ورزشی |#ffcc00

ورزشی

 گیل ندا : فدراسیون جودو علیه سرمربی اسبق تیم ملی که به آلمان رفته به اتهام طرح ادعاهای کذب و خلاف واقع علیه فدراسیون جودو، به دادستان کل کشور شکایت کرد.

 فدراسیون جود اعلام کرد که "به دنبال اتفاقات اخیر و با توجه به تداوم برخی رفتارها، فدراسیون جودوی جمهوری اسلامی ایران علیه سرمربی اسبق تیم ملی جودو و همچنین کانال تلگرامی حامی این اتفاقات که مدتی است با انتشار مطالبی خلاف واقع علیه جودوی ایران و مسئولان فدراسیون اقدام به تشویش اذهان عمومی کرده، به دادستانی کل کشور اعلام جرم و رسیدگی به این شکایت را خواستار شده است".

به نوشته فدراسیون جودو از جمله اتهامات وارده بر سرمربی اسبق تیم ملی جودو می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1) تحریک ورزشکاران این رشته المپیکی برای اخذ پناهندگی

2) مصاحبه با رسانه‌های معاند نظام و تشویش اذهان عمومی در جهت تبلیغ علیه امنیت ملی

3) ادعاهای کذب و خلاف واقع علیه فدراسیون جودو و مسئولان ارشد ورزش کشور

 به این کشور رفت و قرار است او را برای حضور در المپیک آماده کند. ملایی قصد دارد در المپیک با پرچم IOC مبارزه کند.

 گیل ندا :  آخرین دیدار تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ با شکست برابر تیم ملی لهستان همراه شد.

 تیم ملی والیبال ایران صبح روز سه‌شنبه (۲۳ مهر) در آخرین روز رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن از ساعت ۷:۰۰ به مصاف لهستان رفت.

ایران که از ۱۰ بازی پیشین خود در این جام به چهار پیروزی و شش شکست دست یافته بود، در بازی آخر هم طعم برد را نچشید و مقابل لهستان تن به شکست داد.

لهستان در این بازی در سه دست پیاپی با نتایج ۲۵ بر ۱۸ ، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۶ به برتری رسید تا آخرین بازی تیم ایران هم با باخت همراه شود.

به این ترتیب پرونده تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ ژاپن با ۴ برد و ۷ باخت بسته شد.

 گیل ندا : کمیته تعیین وضعیت بازیکنان، آرای خود را در مورد برخی از پرونده های مطروحه اعلام کرد.

 با توجه به شکایت باشگاه پیکان از باشگاه پدیده خودرو مشهد در خصوص مطالبه حق آموزش علیرضا اسدی ، کمیته وضعیت خواسته باشگاه پیکان در محکومیت باشگاه پدیده خودرو مشهد را محمول بر صحت ندانسته و خواسته خواهان را رد کرد.

*در پی شکایت محسن بنگر از باشگاه کارون اروند خرمشهر، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته و مبلغ ۷۰ میلیون ریال بابت هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم شد.

*براساس رای صادر شده در پرونده شکایت رضا اسدی از باشگاه کارون اروند خرمشهر، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته و مبلغ ۷ میلیون ریال بابت هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم شد.

*در پرونده شکایت عبدالکریم اسلامی از باشگاه بادران تهران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۳ میلیارد ریال طبق صورتجلسه مورخ ۲۷ شهریورماه ۹۸ محکوم گردید. همچنین در صورت عدم پرداخت در مهلت تعیین شده علاوه بر افزایش بدهی به میزان ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مجازات یا مجازت های مقرر در ماده ۸۹ مقررات انضباطی و ماده ۱۳ مقررات نقل و انتقالات تعیین وضعیت بازیکنان مصوب ۱۳۹۶ نسبت به محکوم علیه اعمال خواهد شد.

*در پی شکایت وحید رضایی از باشگاه داماش گیلانیان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته و مبلغ ۱۴ میلیون ریال بابت هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم گردید.

*با توجه به شکایت پویا پورعلی از باشگاه بادران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۳۹۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال بابت اصل خواسته و مبلغ ۷ میلیون و ۸۷۲ هزار ریال بابت هزینه دادرسی محکوم شد.

*در پرونده شکایت سعید واسعی از باشگاه بادران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۷۴۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته و مبلغ ۱۳ میلیون و ۱۰ هزار ریال بابت هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم گردید.

 آرای صادره ظرف مدت ۷ روز از تاریخ ابلاغ در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال قابل تجدیدنظرخواهی خواهد بود.

تیم ملی ایران امروز در دهمین بازی از سری مسابقات جام جهانی 2019 مقابل ایتالیا صف آرایی کرد.

 

گیل ندا،  تیم ملی ایران امروز در شرایطی مقابل لاجوردی پوشان صف آرایی کرد که روز گذشته مقابل ژاپن سه بر یک شکست خورده بود.

 ملی پوشان ایران پیش از بازی امروز با 4 پیروزی و 5 باخت و کسب 11 امتیاز در جایگاه هشتم جدول رده بندی این دوره از رقابت ها ایستاده اند.

والیبالیست های لاجوردی پوش هم با 4 برد و 5 باخت و کسب 12 امتیاز جایگاه ششم را به خود اختصاص داده اند.

آقایان اندرسون کاکادور از برزیل و ویلادیمیر سیمونوویچ از صربستان به ترتیب داوران اول و دوم این دیدار هستند.

علی شفیعی, امیر غفور, سعید معروف, امیرحسین اسفندیار, محمدرضا موذن, علی اصغرمجرد و میلاد عبادی پور ترکیب اصلی تیم ملی ایران را در این دیدار تشکیل دادند.

 گیل ندا : با توجه به بی‌اعتنایی باشگاه‌ها نسبت به پرداخت بدهی‌هایشان در زمان اعلام شده از سوی سازمان لیگ فدراسیون والیبال، احتمال عدم برگزاری مسابقات لیگ قوت گرفته و خطر تعطیلی، لیگ‌برتر را تهدید می‌کند.

 پس از اتمام فصل جاری رقابت‌های والیبال در عرصه ملی که با اتمام مسابقات جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن همزمان است، فدراسیون والیبال ایران در این شرایط بلاتکلیف خود باید با شروع رقابت‌ها در عرصه باشگاهی برنامه‌های خود را پیش ببرد. اما با توجه به بی‌برنامگی موجود در والیبال ایران، به نظر می‌رسد که خطر تعطیلی، لیگ‌برتر باشگاه‌های کشور را تهدید می‌کند.

در حالی که سازمان لیگ والیبال چندین بار به باشگاه‌های بدهکار فرصت داده است تا بدهی‌های خود به فدراسیون و بازیکنان را تسویه و برای فصل آینده لیگ اعلام آمادگی کنند، تنها چهار تیم راهیاب ملل، فولاد سپاهان، فولاد سیرجان و شهرداری گنبد اقدامات مد نظر فدراسیون را انجام داده‌اند و فعلا خبری از سایر تیم‌ها نیست.

منوچهر پورحسن رئیس سازمان لیگ فدراسیون والیبال درباره شرایط موجود توضیح داد: متاسفانه هیچ تیم دیگری جز ۴ تیم گفته شده برای شرکت در فصل جدید لیگ‌برتر اعلام آمادگی نکرده، اما تاریخ نهایی شروع لیگ همان ۸ آبان ماه است که اعلام کرده‌ایم. اگر قرار باشد شرایط با این شرایط پیش برود، لیگ را برگزار نمی‌کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا با این شرایط دیگر زمان شروع لیگ تمدید نمی‌شود؟ اظهار کرد: خیر، اردوهای تیم ملی را برای مسابقات انتخابی المپیک پیش رو داریم و امکان اعلام زمان دیگری وجود ندارد.

رئیس سازمان لیگ والیبال در مورد تیم‌هایی که توانایی پرداخت بدهی‌های خود را ندارند نیز گفت: موضوع این است که تیم‌ها ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون برای بازیکنان خود هزینه می‌کنند و از هر قرارداد تنها ۸ درصد باید به فدراسیون پرداخت شود تا در راستای توسعه والیبال در روستاها و لیگ‌برتر بانوان و آقایان هزینه شود، اما بسیاری از باشگاه‌ها این کار را نکرده‌اند.

او افزود: برخی تیم‌ها ۸ درصد فدراسیون را داده و پول بازیکنان را نداده‌اند، برخی قرارداد بازیکنان را پرداخت کرده و ۸ درصد فدراسیون را پرداخت نکرده‌اند و برخی هم هر دو مورد را انجام نداده‌اند. به همین دلیل نمی‌توانیم جواز حضور در لیگ را به آن‌ها بدهیم. تنها تیم‌هایی که هر دو مورد را انجام داده‌اند چهار تیم راهیاب ملل، فولاد سپاهان، فولاد سیرجان و شهرداری گنبد هستند.

پورحسن در پایان گفت: صحبت ما با برخی باشگاه‌ها این است که وقتی ۸ درصد سهم فدراسیون را از قرارداد بازیکنان کم کرده‌اند،‌ این مبالغ صرف چه چیزی شده و چرا به حساب فدراسیون واریز نمی‌شود! با این شرایط نمی‌توان لیگ را برگزار کرد.

صفحه1 از62

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.