آرین‌منش : نتیجه اظهارنظرهای غیرمسئولانه، سوء‌استفاده دشمن و فشار بر مردم است

آرین‌منش : نتیجه اظهارنظرهای غیرمسئولانه، سوء‌استفاده دشمن و فشار بر مردم است

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی اظهارات افراد غیرمسئول در حوزه سیاست خارجی و مسائل منطقه‌ای، گفت: نتیجه اظهارنظرهای غیرمسئولانه ایجاد زمینه برای سوء‌استفاده دشمنان و فشار بیشتر بر مردم است.

گیل ندا، محمدجواد آرین‌منش  با بیان اینکه چندصدایی در داخل کشور یکی از مشکلات ما در عرصه سیاست‌ خارجی است، اظهار کرد: سایر کشورها پیام‌ها و سیاست‌های خود را از طریق وزارت خارجه خود ابلاغ می‌کنند. در شورای عالی امنیت ملی کشورمان مسائل مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی ارزیابی شده و تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود. تعیین نوع موضع‌گیری ایران در قبال خروج آمریکا از برجام و وضع تحریم‌های جدید علیه کشورمان، از وظایف شورای عالی امنیت ملی بود که توسط وزارت خارجه اعلام شد.

وی ادامه داد: با این حال شاهد اظهارنظرهای متفاوت و متناقض در کشور هستیم که با منافع ملی در تعارض است. ما در کشور به تک صدایی نیاز داریم و اظهارات درباره مسائل سیاست خارجی باید بر اساس دیدگاه‌های رهبری، سیاست‌های مصوب نظام و قانون اساسی باشد. اگر هر فردی غیر از مسئولان سیاست خارجی کشور که در این حوزه مسئولیت دارند، اظهارنظر متفاوتی درباره سیاست خارجی و مسائل حساس منطقه‌ای داشته باشد، زمینه سوءاستفاده دشمنان را فراهم می‌کنند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: همه کشورهای دنیا منافع ملی خود را در اولویت قرار می‌دهند، اما برخی در کشور ما به این مساله بی‌اعتنا هستند. آمریکا به دنبال بهانه می‌گردد تا ایران را به جنگ‌طلبی متهم کند و اظهارنظرهایی در داخل کشور، به کمک دشمن می‌آید.

آرین‌منش بیان کرد: نتیجه اظهارنظرهای غیرمسئولانه ایجاد فشار بیشتر بر مردم است. افراد در نظر داشته باشند که اظهارات آنها چه تبعاتی برای کشور و مردم خواهد داشت.

 

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

گیل ندا
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.