از سه شنبه های بدون خودرو تا ایجاد اتاق ایده / علوی جوان و دکترین مدیریت پیشرو

از سه شنبه های بدون خودرو تا ایجاد اتاق ایده / علوی جوان و دکترین مدیریت پیشرو

قریب به دو سال از دو دوره ریاست سیدامیرحسین علوی بر شورای اسلامی شهر میگذرد. حضوری که از ابتدا یک رکورد برای شهر رشت محسوب میشد
جوانترین رییس شوراهای کشور...

 

گیل ندا، در روزهای ابتدایی بسیاری این موضوع را حائز اهمیت ندانسته و برخی نیز با هر کنشی قصد کم رنگ نشان دادن و حتی برجسته سازی معایب احتمالی این امر داشتند لیکن جوان اول شهر رشت با چهار سال تجربه ارزشمند کار در شورای چهارم امید این افراد را به یاسی مفرط بدل کرد.

وقوع برخی از رخدادهای کم و یا حتی بی سابقه که قالبا در قاموس مدیریتی در سطح ریاست شورای شهر در گذشته رخ نمیداد و حتی برای برخی محافظه کاران تابو قلمداد میشد خبر از عزم جزم جوانترین رییس شورا برای ایجاد ضرب آهنگ تغییر در بسیاری از موارد میداد.

رییس جوان شورای شهر به خوبی انعکاس دهنده این امر بود که ریاست مجموعه ای مردم نهاد و درگیر با روزمرگی های شهروندان از درون اتاق مدیریت و فارغ از احوال یومیه شهروندان نتیجه ای جز شکست نخواهد داشت و بالعکس حضور مستمر در بین مردم باعث قرابت مردم به مسئولین و درک صحیحی از وضعیت موجود برای یک مدیر جهت اتخاذ راهکارهای اجرایی به ارمغان خواهد داشت.

وجه تمایز دیگر علوی با سایر مدیران حتی در سایر سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی را میتوان حضور پیشرو و پررنگ در صحنه اول فرهنگسازی دانست که این امر منجر به حضور بیش از پیش مردم پای کار می گردید.
وی با جسارتی مثال زدنی و بدون ترس از تخریب های پیش رو بدرستی خود به نمادی برای فرهنگسازی تبدیل شد و با مبادرت به طرح هایی که شاید سایر مدیران چند دهه ای از آن عقب مانده اند اولین سنگ بنا را در بسیاری از این حوزه ها بر زمین نهاد.

از دعوت جوانان خلاق و نخبه و بکارگیری نظرات و ایده های آنها برای مدیریت شهری که به آن تعلق دارند تا پیشگامی در طرح سه شنبه های بدون خودرو در تندباد فشارهای فراوان از علوی الگویی مانا برای مدیران آینده بر جای گذاشت.

امروز طرح های متعددی همچون اتاق ایده و حضور فعال و حمایت رییس شورای شهر از طرح هایی که توسط شهروندان ارائه و مدیریت می گردد به میراثی موفق برای علوی تبدیل شده که دیر یا زود همچون میز خدمت اپیدمی خواهد شد و این امر نشانی از پیشگامی جوانان با تجربه ور صحنه های مدیریتی است.

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

گیل ندا
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.