اخبار اصلی |#1abc9c

اخبار اصلی

رییس جمهور گفت: نفت یک صنعت بسیار مهم و عظیمی است که اگر یک روز شیر نفت و گاز بسته شود همه فعالیت‌ها متوقف می‌شود.

 حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت با بیان اینکه صنعت نفت و در کنارش پتروشیمی بسیار اهمیت دارد، گفت: صنعت نفت به تاریخ ما به عنوان یک صنعت سیاسی و اقتصادی گره خورده و صنعتی بوده که بار بودجه در سالهای قبل به دوش او بوده است و البته در بودجه سه سال اخیر با کمترین اتکا بودجه به نفت کار را پیش بردیم.

وی افزود: نفت یک صنعت بسیار مهم و عظیمی است که اگر یک روز شیر نفت و گاز بسته شود همه فعالیت‌ها متوقف می‌شود چرا که همه صنایع و برق کشور و بسیاری از خدمات ما متکی به آن است.

رییس جمهور گفت: هر اندازه که بتوانیم واکسن تهیه می کنیم. مردم می دانند وضعیت واکسن امروز مشابه ماسک در اوایل این بیماری است. چه طور مسیر هواپیماها را عوض می کردند و ماسک ها را در فرودگاه ها می گرفتند. امروز آن شرایطی که برای تهیه ماسک وجود داشت، در دنیا برای واکسن پیش آمده است.

، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در پنجاه و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، با تبریک میلاد حضرت علی(ع) و تسلیت شهادت حضرت زینب(س) اظهار کرد: این روزها نسبت به دو سه ماه پیش برای ما روزهای حساس تری است. مردم هم در جنب و جوش اجتماعی و فرهنگی و هم در جنب و جوش نظافت و تمیزی و مسائل بهداشتی هستند.

روحانی گفت: همه دوست داریم شب عید، شب‌های آرامی برای مردم بسیار عزیز ما باشد و برای کسی مصیبتی پیش نیاید و همه خانواده‌ها بتوانند این ایام را در چارچوب همه رسومات و سنت‌هایی که بوده، البته نه به شکل سابق، برگزار کنند. در عید رفت و آمد مردم و سفر حتی اگر دچار موج چهارم نباشیم و شرایط عادی باشد، باز هم همه باید مراعات کنند.

روحانی ادامه داد: اگر دچار موج چهارم نشویم باز هم همه باید مراعات کنیم. عید امسال چیزی مشابه عید پارسال است. شاید از نظرهایی باید بیشتر از پارسال مراعات کنیم. پارسال می گفتیم از دست ویروس وهان چه کار کنیم. امسال از مار غاشیه به افعی پناه بردیم. حالا می گوییم به پناه ویروس وهان بریم و ویروس انگلیسی سراغمان نیاید. شرایط سخت تر شده است. مردم عزیز و بزرگوار ما که طی این ۱۳ ماه همیشه لطف و همکاری کردند ان شاءالله این ایام هم رعایت می کنند.

روحانی گفت: الحمدلله واکسیناسیون در کشور ما آغاز شده و شرایط ما در هفته‌های پیش رو، هم برای کادر درمان در سراسر کشور و هم برای افراد مسن یا بیماران زمینه‌ای بهتر می‌شود. شرایط مهیا می‌شود. تمام توان دولت برای خرید واکسن امروز متمرکز است و در کل شرایط ما بگونه‌ای است که هر مقدار بتوانیم واکسن مورد نیاز را تهیه می‌کنیم.

مردم می دانند واکسن امروز مشابه ماسک در اوایل این بیماری است. چه طور مسیر هواپیماها را عوض می کردند و ماسک ها را در فرودگاه ها می گرفتند. امروز آن شرایطی که برای تهیه ماسک وجود داشت، در دنیا برای واکسن پیش آمده است.

رئیس جمهور گفت: امروز شرایطی که برای واکسن در دنیا پیش آمده یک امتحان بزرگ برای همه دنیاست. کشورهایی که پیشرفته و پولدار هستند و امکانات دارند می‌خواهند همه واکسن ها را به کشور خودشان بیاورند و سریع واکسیناسیون را در کشور خود انجام دهند.

وی ادامه داد: یک مقداری از این اقدامات طبیعی است که هر حکومتی به فکر مردم خودش باشد ولی مقداری هم اینجا وظایف اخلاقی و انسانی به ما حکم می‌کند در این آزمایش به فکر همه مردم جهان باشیم. به هر حال این موضوع پاندمی بوده و یک بیماری هست که سراسر جهان را فراگرفته است. حالا یک کشور هم صد در صد واکسیناسیون را اجرا کند باز هم مصون نمی‌ماند به دلیل اینکه تردد و رفت و آمد هست.

روحانی افزود: مصونیت واقعی زمانی آغاز می شود که در سراسر جهان همه مردم بتوانند از واکسن استفاده کنند. امروز واکسن شرایط خاصی دارد. اولا آثار واکسن ها برایمان مشخص نیست. اینکه تا چه زمانی و چه اندازه موثر است. آیا عوارض دارد یا خیر هم در ابهام است. برخی هم در دنیا از زدن واکسن می ترسند به دلیل ابهاماتی که در دنیا وجود دارد، اما در شرایط فعلی ما راهی جز اجرای پروتکل و در کنارش واکسن نداریم. باید از واکسن استفاده شود. برای بسیاری از افراد مصونیت ایجاد می کند.

رییس جمهور تاکید کرد: ما در شرایط فعلی باید بیش از سابق از مرزها مراقبت کنیم. دیدیم یکی از استان های ما - خوزستان - با یک پیک عجیبی روبه رو شد. در هیچ استانی شهر قرمز نداریم. فقط برخی شهرهای استان خوزستان قرمز است و اگر رعایت نکنیم به استان های همجوار سرایت می کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در گزارش امروز دیدیم در خوزستان هم تست‌ها افزایش پیدا کرده و هم بیماریابی در حال افزایش است. در کنار آنها هم رهگیری رو به افزایش است. البته چاره‌ای جز اعمال محدودیت‌ها نیست. در مورد ورود و خروج نیز محدودیت ها اعمال می‌شود تا هم شرایط مردم خوزستان بهتر شود و هم این شرایط به استان‌های دیگر در سراسر کشور سرایت نکند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در شرایط فعلی همه می‌دانیم که سیستم ایمنی بدن است که باید در برابر ویروس مقاومت کند، افزود: سیستم ایمنی‌ها یکسان نیست و شرایط مختلفی وجود دارد. همانطور که بارها گفته شده تا حالا دارویی هم پیدا نشده است که استفاده شود و این ویروس از بین برود. عمدتا داروها برای بافت‌هایی است که جلوی آسیب را بگیرد و مداوا کند. بیشتر داروها در این زمینه‌ها تجویز و مصرف می‌شود.

روحانی تصریح کرد: یکی از راه‌هایی که این سیستم ایمنی را تقویت و برای مبارزه با ویروس آماده کند، همین واکسن است. در واقع واکسن تزریق موادی شبه ویروس است تا سیستم ایمنی ما بتواند با آن بجنگد، مبارزه کند و آماده ویروس واقعی شود. البته شرایط مختلفی وجود دارد و این ویروس ممکن است هر روز جهش خاصی داشته باشد.

وی ادامه داد: این مسئله برای کسانی که واکسن را می‌سازند، کار را سخت‌تر و سنگین می‌کند چون امکان دارد این ویروس چند ماه دیگر با شرایط امروز ما کاملا متفاوت باشد و ما نیازهای جدیدی پیدا کنیم و یا تغییرات جدیدی در واکسن‌ها نیاز باشد.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: برای انجام واکسیناسیون ماه ها زمان لازم داریم. ممکن است شش ماه طول بکشد تا همه واکسن بزنند. در این مدت چاره رعایت دستورالعمل های بهداشتی به عنوان اصل اساسی است. همان اصولی که قبلا مورد تاکید ما بوده است؛ یعنی اقدامات بهداشتی، امکانات پایشی و تست تشخیصی که باید روزانه افزایش پیدا کند و به جای بستری شدن بیمار با شرایط سرپایی درمان شود.

وی گفت: ناچار هستیم محدودیت ها را تا ماه ها، سال آینده، شاید کل سال آینده ادامه دهیم. اقدامات تنبیهی هم لازم است. البته دولت همچنان خودش را موظف می داند هم بستر الکترونیکی را افزایش دهد و هم در کنار همه اقدامات بهداشتی و درمانی امکانات حمایتی را افزایش دهد. اقدامات حمایتی مثل پرداخت وام ها، ارائه مهلت ها، کمک دولتی به کسب و کارها.

رئیس جمهور گفت: سال آینده اگر شرایط همین شرایط باشد، باز هم نیازمند هستیم اقدامات حمایتی خود را نسبت به مردم انجام دهیم. ان شاءالله با کمک همه مثل وزارت بهداشت، نیروهای مسلح، سازمان هلال احمر و کمک مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی بتوانیم بر این ویروس فائق شویم.

گیل ندا،  دبیر شبکه ناظران جوان انقلاب اسلامی گیلان : هدف ما پیگیری مشکلات مردم از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و وظیفه مسئولان امر رسیدگی به این مسائل می باشد.

“امین جلایی” دبیر شبکه ناظران جوان انقلاب اسلامی گیلان گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، پیگیری مسیرافتخارآمیز به سوی آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی را بر عهده  جوانان قرار دادند و فرمودند که برای اجرای عدالت و مبارزه با تبعیض، چشم امیدشان به جوانان است.
 

وی ادامه داد: هر جوان مسلمان و انقلابی وظیفه دارد تا با شناخت نکات مدنظر رهبر انقلاب، به سمت عملیاتی سازی آنها حرکت کند و عملیاتی سازی فرمایش‌ها و انتظارهای ولی جامعه، لزوما نیازمند شغل و پست‌های سازمانی، دولتی یا حاکمیتی نیست، جوانان باید در نظر داشته باشند بدون پست و مقام نیز می‌توانند در هر جایگاهی تاثیرگذاری خود را داشته باشند.

جلایی گفت: از طرف دیگر ترکیب نمایندگان مجلس یازدهم متشکل از جوانان پرانگیزه، باایمان، پرتوان، تحصیل کرده و کارآمد در کنار شماری از مدیران انقلابی و دارای سوابق اجرایی و نیز گروهی از پیشکسوتان دارای سوابق نمایندگی مجلس، بارقه امیدی را در دل مردم، به‌ویژه جوانان حزب اللهی به منظور ایجاد یک تحول چشم گیر در مجلس شورای اسلامی و به تبع آن در حوزه‌های اقتصاد و معیشت مردم، فرهنگ، عدالت و سایر حوزه ها ایجاد کرد.

 
دبیر شبکه ناظران جوان انقلاب اسلامی گیلان افزود: با توجه به این که رییس مجلس در نخستین نطق خود، اشاره ای  به سفرهای استانی نمایندگان، هیات رییسه و شخص رییس مجلس به منظور بررسی و حل معضلات استانی و شهرستانی با محوریت نمایندگان مجلس داشتند، جمعی از جوانان و دانشجویان که دل در گرو ارزش های انقلاب اسلامی دارند بنا بر وظیفه دینی و انقلابی و عملیاتی سازی انتظار مقام عظمای ولایت از جوانان، با تشکیل شبکه ناظران جوان انقلاب اسلامی، به یاری نخستین مجلس گام دوم انقلاب در راستای حل معضلات منطقه ای آمده و در حد توان خود، قدمی در راستای حل مشکلات مردم و خدمت به انقلاب اسلامی بر داریم.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی تلویزیونی خودشان به مناسبت سی و یکمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره)، اشاره خاصی به کلید واژه تحول داشتند و امام(ره) را امام تحول خطاب کردند و یکی از حوزه‌های ایجاد تحول از سوی حضرت امام(ره) را تحول در نگاه به نسل جوان و بها دادن به آنها در دهه اول انقلاب و دفاع مقدس عنوان کردند.

وی گفت: ما نیز تصمیم گرفتیم تا با تشکیل این شبکه، تداعی‌گر حضور موثر جوانان انقلابی در دهه اول انقلاب و دفاع مقدس باشیم و تحولی اساسی را در کشور بایاری نمایندگان انقلابی رقم بزنیم.

جلایی در ادامه تاکید کرد: شبکه بر مدار تحول، هیچ گونه ارتباط سازمانی با هیچ یک از چهره‌های سیاسی کشور ندارد و کاملا خودجوش و مردمی حرکت می کند.
وی درباره بودجه شبکه ناظران هم گفت: بودجه این جمعیت از خیرین انقلابی و کاملا شخصی تامین می‌شود.

جلایی درباره شیوه کار شبکه در استان گیلان گفت: در ابتدا ما در هر شهرستان، یک دبیر شهرستانی انتخاب می‌کنیم و  دبیر هر شهرستان موظف است حداکثر به مدت ۲ هفته، شورای شهرستان را به دبیر استان معرفی کند، یعنی در تمام شهرستان ها دغدغه های مردم برای ما مدنظر است.

جلایی افزود: در مرحله دوم، شورای استانی متشکل از دبیر و دبیران شهرستانی استان، تشکیل جلسه داده و معضلات، راهکارها و پیشنهاد های استانی و شهرستانی را با اولویت معضلات سطح استانی (در مرحله اول، سه معضل اصلی در هر استان)، بررسی کرده و به مرکز گزارش می‌دهند.

دبیر شبکه ناظران گیلان گفت: پس از کار کارشناسی و بررسی معضلات و راهکار ها، طرحی تنظیم خواهد شد و به نمایندگان استان و شهرستان مربوطه ارائه خواهد شد و ما تا لحظه آخر مسائل مطرح شده را از نمایندگان پیگیری خواهیم کرد و گزارش عملکرد هر مسئول و نماینده را به سمع و نظر مردم خواهیم رساند.

احمد رمضانپور نرگسی ریاست شورای شهر رشت با محمد محبتی سرپرست و معاونین سازمان مدیریت حمل و نقل بارو مسافر شهرداری رشت دیدار و گفتگو کرد .

گیل ندا،   در این دیدار ریاست شورای اسلامی شهر رشت ضمن آرزوی توفیق و موفقیت برای ریاست و پرسنل سازمان و با تاکید بر افزایش همکاری صمیمانه دو سویه بین مجموعه مدیریتی و پرسنل سازمانی گفت: سرپرست جدید سازمان نیرویی انقلابی، جوان و پرتلاش است که بطور یقین با توجه به حضور نیروهای جوان و مستعد در این سازمان، با برقراری ارتباطی دوستانه و افزایش همدلی و داشتن نقشه راه مناسب، به نتایج مطلوبی در راستای اجرای برنامه های مدون سازمان، افزایش درآمد و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان دست خواهد یافت.

احمد رمضانپور ادامه داد: امروزه در دنیا کار گروهی از مهمترین مولفه های پیشبردی در انجام امورات مختلف است که با نظم و انضباط و مشارکت می توان راندمان کاری سازمانی را به طور مطلوبی افزایش داد و باید برای هم افزایی و تمایل بیشتر افراد به انجام کار های گروهی در هر سازمان اجرایی و خدماتی در مجموعه مدیریت شهری، تلاش بیشتری نمود.

وی افزود: بهره مندی از نیروهای متخصص و توانمند داخل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر، در کنار اجرای برنامه های کوتاه و میان مدت تدوین شده و در حال اجرای این سازمان، می بایست از الویت های نقشه راه این سازمان باشد که قطعا مدیر جوان و متخصص این سازمان از این ویژگی بهره خواهد برد و با اجرای برنامه ریزی های مدون به نتایج مثمر ثمری دست خواهند یافت .

در ادامه نیز محمد محبتی به ارائه گزارش عملکرد ۲۰ روزه خود از زمان انتصاب در جایگاه سرپرست این سازمان، برنامه های آتی و در حال اجرای سازمان پرداخت.

گیل ندا،  امین جلایی طی حکمی از سوی سیدمصطفی موسوی دبیرکل شبکه ناظران جوان انقلاب اسلامی به عنوان دبیر استان گیلان منصوب شد.

گفتنی است شبکه ناظران جوان انقلاب اسلامی با عنایت به بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری و اهمیت حضور جوانان در عرصه های مختلف کشور شروع به فعالیت نموده است.
امین جلایی استاد دانشگاه و دانشجوی دکترای مدیریت بوده و فعالیت های همچون عضویت در شورای فرهنگ عمومی ، مجری صدا و سیما را نیز در کارنامه خود دارد.

زمان واریز حقوق کارگران حجمی و شرکتی با کارمندان شهرداری یکسان سازی شد.

گیل ندا،  امروز هم مانند روزهای گذشته شاهد اخبار خوبی از شهرداری رشت بودیم و آنهم یکسان سازی پرداخت حقوق پاکبانان و نیروهای خدماتی فضای سبز با پرسنل رسمی شهرداری است.

چند روزی است که شاهد بروز اخبار مثبتی از شهرداری هستیم از فسادستیزی شهردار رشت گرفته تا پرداخت حقوق پاکبانان و نیروهای خدماتی فضای سبز یکروز قبل از کارکنان رسمی.

چند روز قبل بود که شهردار رشت در مقابل خلاف سازان قد علم کرد و شنیده می شود که برای برخورد با خلاف سازی که به گونه ای از بین بردن حقوق شهروندی است عزمی جدی دارد.

پیشتر از آن نیز تحرکاتی شهردار رشت برای ثبت و شفاف سازی املاک شهرداری و همچنین ایجاد سامانه برای انجام تهاترات داشته است.

امروز هم شاهد خوشحالی پاکبانان و نیروهای خدماتی فضای سبز شهرداری رشت هستیم.

حقوق های معوق از چالش های بزرگ پاکبانان و نیروهای خدماتی فضای سبز در سالهای گذشته بوده است که امروز شنیده می شود این قشر زحمت کش یک روز جلوتر از کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی حقوق خود را دریافت کردند.

می توان گفت که اینروزها شاهد یک تحول مثبت در شهرداری رشت هستیم. تحولی که به یمن حضور یک مدیر توانمند، با تجربه و بومی رخ می دهد و امیدواریم با حمایت های اعضای شورای شهر و مردم ادامه یابد.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت فعلی آمریکا اشتباه دولت قبلی را فهمیده، ابزار امیدواری کرد که این دولت هر چه سریعتر نسبت به جبران این اشتباه اقدام کند.

 حجت الاسلام حسن روحانی در مراسم افتتاح چهار طرح ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: این پنجاه و یکمین جلسه افتتاح ما در سال 99 است. از آغاز سال با وجود شرایط کرونا و جنگ اقتصادی نمی دانستیم که آیا می توانیم در همه هفته ها افتتاح داشته باشیم یا نه؟ اما خوشبختانه همه پنجشنبه ها و برخی روزهای دیگر هفته هم افتتاح داشتیم.

وی افزود: امروز با سرمایه گذاری بیش از 8500 میلیارد تومان طرح ها و پروژه ها افتتاح می شود و تحولاتی را در بخش صنایع معدنی مشاهده خواهیم کرد. تنها امروز تولید 7.5 میلیون تن گندله آهن را افتتاح کردیم که پنج میلیون تن آن مربوط به سیرجان و 2.5 میلیون تن مربوط به بندرعباس است و این نشانه جهش تولید در کشور و تکمیل زنجیره فولاد است که از معجزات قدرت ملت بزرگ ایران است.

روحانی ادامه داد: البته مردم ما در سختی، رنج و مشکلات هستند. زمانی که ما در دولت یازدهم کار را شروع کردیم تداوم کار دولت یازدهم در ذهن مان بود و فکر نمی کردیم دیوانه ای در آمریکا سر کار می آید که جنگی بی نظیر را علیه ملت ایران آغاز می کند. آنها فکر می کردند مردم ایران زانو می زنند و تسلیم می شوند. ملت آمریکا و دولت فعلی این اشتباه را فهمید، امیدواریم هر چه سریعتر جبران شود و دولت فعلی در برابر قانون و قطعنامه 2231 تسلیم شود. خجالت نکشند تسلیم در برابر قانون کار خوبی است و این تسلیم شدن در برابر زور است که بد است.

رئیس جمهور ادامه داد: اینکه در تبلیغات گفته می شود ایران اقداماتی کرده که آمریکا را تحت فشار قرار دهد. نادرست است ما نمی خواهیم به آمریکا بگوییم غیر قانونی عمل کنید. ما عمل به قانون را می خواهیم، اجرای تعهدات و قوانین بین المللی جزو وظایف سیاسی و انسانی همه دولت هاست. امیدواریم به قانون برگردند و بتوانیم در شرایط بهتری در جهان مراودات و تعاملات خود به خصوص در بخش تجاری را انجام دهیم.

روحانی اضافه کرد: امروز چهار طرح را افتتاح کردیم که بخشی در زمینه صنایع معدنی فعال هستند. دو طرح مربوط به بخش فولاد و گندله سازی و یک بخش هم مربوط به پایانه های صادراتی و اسکله هایی بود که پتروشیمی، فولاد و آلومینیوم را صادر می کند. آن هم در مرز سه استان هرمزگان، بوشهر و فارس و می تواند مرکز صادراتی بزرگی در منطقه استراتژیک پارسیان باشد.

روحانی اضافه کرد: همچنین در شمال شاهد یک پایانه بسیار خوب برای محصولات کشاورزی، مرکبات و سایر محصولات بودیم که بسیار اهمیت دارد و باعث می شود محصول کشاورزی به سرعت خریداری شود و به این محل منتقل شود که در نتیجه از بین نخواهد رفت، بسته بندی خواهد شد و می تواند برای داخل ذخیره شود یا مرکزی برای صادرات باشد.

وی ورود به اتحادیه اوراسیا را از توفیقات دولت تدبیر و امید عنوان و خاطرنشان کرد: این اتحادیه در صادرات به ما خیلی کمک کرده، البته ما به صورت موقت واد آن شدیم و قصد داریم این حضور را دائمی کنیم. ورود به این اتحادیه ها بسیار مهم است و با توجه به اینکه اقتصاد مقاومتی دو بخش درون زا و برون گرا دارد این بخش می تواند به برون گرا بودن آن کمک کند تا با شرایط و تعرفه مناسب صادرات داشته باشیم. البته تولید یک بخش آن است و بخش دیگر موضوع بسته بندی است که بعد بتوانیم بازاریابی کرده و آن را ارسال کنیم اینها باید در کنار هم قرار گیرد تا ما در نقطه مطلوب صادرات قرار بگیریم.

رئیس جمهور با اشاره به فشار دشمن برای توقف صادرات نفت ایران افزود: افتخار دولت دوازدهم این است که ما کشور را بدون نفت اداره کردیم و بودجه را تقریبا بدون نفت بستیم. جای نفت را صادرات غیر نفتی گرفت. به طوریکه در آغاز دولت یازدهم میزان صادرات غیر نفتی 31 میلیارد دلار بوده و این عدد در سال 98 به 43 میلیارد دلار رسید. در سال جاری هم حرکت خوبی در صادرات غیر نفتی علی رغم مشکلات تحریم و کرونا صورت گرفت و امیدواریم مردم بتوانند در سایه تولید و صادرات غیر نفتی شاهد توسعه و رفاه کشور باشند.

گیل ندا،  رییس شورای اسلامی شهر رشت ضمن گرامیداشت روز های پیش رو از جمله تولد امام محمد تقی(ع)، به اهمیت روز مهندس و روز کار آفرینی اشاره کرد و افزود یکی از ابرمعضلاتی که امروز جامعه با آن دست به گریبان است بیکاری جوانان می باشد که توجه و حمایت به کار آفرینی می تواند حلال این مشکل باشد. 
دکتر رمضانپور افزود تجارب گذشته نشانگر این است که نظام سلطه تمایلی به استقلال کشور ها و ادامه روند توسعه و پیشرفت آنها ندارد لیکن ما با اتکا به ایمان و دانش جوانان توانستیم در برابر جنگ های سخت و نرم پایداری کنیم و این مسیر را ادامه دهیم.
 
وی ادامه داد: امروز از سویی در همه ابعاد در جنگ نرم هستیم و از سوی دیگر مشکلات معیشت و اقتصاد ما در حد جنگی سخت برای مردم عذاب آور شده است.
متاسفانه عزم جدی در اتخاذ راهکارهای مورد نیاز از جمله حمایت و بکارگیری از بخش خصوصی و  سرمایه گذاران جهت برون رفت از مشکلات اقتصادی موجود وجود ندارد.باید به این درک برسیم که بین سرمایه دار و سرمایه گذار تفاوت وجود دارد سرمایه دار دغدغه مردم را ندارد اما سرمایه گذار برای مردم کارافرینی می کند اما  مدیران دولتی ما موجب فرار دادن سرمایه گذار ها می شوند و در این زمینه آمارهایی داریم که تاسف برانگیز است.
 
رییس شورای شهر اظهار داشت: از بین ۳۱ استان در کشور فقط ۴ استان توانستند در حد قابل قبولی سرمایه گذار جذب کنند و ما هم جزو استان هایی بودیم که متاسفانه در این زمینه ناکام ماندیم.
 گیلان در بدنه اجرایی دولت کسی را ندارد و از این جهت استان عقب افتاده ای شده ایم و بسیار ضرر کرده ایم.
لیکن امیدوارم مسوولان و مدیران و نهاد های نظارتی  صدای ما را بشنوند و با تعامل جامع بتوانیم شرایطی مهیا کنیم تا با تغییر نگاه موجود و تلاشی مضاعف و دلسوزانه برای سرمایه گذارها فرش قرمز پهن کنیم و مانع فرار سرمایه ها از استان شویم.
وی افزود امیدوارم بتوانیم این مدت باقیمانده شورا را به خدمت گذراندن طی کنیم دیروز توانستیم طلسم پروژه ژ۵ را شکسته و با معاونت عمرانی استاندار جلسه خوبی داشتیم اجرای این طرح اتفاقی بزرگ در حوزه ترافیک رشت خواهد بود.
 
رمضانپور ادامه داد گاهی نگاه های فردی سبب بروز مشکلاتی می شود و اگر تعامل لازم وجود نداشته باشد کارها به نتیجه نخواهد رسید. اگرچه شورا حق عزل و نصب ندارد اما شورا یقینا بهترین مرجع مشورتی برای مدیریت شهری می باشد. از این نظر حرف اقای حاجیپور را کاملا تایید می کنم.
 ماهم در تلاشیم تعامل حداکثری داشته باشیم و اصرار حضور یک شهردار بومی ارتقا این موضوع بود و معتقدم بخش عمده ای از اختلاف نظرات موجود در صورت طرح در محافل خصوصی تر قابل رفع می باشد.
 آیا ما نمی توانیم با شهردار بومی هم تعامل کنیم؟
آیا شهروندان گلایه نخواهند کرد که  ما نتوانستیم با شهردار بومی هم تعامل کنیم؟
ماشالله شورای پنجم هم که تخصص در عزل و نصب شهردار دارد!
 ما با همه موانع کارهای زیرساختی داشتیم که دو سه سال آینده خودش را نشان خواهد داد.
رییس شورای شهر ادامه داد از رییس کمیسیون بودجه انتظار دارم وقت بیشتری برای بودجه بگذارند
 نباید ساختار را عوض کنیم نباید از هزینه جاری برای هزینه های دیگر بگذاریم. در جزییات بودجه بارها بحث کرده ام اما به کلیات رای ندادم چون ساختار موجود را قبول ندارم. چگونه می شود از هزینه به در آمد رسید؟
شورای پنجم باید این شهامت را داشته باشد که ساختار درست را تدوین کند و در آینده هم بتواند برای ادوار آینده الگو باشد.

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.