K2 Listing

K2 Listing

دادستانی کل کشور به موضوع حاشیه‌های جنجالی فینال جام حذفی ورود رسمی کرده است.

 

گیل ندا، پس از حاشیه‌های تلخ دیدار فینال جام حذفی در اهواز بین تیم‌های پرسپولیس و داماش گیلان و ورود کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به این ماجرا، اکنون دادستانی کل کشور نیز به این موضوع ورود کرده است و در اولین گام با حضور مهدی تاج در دادستانی کل تحقیقات اولیه از ماجراهای تلخ این دیدار آغاز شده است.

دادستانی کل برای آغاز تحقیقات خود در این پرونده مرتضی تورک رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال را به عنوان نماینده ویژه دادستانی معرفی و او نیز در این پرونده ورود کرده است.

قرار است علاوه بر ورود کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال دادستانی کل نیز به جهت جنبه عمومی جرم به ماجراهای فینال جام حذفی ورود کند.

بر اساس اطلاع خبرنگار ایسنا، پس از تحقیق از مهدی تاج در محل دادستانی کل کشور قرار است که از سایرمسؤولان دست اندرکار برگزاری فینال نیز تحقیق لازم به عمل آید.

مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان گفت: با ارایه ایده های خلاق و نوآورانه علاوه بر اجرای طرح های ملی، بانوان گیلانی در برندسازی پیشرو در کشور باشند.

 

گیل ندا،  مریم بخشی در جلسه مسئولان ورزش بانوان شهرستانهای استان گیلان از فراهم آوردن شرایط بهتر برای توسعه فعالیت های هیات ها و واگذاری مسئولیت بیشتر به بانوان خبر داد و یادآور شد : واگذاری مسئولیت ورزش دو شهرستان به بانوان و عملکرد خوب آنان سبب شده که برای بکار گیری سایر بانوان در عرصه مدیریت انگیزه بیشتری پیدا کنیم.

وی پرداختن به برنامه های مفرح در کنار طرح های ملی بین بانوان شهرستان های استان باید با جدیت دنبال شود و در این مسیر هم اداره کل و هم کارشناسان ورزش امادگی هر گونه همکاری را خواهند داشت.   مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان آگاهی بخشی و اطلاع رسانی را لازمه ایجاد انگیزش در ورزشکاران ارزیابی کرد و گفت: هیات های ورزشی بانوان هر گونه فعالیتی را به روابط عمومی ارایه دهند تا با انتشار بموقع اخبار ، جامعه هدف نیز انگیزه لازم به حضور در میادین ورزشی را پیدا کنند.

به پیشنهاد مدیرکل ورزش و جوانان گیلان و موافقت فدراسیون کاراته آریا من قویدل به سمت سرپرست هیات کاراته گیلان منصوب شد .

 

گیل ندا، در بخشی از این حکم آمده است: امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های موجود استان در راستای رشد و گسترش این ورزش مفرح در بین اقشار مختلف جامعه از اهداف فعالیت های شما باشد.

سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته یادآور شد ، شایسته است بر اساس آیین‌نامه هیات‌های ورزشی حداکثر ظرف مدت سه ماه نسبت به فراهم کردن شرایط برگزاری مجمع انتخابات هیات استان اقدام کنید.

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت گفت: وظیف وزیر ورزش و جوانان است که جلوی نابودی تیم های ریشه دار را بگیرد چون با شرایط کنونی تیم‌های ریشه‌دار نابود خواهند شد.

 

گیل ندا،  نادر دست نشان ، با اشاره به شرایط ادامه همکاری اش با سپیدرود رشت گفت: یک سال دیگر با سپیدرود قرارداد دارم. چند جلسه هم در این زمینه با یکی از مسئولان برگزار کردیم اما شرایط سپیدرود بلاتکلیف است و اگر به همین منوال اوضاع باشد تا چند روز آینده به رشت خواهم رفت تا با سپیدرود تسویه حساب کنم تا شرایط کاری خودم را برای سال آینده بدانم و بلاتکلیف نباشم.

وی افزود: وضعیت سپیدرود هنوز مشخص نیست و امروز در اخبار خواندم که این تیم را برای مزایده گذاشتند. واقعاً سپیدرود حیف است.

سرمربی سپیدرود رشت اضافه کرد: متاسفانه زیر ساخت ها برای فعالیت در ورزش مناسب نیست. از دید من بخش خصوصی که جای خود دارد، خود وزارت ورزش باید به داد تیم های ریشه دار برسد. برق شیراز، پاس همدان، ابومسلم مشهد و… الان کجا هستند؟ سپیدرود که شرایطش اینگونه است. ملوان هم شرایط خوبی ندارد. سپیدرود هم اوضاعش مشخص است. از آن طرف نساجی هم وضعیت مناسبی ندارد و بلاتکلیف است. این تیم ها قسمتی از فوتبال ایران هستند و مسئولان نباید اجازه دهند اینکه اوضاع این تیم ها اینگونه باشد.

دست نشان گفت: وزیر ورزش باید از نابودی این تیم ها جلوگیری کند. در میان این همه جلسه یک بار هم بیایند و در مورد نابودی این تیم های ریشه دار کارگروه تشکیل دهند تا ببینند مشکل از کجا است.

وی تصریح کرد: شما اگر نگاه کنید، بیشتر افتخارات ورزش ایران در المپیک، مسابقات جهانی را شمالی ها آوردند. چرا آقایان شمال کشور را فقط به چشم تفریح می بینند. واقعاً در همه زمینه های ورزشی در شمال کشور استعدادهای زیادی وجود دارد که مطمئناً با این روش خواهند سوخت. واقعاً باید همتی آهنین صورت بگیرد تا از نابودی این تیم های ریشه دارد جلوگیری شود.

پیشکسوت فوتبال تصریح کرد: در فوتبال حرفه ای امروز بدون پول نمی شود به کار ادامه داد. همه تیم های ریشه دار ما هوادار دارند و برای موفقیت فقط نیاز به حمایت مالی دارند تا از نابودی آنها جلوگیری شود.

"مجید رجبی ویسرودی" را میتوان جزو اندک چهره های تکنوکرات دانست که با وجود حضور در دوره چهارم شورای شهر رشت، کنش های وی هیچ گاه رنگ و سوی سیاسی نگرفت و همواره به عنوان فردی مستعد و موفق در حوزه اقتصادی در افکار عمومی مطرح میباشد.

 

گیل ندا،  توجه ویژه به احیای صنایع در حال ورشکستگی و حمایت از مجموعه های کارآفرینی در دوره چهارم شورا جزو شاخص هایی در عملکرد رجبی ویسرودی محسوب می گردید که وی را در حوزه اشتغال و توجه به رونق اقتصادی از سایر اعضا متمایز ساخته بود که خبر از عدم اولویت سیاست ورزی و حضور در بازیهای سیاسی رایج در پارلمان محلی از سوی این نخبه کارآفرین میداد.

رجبی ویسرودی را مرد عبور از شرایط سخت و مدیریت بحران نیز می نامند و تجربه نشان داده است وی مرد حل گره های سردرگم و مدیریت شرایط سخت است.
شنیده ها حاکی از این است که شرایط سخت تیم سپیدرود، تعلق خاطر مردم شریف و صبور رشت به این باشگاه بحران زده که به نوعی هویت شهر رشت محسوب می گردد و ایضا تعلق خاطر و تعصب مجید رجبی ویسرودی به رشت، رشتوندان و علائق آنها باعث گردیده وی با وجود آگاهی کامل به حواشی موجود و معضلات پیش رو در این حوزه احساس تکلیف کرده و برای کمک به باشگاه سپیدرود اعلام آمادگی نموده است.

رجبی با تکذیب شایعات احتمال نامزدی در انتخابات مجلس پیش رو از حوزه فومن و شفت اقدام فوق را صرفا به دلیل تعلق خاطر به شهر و شهروندان و به نوعی در راستای وظیفه اجتماعی خود دانسته و ابراز داشت: در کنار اهمیت این باشگاه برای رشتوندان و تاثیر مثبت حضور پرقدرت سپیدرود در رقابت با سایر تیم ها بر نسل آینده رشت، به شخصه این باشگاه را دارای ظرفیت های ویژه ای دانسته که فقدان یک نگاه حرفه ای و مدیریت راهبردی صحیح تاکنون سدی در برابر پیشرفت سپیدرود گردیده است.
وی افزود امیدوارم با حضور کادر مدیریتی توانمند این سرمایه اجتماعی و ورزشی به جایگاهی که درخور شان رشتوندان میباشد بازگردد.

مدیر کل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان گفت: تمامی تصمیمات گرفته شده در خصوص قطعیت برگزاری فینال جام حذفی و برخورد با خاطیان با محوریت فدراسیون فوتبال بوده است.

 

گیل ندا، به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مازیارناظمی مدیر کل روابط عمومی با تقدیر از پیگیری سیما و شبکه سه برای پخش فینال جام حذفی گفت: شبکه سه تغییرات زیادی در کندکتور (جدول) پخش خود داشت و از ساعت 9 شب یکشنبه (زمان رسمی و اعلامی شروع بازی فینال جام حذفی) تا 2 بامداد امروز (دوشنبه) برنامه خود را ادامه داد و خوشبختانه با داریت وزارتخانه، فدراسیون فوتبال و رسانه ملی، موضوعی که می‌توانست تبعات حتی غیر ورزشی پیدا کند، به خوبی مدیریت شد و بازی فینال و سایر مراحل آن از طریق سیما پخش شد.

وی تأکید کرد: اشتباهات و بی‌کفایتی برخی باعث این بی برنامه‌گی شده بود و انجام نشدن بازی و عدم پخش تصاویر قطعا فضای شایعه و تخریب گسترده‌ای را درباره ورزش و فوتبال کشور ایجاد می‌کرد که با تدبیر همکاران در فدراسیون فوتبال و صدا وسیما این موضوع پیش نیامد.

مدیر کل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان در مورد کارگروه معاونت قهرمانی و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: محمدرضا داورزنی معاون قهرمانی و از مدیران ارشد و با تجربه ورزش کشور به همراه مرتضی تورگ از قضات صاحب نام و رئیس کمیته اخلاق فدراسیون امروز به اهواز رفته‌اند و نتیجه بررسی‌ها بزودی اعلام می‌شود. هر کسی و در هر سمتی باشد و کوتاهی او در این مورد قطعی شود، با آنها برخورد حقوقی و ورزشی از طریق فدراسیون فوتبال صورت خواهد گرفت. تمامی تصمیمات گرفته شده در خصوص قطعیت برگزاری و برخورد با خاطیان با محوریت فدراسیون فوتبال بوده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: ایران یک کشور بافرهنگ و خوب است و امیدوارم روزهای خوبی داشته باشم.

گیل ندا،  مارک ویلموتس در مراسم معارفه‌اش گفت:  حضور شما خبرنگاران نشان دهنده احترام متقابل بین ماست. ایران را یک کشور خوب می‌دانم. ایران را یک کشور خوب و با فرهنگ غنی دیدم و امیدوارم بتوانیم اینجا روزهای خوبی داشته باشیم.

وی افزود: تصویری که اروپایی‌ها از ایران دارند، نه کاملا مثبت است نه کاملا منفی. خوشبختانه آنچه من در این روزها توانستم ببینم، خوب بوده است. ایران و مجموعه‌های ورزشی آن از نظر سطح حرفه‌ای خوب هستند. امیدواریم تیم‌های المپیک، جوانان و رده‌های پایه نیز موفق عمل کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال با بیان اینکه سه فرزند دارد، تصریح کرد: درباره خانواده‌ام و اینکه به یک کشور دیگری اسباب‌کشی داشته باشم کار سختی است و همه موافق نبودند ولی کار حرفه‌ای می‌طلبد که ما بتوانیم با در نظر گرفتن همه شرایط بتوانیم کمک کنیم به آن چیزی که امضا کردیم. هدف من این است که مردم و بازیکنان بتوانند حرفه‌ای‌تر تیم را جلو ببرند، چرا که مردم نقش اساسی در همراهی تیم ملی دارند.

ویلموتس اظهار داشت: زمانی کاپیتان تیم ملی بلژیک بودم و وقتی می‌توانی برای تیم ملی کشورت بازی کنی، افتخار بزرگی خواهد بود. در مورد اهداف‌مان صحبت کردم و امیدوارم با باشگاه‌ها همکاری خوبی داشته باشیم. ما هر هفته مسئولی خواهیم داشت تا لیگ را رصد کند. این شانس به همه بازیکنان داده خواهد شد تا به تیم ملی راه پیدا کنند و تنها موضوع لژیونرها مطرح نیست و همه بازیکنان را رصد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: مانو فریرا به عنوان دستیار من را همراهی خواهد کرد. او 25 سال سابقه حرفه‌ای و به عنوان دستیار سرمربی در المپیک مارسی فعالیت داشته است. وحید هاشمیان را به عنوان دستیار انتخاب کردم که به زبان آلمانی مسلط است و با توجه به اینکه من هم می‌توانم به زبان آلمانی صحبت کنم، می‌توانم با او ارتباط خوبی برقرار کنم و با فرهنگ ایران هم آشنایی دارد.

ویلموتس عنوان کرد: هنوز مسئول آنالیز ویدیوها را انتخاب نکرده‌ام و این انتخاب برای ما باز است. امیدوارم از کمک همکارم که از استاندارد لیژ به اینجا می‌آید، استفاده کنم. در دو بازی دوستانه مقابل سوریه و کره‌جنوبی امیدوارم آنالیز خوبی بدست بیاوریم. حداکثر تلاش‌مان را می‌کنیم که کشور شما که اکنون کشور من هم هست، به جام جهانی 2022 راه پیدا کند. این هدف ما است.

خبر تمرین نکردن استقلالی‌ها در مهمترین جلسه تمرین این تیم پیش از رویارویی با سپیدرود رشت در آخرین ایستگاه لیگ برتر خیلی سریع در رسانه‌ها پیچید. دلیل اینکه چرا تمرین نکردند، مشخص بود.
 
 
 
گیل ندا،  اتفاقی که پیش از این نیز دو، سه بار در طول این فصل شاهدش بودیم و کم‌کم تبدیل به سنت همیشگی فوتبال ایران در هفته پایانی لیگ‌ها می‌شود! قرار بود پولی به حساب بازیکنان واریز شود، ولی چنین اتفاقی نیفتاد و بازیکنان هم تمرین را تحریم کرده و فقط در محل آن حضور یافتند تا لااقل جریمه‌ای بابت تمرین نکردن شامل حال‌شان نشود. کاری که در دهه اخیر هر سال بازیکنان هشتاد درصد تیم‌های لیگ‌های ما می‌کنند و می‌ترسند با پایان فصل دیگر دست‌شان به پول‌شان نرسد...
 

برای بررسی دلایل این اتفاق (واریز نشدن پول به حساب بازیکنان) با احمد سعادتمند رئیس هیئت‌مدیره باشگاه استقلال تماس گرفتیم تا دلیل نبود پول در باشگاه را جویا شویم که به خبرورزشی گفت: «خودم در هیئت‌مدیره مصوب کرده‌ام که اعضای هیئت‌مدیره با رسانه‌ها صحبت نکنند. البته می‌دانم مشکل کجاست، ولی نمی‌توانم حرفی بزنم».

البته با این همه و پس از پیگیری‌های بیشتر به دلیل اصلی اش رسیدیم و مشخص شد قرار بوده از منبعی در اردیبهشت ماه ۱۰ میلیارد تومان پول به حساب باشگاه واریز شود که تا روز گذشته هنوز این اتفاق رخ نداده بود. یک فرد آگاه از مسائل درون باشگاه استقلال در این ارتباط به خبرورزشی گفت: قول داده بودیم همین دیروز ۵/۵ میلیارد به حساب همه اعضای تیم واریز شود و قرار گذاشته بودیم از منبع ۱۰ میلیارد تومان مربوطه تأمین شود، ولی متأسفانه این پول بدست‌مان نرسیده است. بازیکنان هم وقتی پول نگرفتند تمرین نکردند! این اتفاق در دی‌ماه هم وقتی تکرار شد که حواله بازیکنان وصول نشده بود.

از باشگاه استقلال خبر گرفتیم چند فقره چک دیگر هم برای یکی، دو فصل قبل در باشگاه موجود است که جمع آن‌ها به عدد ۲۸ میلیارد تومان می‌رسد، ولی هنوز هیچ یک از آن‌ها پاس نشده‌اند که احتمال دارد این چک ۱۰ میلیاردی نیز به جمع چک‌های قبلی اضافه شود تا دردسر‌های امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال باز هم بیشتر از قبل شود!
استقلال در حالی دچار مشکل بی‌پولی و تمرین نکردن بازیکنانش شده که باید در حساس‌ترین دیدار این فصل خود پنج‌شنبه به دیدار سپیدرودی برود که برای بقا در لیگ چیزی جز شکست استقلال فکر نمی‌کند!
صفحه1 از30

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.