K2 Listing

K2 Listing

 گیل ندا : فدراسیون جودو علیه سرمربی اسبق تیم ملی که به آلمان رفته به اتهام طرح ادعاهای کذب و خلاف واقع علیه فدراسیون جودو، به دادستان کل کشور شکایت کرد.

 فدراسیون جود اعلام کرد که "به دنبال اتفاقات اخیر و با توجه به تداوم برخی رفتارها، فدراسیون جودوی جمهوری اسلامی ایران علیه سرمربی اسبق تیم ملی جودو و همچنین کانال تلگرامی حامی این اتفاقات که مدتی است با انتشار مطالبی خلاف واقع علیه جودوی ایران و مسئولان فدراسیون اقدام به تشویش اذهان عمومی کرده، به دادستانی کل کشور اعلام جرم و رسیدگی به این شکایت را خواستار شده است".

به نوشته فدراسیون جودو از جمله اتهامات وارده بر سرمربی اسبق تیم ملی جودو می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1) تحریک ورزشکاران این رشته المپیکی برای اخذ پناهندگی

2) مصاحبه با رسانه‌های معاند نظام و تشویش اذهان عمومی در جهت تبلیغ علیه امنیت ملی

3) ادعاهای کذب و خلاف واقع علیه فدراسیون جودو و مسئولان ارشد ورزش کشور

 به این کشور رفت و قرار است او را برای حضور در المپیک آماده کند. ملایی قصد دارد در المپیک با پرچم IOC مبارزه کند.

 گیل ندا :  آخرین دیدار تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ با شکست برابر تیم ملی لهستان همراه شد.

 تیم ملی والیبال ایران صبح روز سه‌شنبه (۲۳ مهر) در آخرین روز رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن از ساعت ۷:۰۰ به مصاف لهستان رفت.

ایران که از ۱۰ بازی پیشین خود در این جام به چهار پیروزی و شش شکست دست یافته بود، در بازی آخر هم طعم برد را نچشید و مقابل لهستان تن به شکست داد.

لهستان در این بازی در سه دست پیاپی با نتایج ۲۵ بر ۱۸ ، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۶ به برتری رسید تا آخرین بازی تیم ایران هم با باخت همراه شود.

به این ترتیب پرونده تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ ژاپن با ۴ برد و ۷ باخت بسته شد.

 گیل ندا : کمیته تعیین وضعیت بازیکنان، آرای خود را در مورد برخی از پرونده های مطروحه اعلام کرد.

 با توجه به شکایت باشگاه پیکان از باشگاه پدیده خودرو مشهد در خصوص مطالبه حق آموزش علیرضا اسدی ، کمیته وضعیت خواسته باشگاه پیکان در محکومیت باشگاه پدیده خودرو مشهد را محمول بر صحت ندانسته و خواسته خواهان را رد کرد.

*در پی شکایت محسن بنگر از باشگاه کارون اروند خرمشهر، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته و مبلغ ۷۰ میلیون ریال بابت هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم شد.

*براساس رای صادر شده در پرونده شکایت رضا اسدی از باشگاه کارون اروند خرمشهر، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته و مبلغ ۷ میلیون ریال بابت هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم شد.

*در پرونده شکایت عبدالکریم اسلامی از باشگاه بادران تهران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۳ میلیارد ریال طبق صورتجلسه مورخ ۲۷ شهریورماه ۹۸ محکوم گردید. همچنین در صورت عدم پرداخت در مهلت تعیین شده علاوه بر افزایش بدهی به میزان ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مجازات یا مجازت های مقرر در ماده ۸۹ مقررات انضباطی و ماده ۱۳ مقررات نقل و انتقالات تعیین وضعیت بازیکنان مصوب ۱۳۹۶ نسبت به محکوم علیه اعمال خواهد شد.

*در پی شکایت وحید رضایی از باشگاه داماش گیلانیان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته و مبلغ ۱۴ میلیون ریال بابت هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم گردید.

*با توجه به شکایت پویا پورعلی از باشگاه بادران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۳۹۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال بابت اصل خواسته و مبلغ ۷ میلیون و ۸۷۲ هزار ریال بابت هزینه دادرسی محکوم شد.

*در پرونده شکایت سعید واسعی از باشگاه بادران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۷۴۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته و مبلغ ۱۳ میلیون و ۱۰ هزار ریال بابت هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم گردید.

 آرای صادره ظرف مدت ۷ روز از تاریخ ابلاغ در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال قابل تجدیدنظرخواهی خواهد بود.

تیم ملی ایران امروز در دهمین بازی از سری مسابقات جام جهانی 2019 مقابل ایتالیا صف آرایی کرد.

 

گیل ندا،  تیم ملی ایران امروز در شرایطی مقابل لاجوردی پوشان صف آرایی کرد که روز گذشته مقابل ژاپن سه بر یک شکست خورده بود.

 ملی پوشان ایران پیش از بازی امروز با 4 پیروزی و 5 باخت و کسب 11 امتیاز در جایگاه هشتم جدول رده بندی این دوره از رقابت ها ایستاده اند.

والیبالیست های لاجوردی پوش هم با 4 برد و 5 باخت و کسب 12 امتیاز جایگاه ششم را به خود اختصاص داده اند.

آقایان اندرسون کاکادور از برزیل و ویلادیمیر سیمونوویچ از صربستان به ترتیب داوران اول و دوم این دیدار هستند.

علی شفیعی, امیر غفور, سعید معروف, امیرحسین اسفندیار, محمدرضا موذن, علی اصغرمجرد و میلاد عبادی پور ترکیب اصلی تیم ملی ایران را در این دیدار تشکیل دادند.

 گیل ندا : با توجه به بی‌اعتنایی باشگاه‌ها نسبت به پرداخت بدهی‌هایشان در زمان اعلام شده از سوی سازمان لیگ فدراسیون والیبال، احتمال عدم برگزاری مسابقات لیگ قوت گرفته و خطر تعطیلی، لیگ‌برتر را تهدید می‌کند.

 پس از اتمام فصل جاری رقابت‌های والیبال در عرصه ملی که با اتمام مسابقات جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن همزمان است، فدراسیون والیبال ایران در این شرایط بلاتکلیف خود باید با شروع رقابت‌ها در عرصه باشگاهی برنامه‌های خود را پیش ببرد. اما با توجه به بی‌برنامگی موجود در والیبال ایران، به نظر می‌رسد که خطر تعطیلی، لیگ‌برتر باشگاه‌های کشور را تهدید می‌کند.

در حالی که سازمان لیگ والیبال چندین بار به باشگاه‌های بدهکار فرصت داده است تا بدهی‌های خود به فدراسیون و بازیکنان را تسویه و برای فصل آینده لیگ اعلام آمادگی کنند، تنها چهار تیم راهیاب ملل، فولاد سپاهان، فولاد سیرجان و شهرداری گنبد اقدامات مد نظر فدراسیون را انجام داده‌اند و فعلا خبری از سایر تیم‌ها نیست.

منوچهر پورحسن رئیس سازمان لیگ فدراسیون والیبال درباره شرایط موجود توضیح داد: متاسفانه هیچ تیم دیگری جز ۴ تیم گفته شده برای شرکت در فصل جدید لیگ‌برتر اعلام آمادگی نکرده، اما تاریخ نهایی شروع لیگ همان ۸ آبان ماه است که اعلام کرده‌ایم. اگر قرار باشد شرایط با این شرایط پیش برود، لیگ را برگزار نمی‌کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا با این شرایط دیگر زمان شروع لیگ تمدید نمی‌شود؟ اظهار کرد: خیر، اردوهای تیم ملی را برای مسابقات انتخابی المپیک پیش رو داریم و امکان اعلام زمان دیگری وجود ندارد.

رئیس سازمان لیگ والیبال در مورد تیم‌هایی که توانایی پرداخت بدهی‌های خود را ندارند نیز گفت: موضوع این است که تیم‌ها ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون برای بازیکنان خود هزینه می‌کنند و از هر قرارداد تنها ۸ درصد باید به فدراسیون پرداخت شود تا در راستای توسعه والیبال در روستاها و لیگ‌برتر بانوان و آقایان هزینه شود، اما بسیاری از باشگاه‌ها این کار را نکرده‌اند.

او افزود: برخی تیم‌ها ۸ درصد فدراسیون را داده و پول بازیکنان را نداده‌اند، برخی قرارداد بازیکنان را پرداخت کرده و ۸ درصد فدراسیون را پرداخت نکرده‌اند و برخی هم هر دو مورد را انجام نداده‌اند. به همین دلیل نمی‌توانیم جواز حضور در لیگ را به آن‌ها بدهیم. تنها تیم‌هایی که هر دو مورد را انجام داده‌اند چهار تیم راهیاب ملل، فولاد سپاهان، فولاد سیرجان و شهرداری گنبد هستند.

پورحسن در پایان گفت: صحبت ما با برخی باشگاه‌ها این است که وقتی ۸ درصد سهم فدراسیون را از قرارداد بازیکنان کم کرده‌اند،‌ این مبالغ صرف چه چیزی شده و چرا به حساب فدراسیون واریز نمی‌شود! با این شرایط نمی‌توان لیگ را برگزار کرد.

گیل ندا : بازیکن تیم ملی فوتبال بانوان ایران گفت: شرایط به گونه‌ای نبوده و نیست که بخواهیم مانع ورود بانوان به ورزشگاه شویم.

سمانه چهکندی  در خصوص شکسته شدن طلسم حضور بانوان در ورزشگاه فوتبال اظهار کرد: زمانی که ورود بانوان به ورزشگاه ممنوع بود، چند بار برخی از بانوان را به ورزشگاه فرستادند که ما نیز در آن جمع حضور داشتیم و جزو اولین نفراتی بودیم که وارد ورزشگاه شدیم. در آن بازی‌ها هم همه دیدند که هیچ اتفاقی بدی رخ نداد که باعث شود به این نتیجه برسند حضور زنان در ورزشگاه، عامل اتفاق بدی ست.

وی ادامه داد: اتفاقی که در نهایت باید زودتر از اینها رخ می‌داد خوشبختانه به وقوع پیوسته و بانوان علاقه‌مند به فوتبال بسیار خوشحال هستند. مطمئنم که این اقدام هوشمندانه جواب می‌دهد و هیچ اتفاقی برای بانوان نمی‌افتد.

چهکندی خاطر نشان کرد: امیدوارم برای بازی‌های بانوان نیز شرایط به‌گونه‌ای شود که پدران و برادران ما بتوانند به ورزشگاه بیایند و بازی را نیز از نزدیک تماشا کنند. امیدوارم روزی ورود آقایان به محل برگزاری بازی‌های بانوان نیز آزاد شود.

بازیکن خراسانی تیم ملی فوتبال در خصوص حضور خود در لیگ برتر فوتبال بانوان عنوان کرد: این فصل هم با تیم شهرداری بم قرارداد دارم. هشت سال است که در این تیم بازی می‌کنم. قبل از شروع فصل در مشهد و به صورت جداگانه زیر نظر نمازی تمریناتم را انجام دادم و اکنون یک هفته است که به بم آمده و به تیم اضافه شده‌ام. اولین بازی ما با ملوان است. باید از نمازی نیز تشکر کنم.

وی درخصوص مبلغ قراردادهای بانوان فوتبالیست بیان کرد: سقف قردادهای بانوان بسیار پایین است، اما در فوتبال بالاتر از فوتسال است و حدود 120 میلیون تومان است. چون ملی‌پوش هستم سقف قرارداد را می‌گیرم.

چهکندی با اشاره به متغیر بودن هزینه تیم‌ها برای حضور در لیگ برتر فوتبال عنوان کرد: تیم شهرداری بم خوب هزینه می‌کند و مسئولین باشگاه و مجموعه، نیز حمایت ویژه‌ای از تیم دارند. شهرداری بم از نظر مالی از همه تیم‌های لیگ برتر بهتر و بالاتر است. تیم‌های پایین‌تر شاید بتوانند با مبلغی زیر 1 میلیارد تومان در لیگ برتر فوتبال بانوان حضور داشته باشند اما شهرداری بم، تیم را با رقم حدودا 1 میلیارد و 500 میلیون تومان بسته است. بیشتر بازیکنان این تیم ملی‌پوش هستند به همین دلیل قراردادهای آنان بالا است.

بازیکن تیم ملی فوتبال بانوان درخصوص حمایت‌های صورت گرفته از لیگ برتر فوتبال بانوان گفت: قبلاً اصلاً حمایت نمی‌کردند اما اکنون چون رسانه‌ها پیگیری می‌کنند، کمی شرایط بهتر شده است. البته باز هم چون بازی‌ها پخش زنده ندارد، اسپانسر بسیار کم است و حمایت آنچنانی صورت نمی‌گیرد.

گیل ندا : خبرگزاری EFE اسپانیا دیدار ایران و کامبوج را به خاطر حضور زنان ایرانی در ورزشگاه دیداری بزرگ و تاریخی معرفی کرد.

 عصر روز پنج‌شنبه ۱۸ مهر تیم ملی فوتبال ایران در جریان هفته سوم مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه آزادی از تیم ملی کامبوج پذیرایی می‌کند. قرار است در این دیدار حدود ۴ هزار تماشاگر زن نیز با حضور در ورزشگاه آزادی از نزدیک این بازی را تماشا کنند.

خبرگزاری EFE اسپانیا با اشاره به این رویداد نوشت: برای اولین بار در یک رویداد مهم شاهد حضور زنان ایرانی در ورزشگاه خواهیم بود. به همین خاطر با هماهنگی‌هایی که فیفا انجام داده هیاتی عالی از این نهاد برای برقراری ارتباط و سهولت دسترسی زنان به ورزشگاه در ایران حاضر خواهند بود تا این جریان را نظاره و به فیفا گزارش کنند. 

با این حال هنوز بازی شروع نشده است سازمان‌هایی نظیر  Open Stadiums شروع به انتقاد از شیوه و تعداد زنان حاضر در استادیوم کرده‌اند. 

ایران قسمتی از ورزشگاه را به ورود زنان اختصاص داده تا بانوان ایرانی بتوانند با حضور در ورزشگاه این دیدار را تماشا کنند. 

اخیرا رئیس یوفا نیز به این موضوعات واکنش نشان داده و از باشگاه‌ها و تیم‌های اروپایی درخواست کرده که در کشورهایی که مانع حضور زنان در ورزشگاه‌ها می‌شوند بازی نداشته باشند. 

فیفا البته اطمینان داده است با همکاری ایران زنان ایران در ورزشگاه حضور خواهند داشت.

گیل ندا : کاراته‌کار گیلانی وزن منفی ۵۰ کیلوگرم کشورمان در دیدار فینال لیگ جهانی کاراته مسکو ۲۰۱۹ به مصاف رقیب آلمانی رفت و با پیروزی مقابل وی به نشان طلا دست‌یافت.

رقابت‌های رده‌بندی و فینال ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان در سال ۲۰۱۹ به میزبانی مسکو امروز (یکشنبه) آغاز شد و سارا بهمنیار ملی‌پوش وزن منفی ۵۰ کیلوگرم کشورمان در دیدار فینال به مصاف سارا هوبریخ از آلمان رفت.

بهمنیار با پنج پیروزی پیاپی موفق شد به دیدار فینال وزن ۵۰ کیلوگرم راه پیدا کند، وی در نخستین گام با نتیجه شش بر صفر کارمن کلمنت از مجارستان را شکست داد، در دور دوم ایمان طالب از الجزایر را با نتیجه دو بر صفر از پیش رو برداشت، بهمنیار با همین نتیجه مقابل یی تینگ تانگ از هنگ‌کنگ به برتری رسیده و چهارمین دیدار خود مقابل نادیا مورالس گومز از اسپانیا را با برتری سه بر یک پشت سر گذاشت.

نابغه گیلانی کاراته آسیا برای صعود به دیدار فینال مقابل ران ران لی از چین به روی تاتامی رفت و در دیداری سخت و نفس‌گیر پس از تساوی سه بر سه مقابل ران ران، با قانون سنشو به پیروزی دست‌یافت و راهی فینال شد.

بهمنیار در دیدار فینال به مصاف سارا هوبریخ از آلمان رفت و با برتری یک بر صفر به نشان طلا دست‌یافت.

در وزن منفی ۵۰ کیلوگرم، ران ران از چین با برتری هشت بر سه مقابل نادیا گومز از اسپانیا و نوران علیف از جمهوری آذربایجان پس از تساوی هشت بر هشت مقابل میو میاهارا از ژاپن با قانون سنشو به مدال برنز دست‌یافتند.

سارا بهمنیار در آخرین رتبه‌بندی المپیکی پس از کسب مقام قهرمانی در لیگ جهانی توکیو ۲۰۱۹ با صعود پنج پله‌ای در رنکینگ المپیکی کاراته‌کاران در ماه سپتامبر روبه‌رو شده و در مکان نهم وزن المپیکی منفی ۵۵ کیلوگرم ایستاد.

در وزن المپیکی منفی ۵۵ کیلوگرم دو بازیکن برتر اوزان منفی ۵۰ و منفی ۵۵ کیلوگرم (در مجموع ۴ کاراته‌کا) جواز حضور در المپیک را بر اساس رنکینگ دریافت می‌کنند.

بهمنیار با حضور در فینال کاراته‌وان مسکو تا حدود زیادی به المپیک نزدیک شده است، پیش از آغاز رقابت‎‌های کاراته‌وان مسکو، سراپ اوزچلیک از ترکیه با کسب ۷۵۰۷٫۵ امتیاز قاطعانه در صدر وزن منفی ۵۰ کیلوگرم ایستاده و صعود خود را به المپیک توکیو تا حد زیادی قطعی کرده است.

بتینا پلنک از اتریش با کسب ۳۸۳۲٫۵ امتیاز نفر دوم وزن منفی ۵۰ کیلوگرم است، فاصله ۵۷۰ امتیازی وی با بهمنیار که با کسب ۳۲۶۲٫۵ امتیاز در مکان سوم ایستاده است باعث شد حتی سایت رسمی فدراسیون کاراته در معرفی شانس‌های المپیکی نامی از نابغه گیلانی کاراته آسیا به زبان نیاورد! بتینای اتریشی در دور دوم کاراته‌وان مسکو مقابل ران ران تن به شکست داد و مهم‌ترین رقیب بهمنیار در کسب سهمیه المپیک توکیو، با حداقل امتیاز ممکن این مسابقات را ترک می‌کند.

هوبریخ آلمانی با کسب ۲۸۷۲٫۵ امتیاز نفر چهارم وزن منفی ۵۰ کیلوگرم و یکی از اضلاع مربع نبرد برای کسب یکی از دو سهمیه المپیک توکیو در این وزن است، هوبریخ با صعود به فینال کاراته‌وان مسکو، شانس خود برای حضور در المپیک توکیو را افزایش داده است.

پیش‌بینی می‌شود نبرد چهار کاراته‌کای برتر وزن منفی ۵۰ کیلوگرم تا واپسین روزهای رقابت‌های انتخابی ادامه پیدا کند، این چهار ورزشکار ۲۹ نوامبر (هشتم آذرماه ۹۸) در رقابت‌های کاراته‌وان مادرید ۲۰۱۹ بار دیگر به روی تاتامی می‌روند، کشوری که برای ستاره گیلانی کاراته آسیا با خاطرات شیرینی نظیر کسب نشان برنز قهرمانی بزرگ‌سالان جهان همراه است.

صفحه1 از39

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.