عدم ثبات مدیریتی و حجم بدهی ها موانع اصلی پیش روی شورای پنجم

عدم ثبات مدیریتی و حجم بدهی ها موانع اصلی پیش روی شورای پنجم

منتخب اول شورای اسلامی شهر رشت در نطق خود در جلسه علنی شورای شهر با تبریک ولادت امیرالمومنین حضرت علی(ع) با اشاره به وقایع پس از رحلت پیامبر اعظم و مظلومیت امام اول شیعیان اظهار داشت: دیوارهای کعبه بالاترین گواه برای اثبات حقانیت و ولایت تنها مولود خود میباشد.

دکتر رمضانپور با ذکر این مطلب که در آخرین جلسه صحن علنی در سال 97 بسر میبریم از همه پرسنل خدوم شهرداری و مجموعه مدیریت شهری جهت ارائه خدمت خالصانه به شهروندان تقدیر کرد و رضایت نسبی موجود شهروندان از خدمات مجموعه شهرداری را نتیجه تلاش کارکنان مجموعه شهرداری دانست و بر تلاش مضاعف همه خدمتگزاران به مردم در راستای ایجاد شهری بهتر تاکید کرد.

وی عید نوروز را جزو مهمترین آداب و رسوم ایرانیان باستان دانست و با تبریک فرارسیدن سال جدید به عموم شهروندان بر لزوم آمادگی میزبانی رشت از سال نو در چهارچوب وظایف مدیریت شهری تاکید کرد.

عضو شورای شهر رشت افزود: در ازای اعتماد و محبت عموم شهروندان به منتخبین خود در شورای شهر، شورای پنجم به دلایل مختلف و قابل بحث عملکرد مطلوبی را ارائه نکرد و از این رو از شهروندان فهیم و صبور رشت عذرخواهی میکنم و امیدوارم با همدلی و تلاش اعضای محترم شورا و همه مدیران سال کاری موفقی پیش رو داشته باشیم.

دکتر رمضانپور ادامه داد رشت در حوزه های مختلفی از قبیل گردشگری، ترافیک، عمرانی، معماری و شهرسازی، سیما و منظر و فضای سبز شهری نیازمند تحولات عظیمی میباشد که تحقق این مهم مستلزم اعمال دیدگاههای کارشناسی و تلاش همه اعضای شورای شهر میباشد.

منتخب اول شورای شهر اظهار داشت شهروندان با آرای خود در انتخابات دوره پنجم نمایشی از اعتماد به منتخبین خود ارائه دادند و در این بین هر یک از اعضا با توجه به قابلیت های خود باید پاسخگوی این اعتماد باشند و بنده نیز با تمام وجود حاضر به انتقال تجربیات دوره خدمت خود به جوانان هستم و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم بود.

وی ادامه داد متاسفانه شورای پنجم از ابتدای شروع بکار خود با یک بدهی بی سابقه بیش از 700 میلیاردی دست به گریبان بود که در مرور زمان این رقم به بیش از 1000 میلیارد رسید و در حوزه اقصادی و مالی شهرداری با چالشی جدی روبرو شد.از سوی دیگر عدم نظارت شهرداری بر تدوین طرح تفصیلی و رکود در ساخت و ساز باعث نزول درآمدهای شهرداری گردید و این وضعیت عرصه را برای اعمال سیاستها و پیگیری طرح های مد نظر اعضای شورا تنگ کرده بود.

دکتر رمضانپور ادامه داد شورای پنجم در شرایطی شروع بکار کرد که هیچ سرمایه گذاری میل به حضور در طرح های اقتصادی شهرداری رشت را نداشت و سرمایه گذاران موجود نیز به دلایل عدم حمایت و فقدان نظم در پرداختها تمایلی به ادامه همکاری نداشتند.در کنار این مشکلات تزلزل در مدیریت شهری و عدم ثبات مدیریتی به عنوان یک مشکل ریشه دار در فضای مدیریت شهری رشت را نیز باید به سرتیتر مشکلات موجود اضافه کرد.

منتخب اول شورای شهر ادامه داد شورای پنجم با هدف ایجاد ثبات در مدیریت در این راستا جهت انتخاب شهردار فراخوان صورت داد و با وجود تلاشهای بسیار برای تفکیک سازی در پارلمان محلی، با از خود گذشتگی برخی اعضا بالاخره شهرداری با حداکثر آرا انتخاب گردید.

وی با اشاره به انتخاب دکتر نصرتی به عنوان فردی مجرب جهت احراز سمت شهرداری رشت برای یک مدت چند ساله اظهار داشت نگاه شورای پنجم از ابتدا تصمیم سازی در کنار یک مدیر با ثبات و مقتدر بود لیکن به هر دلیلی این امر رخ نداد لیکن حضور فردی همچون نصرتی در کسوت قائم مقام وزیر نشان دهنده انتخاب کیفی شورای پنجم بود و تاخیر در انتخاب شهردار را خسرانی برای شهر دانست.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به این مطلب که شورای پنجم در انتظار تایید صلاحیت شهردار منتخب میباشد، وحدت را ره آورد پسا انتخاب شهردار رشت دانست و بر لزوم حفظ آن تاکید کرد.

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

گیل ندا
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.