K2 Listing

K2 Listing

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت که با توجه به اینکه قانون اساسی به تبعیض ایراد نگرفته است، باید برای بانوان در قانون انتخابات سهمیه تعیین شود.

 

گیل ندا،  غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص اصلاح قانون انتخابات در گفت‌وگویی، اظهار کرد: اصلاح قانون انتخابات نیاز جامعه بود و ضرورتی اجتناب ناپذیر بود اما برخی از بندها بیش از حد تغییر یافته است به عنوان مثال ممنوعیت سه دوره نمایندگی، ماده‌ای است که جای بحث دارد و ماده خوبی نیست چرا که ما معتقدیم بهتر است مردم در این خصوص تصمیم بگیرند.

وی افزود: از این قبیل مواد در این اصلاحیه زیاد است که هر چه سریع تر باید برای آن راهکاری اندیشیده شود اما در مجموع اصلاح این قانون ضرورت دارد چون هر زمانی که انتخابات برگزار می شود،‌ همه گلایه دارند که قانون انتخابات دارای خلأهای زیادی است که خلأها باید به مرور برطرف شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در دوره انتخابات سال ۹۴ ، ما شاهد لیستی برگزار شدن انتخابات بودیم نه حزبی برگزار شدن آن؛ در احزاب، افراد شناخته شده هستند و حزب دارای ریشه و عقبه و شناسنامه‌دار است و همچنین سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در حزب‌ها مشخص شده و احزاب پس از اینکه در انتخابات رای آوردند، کرسی تشکیل می‌دهند، اما در لیست به این صورت نیست.

جعفرزاده ایمن‌آبادی بیان کرد: در سال ۹۴ شاهد یک عملکرد شبه حزبی بودیم که لیستی تصادفی تنظیم شده بود و چون با عجله و شتاب تهیه شده بود، نتایج مثبتی در پی نداشت.

این عضو فراکسیون مستقلین ولایی با بیان اینکه قانون اساسی به تبعیض ایراد نگرفته بلکه به تبعیض ناروا ایراد گرفته است، گفت: باید برای بانوان در انتخابات مجلس سهمیه تعیین شود و به دلیل اینکه ما در گذشته به مردها امتیازات بیشتری داده‌ایم باید جبران مافاتی برای خانم‌ها داشته باشیم و این یک موضوع متداول در دیگر کشورهاست؛ حتی بسیاری از کشورهای عربی هم امروز، اکثر کرسی‌های پارلمانی خود را به خانم‌ها اختصاص می‌دهند.

آقای اردکانیان ساعتی پیش وارد گیلان شد.

 

گیل ندا، بازدید از سد در دست ساخت لاسک شفت و افتتاح سد لاستیکی باغبانان فومن 2برنامه مهم سفر آقای اردکانیان به گیلان است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه برنامه نود خطی عمل نکرده است، گفت: حذف برنامه اجتماعی و ورزشی نود توجیه منطقی ندارد

 

گیل ندا،  محمد صادق حسنی جوریابی  درباره  زدن قفل تعطیلی بر سر  در برنامه نود، گفت: توقف برنامه نود دل هواداران فوتبال را در سراسرکشور آزرده خاطرکرده است زیرا  به نظر بنده برنامه  نود، لوح  جدیدی در  حوزه تحلیل وانتقاد در  دنیای فوتبال باز کرد و خوشبختانه  توانست در رشد فوتبال تاثیر بسزایی بگذارد.

تعطیلی برنامه نود نیازمند تجدید نظر فوری است

 نماینده مردم رشت در  مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه تعطیلی برنامه نود نیازمند تجدید نظر فوری است تصریح رد: مخاطبان  برنامه میلیونی نود از کودکان گرفته تا افراد سالخورده ای که تا نیمه شب  بیدار می ماندند تا برنامه نود را  مشاهد کنند هم اکنون  در  انتظار  بازگشت این برنامه  هستند.

باید به نظر مردم  برای پخش برنامه نود احترام گذاشت

وی ادامه داد: باید به نظر مردم  برای پخش برنامه نود احترام گذاشت، برنامه نود برنامه ای چالشی بود که نقص های دنیای فوتبال را  بدون جهت گیری خاصی به تصویر کشید و از  همین رو دلیل قطع این برنامه  هر مسئله ای که باشد  منطقی نیست  زیرا  می بایست برنامه نود با  تعامل و همکاری  به خاطر مردم به فعالیت خود ادامه می داد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان  اینکه برنامه نود خطی عمل نکرده  است یادآورشد: حذف برنامه اجتماعی و ورزشی نود توجیه منطقی ندارند و از  همین رو نباید به سادگی  برنامه با کیفیت نود از برنامه های صداو سیما حذف شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر افزایش تعرفه واردات نوغان گفت: سال گذشته مسؤولان استان گیلان جلسه‌ای را با وزیر جهاد کشاورزی انجام و مقرر شد تا نرخ تعرفه واردات کرم ابریشم به ۴۰ درصد افزایش پیدا کند اما تاکنون این امر محقق نشده و به ۲۶ درصد رسیده است.

گیل ندا، مهرداد لاهوتی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه واردات بی‌رویه کرم ابریشم ضربه بسیار بزرگی به این صنعت وارد کرده، اظهار کرد: در سال‌های گذشته  استان گیلان و  خراسان، هزار تن نخ ابریشم موردنیاز کشور را تأمین می‌کردند که دلیل آن تعرفه ۲۰۰ درصد واردات کرم ابریشم بوده است.

وی با اشاره به کاهش تعرفه واردات کرم ابریشم در سال گذشته گفت: اگر می‌خواهیم صنعت نوغانداری در کشور روند رو به رشدی داشته و با افزایش مواجه شود باید تعرفه‌های واردات افزایش پیدا کند که این مهم در حال انجام شدن است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه با تلاش مسؤولان استانی در تلاشیم تا تعرفه واردات کرم ابریشم افزایش پیدا کند، تصریح کرد: سال گذشته مسؤولان استان گیلان جلسه‌ای را با وزیر جهاد کشاورزی انجام و مقرر شد تا نرخ تعرفه واردات کرم ابریشم به ۴۰ درصد افزایش پیدا کند اما تاکنون این امر محقق نشده و به ۲۶ درصد رسیده است.

لاهوتی واردات کرم ابریشم با ارز آزاد را فرصتی برای تولیدکننده دانست و افزود: در گذشته تولیدکننده توان مقابله با واردکننده کرم ابریشم را نداشته اما به دلیل واردات با ارز آزاد و‌ تعرفه واردات با ارز نیمایی یک فرصت مناسب برای تولیدکننده است که باید از  این فرصت به بهترین نحو استفاده کنند.

وی با درخواست از کشاورزان برای افزایش تولید کرم ابریشم در استان گیلان گفت: هم‌اکنون وضعیت فروش کرم ابریشم در کشور و استان گیلان مناسب و باقیمت خوبی به فروش می‌رسد که اگر کشاورزان تعداد جعبه‌های تولیدی خود را افزایش دهند این روند با افزایش مواجه می‌شود‌.

مراسم تودیع و معارفه فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

گیل ندا، مراسم تودیع و معارفه فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در ستاد فرماندهی سپاه آغاز شد.

در این مراسم که فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح و برخی مسئولان سیاسی نیز حضور دارند، سردار سرلشکر سلامی رسما به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران معارفه و از زحمات چند ساله سردار سرلشکر محمدعلی جعفری در این مسئولیت تقدیر به عمل آمد.

سردار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی، سردار سرلشکر محمد باقری، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی، سردار سرلشکر مصطفی ایزدی، امیر سرلشکر حسین حسنی سعدی، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، سردار محمد پاکپور، دریادار علیرضا تنگسیری، امیر خلبان عزیز نصیرزاده، سردار محمد شیرازی، سردار محمدباقر ذوالقدر، امیر محمدحسین دادرس، سردار غلامحسین غیب‌پرور، سردار حسین دهقان، محسن رضایی، سردار امیرعلی حاجی‌زاده، محمدحسین صفار هرندی، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای، حجت الاسلام محمدی گلپایگانی ازجمله حاضران در این مراسم هستند.

رئیس دادگستری شهرستان اسلام‌شهر از دستگیری مدیرعامل و معاون یک شرکت خدمات‌رسان در جنوب غرب استان تهران به‌اتهام اختلاس میلیاردی خبر داد.

 

گیل ندا،  رضا کمیلی مقدم  از دستگیری مدیرعامل و معاون یک شرکت خدمات‌رسان در جنوب غرب استان تهران به‌اتهام اختلاس میلیاردی خبر داد.

با اعلام این خبر اظهار داشت: مدیرعامل و معاون یک دستگاه خدمات‌رسان در شهرستان اسلام‌شهر به‌اتهام اختلاس حقوق بیت‌المال دستگیر شدند.

وی بیان کرد: در راستای حفظ حقوق بیت‌المال و برخورد با مفاسد اقتصادی با تلاش‌ سربازان گمنام امام زمان(عج) مدیرعامل و معاون یک شرکت خدمات‌رسان در جنوب غرب استان تهران با تشکیل پرونده و اخذ حکم قضایی دستگیر شدند.

رئیس دادگستری شهرستان اسلام‌شهر بدون اشاره به جزئیات پرونده این متهمان افزود: با دستگیری این متهمان تحقیقات قضایی آغاز شده است که تا اعاده حقوق عمومی و بیت‌المال تحقیقات و رسیدگی‌های قضایی ادامه دارد.

کمیلی مقدم تصریح کرد: دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد به‌ویژه دست‌درازی به حقوق عمومی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد و همواره درصدد جلب اعتماد عمومی و مشارکت‌های مردمی در مبارزه با مفاسد است.

محکومیت نسرین ستوده وکیل دادگستری به 33 سال حبس که طبق ماده 134 قانون مجازات اسلامی 12 سال آن قابلیت اجرا دارد، قطعی شد.گیل ندا،  رضا خندان همسر نسرین ستوده با اعلام این خبر اظهار داشت: طبق قانون همسرم 20 روز از تاریخ ابلاغ رای برای اعتراض به حکم دادگاه مهلت داشت که اکنون 40 روز از این تاریخ می گذرد و در اعتراض به روند تشکیل این پرونده و فرایند رسیدگی در دادسرا و دادگاه، همسرم به حکم اعتراض نکرد. 

وی افزود: دادستانی هم به عنوان مدعی العموم و شاکی در این پرونده، به حکم مزبور اعتراض نکرده و به طور خودکار رأی صادره قطعی شده است. 

خندان درباره پرونده قبلی نسرین ستوده که به پنج سال حبس محکوم شده است نیز گفت: شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر، 20 فروردین را برای رسیدگی به این پرونده تعیین کرده بود که دادگاه به خاطر آنچه فوت یکی از بستگان قاضی اعلام شد، برگزار نشد. 

همسر نسرین ستوده از تعیین دهم اردیبهشت ماه برای رسیدگی به این پرونده خبر داد و افزود: البته همسرم اعلام کرده در اعتراض به روند رسیدگی به این پرونده، در دادگاه حضور نمی یابد.

نسرین ستوده وکیل دادگستری است که 23 خرداد سال گذشته با حکم جلب، بازداشت شد.

وی شهریور سال 89 نیز بازداشت و به 11 سال حبس، 20 سال محرومیت از وکالت و 20 سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به 6 سال حبس و 10 سال محرومیت از وکالت کاهش یافت.

این وکیل دادگستری در نهایت پس از سپری کردن سه سال حبس در سال 92 آزاد شد.

ستوده 23 خرداد سال گذشته به خاطر صدور حکم غیابی 5 سال حبس مجدداً بازداشت شد و هم اکنون در زندان به سر می برد. وی چندی پیش از رئیس و معاون زندان اوین به خاطر ممنوع الملاقات کردنش به دادسرای کارکنان دولت شکایت کرد که پس از این شکایت، دستور ممنوع الملاقاتی او لغو شد.

23 بهمن سال گذشته نیز قرار بود طبق اعلام قبلی شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر، جلسه رسیدگی به پرونده ستوده در ارتباط با محکومیت به 5 سال حبس برگزار شود اما جلسه دادگاه برگزار نشد و به تاریخ دیگری که هنوز اعلام نشده است، موکول شد.

او همچنین به خاطر پیدا شدن قیچی در لوازم شخصی اش، با دستور رئیس زندان اوین، سه هفته ممنوع الملاقات شد.

ستوده به تازگی در حکمی که از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب صادر شده، به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام، عضویت موثر در گروهک غیرقانونی و ضد امنیتی کانون مدافعان حقوق بشر، لگام (حذف اعدام) و شورای ملی صلح، تشویق مردم به فساد و فحشا و فراهم آوردن موجبات آن و ظاهر شدن بدون حجاب شرعی در محل شعبه بازپرسی، اخلال در نظم و آسایش عمومی و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی جمعاً به 33 سال حبس و تحمل 148 ضربه شلاق محکوم شده که طبق ماده 134 قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد اجرا می شود.

«اخراجیان دولت احمدی‌نژاد تمایل زیادی دارند که به اشکال مختلف از رئیس سابق دولت تبری بجویند. آنها متفق‌القول‌اند علت خروجشان از دولت سابق یا حتی اخراجشان، مخالفت‌خوانی‌هایشان با رئیس سابق بوده است.»
 

گیل ندا، روزنامه شرق نوشت: «احمد سالک، نماینده اصولگرای مجلس، مدعی شده جز اصولگرایان اخراجی دولت احمدی‌نژاد بوده است. آنها مدعی‌اند احمدی‌نژاد مروج تک‌روی و قانون‌گریزی بوده است. او که از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۵ نماینده ولی فقیه در سازمان حفاظت اطلاعات کل سپاه بود، از آنجا به هیأت عالی گزینش کشور می‌رود و تا سال ۸۷ در این سمت می‌ماند. او در برنامه تلویزیونی «دستخط» گفته است: «من در حفاظت اطلاعات بودم. گزینش کل کشور یک دبیر می‌خواست. احمدی‌نژاد دنبال بود. پنج، شش نفر مطرح شدند.
 
من را هم مطرح کرد. پیغام داد بیایید من شما را ببینم. یک شب به ریاست‌جمهوری رفتیم و آنجا صحبت کردیم. من به ایشان گفتم چرا من را انتخاب کردید؟ به او اسم دادم که فلانی و فلانی را انتخاب کنید.
 
گفت: این کار فقط از شما برمی‌آید. آقای احمدی‌نژاد بیش از ۲۰ ماه نتوانست من را تحمل کند، چون هفت وزیر او می‌خواستند خارج از قانون گزینش عمل کنند و من جلوی آنها ایستادم و به درگیری و سپس به شورای عالی کشیده شد. دید ما تسلیم این نمی‌شویم که این بیاید و آن برود. گفتم نه می‌گذارم این بیاید و نه می‌گذارم آن برود.»

اگر چه در سایت شخصی سالک یکی از سمت‌های او مشاور احمدی‌نژاد ذکر شده اما خودش در این برنامه منکر چنین سمتی شده و در پاسخ گفته است: «ابدا!» اخراجیان دولت احمدی‌نژاد تمایل زیادی دارند که به اشکال مختلف از رئیس سابق دولت تبری بجویند. آنها متفق‌القول‌اند علت خروجشان از دولت سابق یا حتی اخراجشان،مخالفت‌خوانی‌هایشان با رئیس سابق بوده است.

به نظر می‌رسد محمود احمدی‌نژاد عمدتاً با سمت‌هایی که مرتبط با گزینش و اطلاعات بوده، زیاد به مشکلبرمی‌خورده است. مشخص‌ترین ماجرا مربوط به قهر ۱۱ روزه او در ارتباط با عزل حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت دوم او بود. مصلحی ماجرای برکناری خودش را این گونه با خبرگزاری فارس در میان گذاشته است: «روز یکشنبه‌ای که این اتفاق افتاد، نزدیک ظهر با من تماس گرفت و به من گفت: بیا کاری دارم.
 
من هم روز قبل از این تماس، یکی از افراد را جابه‌جا کرده بودم؛ کسی بود که دوستی و رفاقتی با آقای مشایی داشت. بالاخره پیش احمدی‌نژاد رفتم و او گفت این طور نمی‌شود و ما هر چه گفتیم تو گوش نکردی و من تصمیم خود را گرفتم.
 
من هم گفتم تصمیمی را که گرفته‌اید، عملی کنید. او به من گفت: شما استعفا بده که من به او پاسخ دادم من استعفا نخواهم داد. اگر شما به این نتیجه رسیده‌اید که من را عزل کنید، من را برکنار کنید، چون اگر من استعفا دهم، یعنی خودم پذیرفته‌ام که اشتباه کرده‌ام. این صحبت تمام شد و به دفتر اطلاع دادم چنین قضیه‌ای بین ما اتفاق افتاده است و بعدازظهر نیز جلسه دولت بود که به آن جلسه رفتم. در جلسه دولت یکی از زرنگی‌های احمدی‌نژاد این بود که اگر می‌خواست کاری کند، می‌گذاشت برای آخر جلسه تا کسی اقدامی نکند.
 
بنابراین آخر جلسه اعلام کرد بنده از این به بعد مشاور اطلاعاتی هستم. همه هاج و واج ماندند. آن زمان ایام فاطمیه بود و ما هم در منزل‌مان روضه داشتیم و من می‌خواستم سریع بروم که به روضه برسم اما وقتی خواستم بروم، دیدم از دفتر یک نفر کنار درِ ریاست‌جمهوری ایستاده و نامه‌ای را از طرف آقا آورده است.
 
این بحث مطرح شده بود که به احمدی‌نژاد گفته بودند نباید این کار را انجام دهد و من را عزل کند و بعد هم به من پیغام داده شد سر کار خود برگردید و کار را تعطیل نکنید و بعد آقامرقومه‌ای را برای من فرستادند که باید در محل کار خود حضور داشته باشید.»

مصلحی گفته است: «آقای احمدی‌نژاد می‌خواست به نوعی حرکت کند که تشکیلات اطلاعاتی را آرام‌آرام کنار بگذارد.»

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای هم در دولت نخست احمدی‌نژاد وزیر اطلاعات بود اما در دولت دوم او دیگر جایی نداشت.
 
او بعداً در مقام معاون اول قوه قضائیه و سخنگوی این قوه درباره رفتارهای متأخر محمود احمدی‌نژاد و در پاسخ به پرسش یک خبرنگار گفت: «درباره این قبیل افراد واقعاً نمی‌دانم چه تعبیری داشته باشم. از این آقایی که اسم بردید، فقط این را می‌توانم توضیح دهم که یک زمانی یک فیلمی را از این آقا دیدم که با یک مجری در حال مصاحبه بود.
 
چون دیدم که شاید اعتباری نداشته باشد، زیاد وقت صرف آن نکردم اما فکر کنم که این فیلم حدود ۴۰ دقیقه کمتر یا بیشتر بود. در آن فیلم ۴۰ دقیقه‌ای حقیقتاً این فرد ده‌ها دروغ و خلاف واقع‌گویی و گنده‌گویی و توهین به دیگران را داشت.»

او بعداً هم گفت: «ریشه حقوق‌های نجومی در دولت احمدی‌نژاد بود.»

مصطفی پورمحمدی هم اصولگرای دیگری بود که با رئیس سابق دولت به اختلاف خورد. او هم معتقد است که محمود احمدی‌نژاد به دلایل فراقانونی با شهردار شدن قالیباف مخالف بوده است.
 
پورمحمدی که وزیر کشور احمدی‌نژاد بود اما بعد از خروج از دولت به سازمان بازرسی کل کشور رفت و اختلافات میان او و رئیس سابق دولت آنجا اوج گرفت، درباره احمدی‌نژاد گفته است: «هم‌زمان با حضورم در وزارت کشور شورای اسلامی شهر تهران آقای قالیباف را به عنوان شهردار انتخاب کرده و انتصاب او با حکم وزیر کشور قطعی می‌شد و این همان چیزی بود که احمدی‌نژاد با آن مخالف بود و با توجه به این که امضای حکم قالیباف در آن زمان کار درستی بود، بدون در نظر گرفتن نظر رئیس‌جمهور و بدون اطلاع او حکم قالیباف را امضا کردم.
 
متأسفانه احمدی‌نژاد تنها به این دلیل که قالیباف رقیب انتخاباتی‌اش در انتخابات بود، با انتصاب او به عنوان شهردار تهران مخالف بود؛ در حالی که گفته بود چنانچه در انتخابات ریاست‌جمهوری انتخاب شوم، قطعاً از تمام پتانسیل رقبای انتخاباتی خود برای اداره امور کشور استفاده خواهم کرد. اختلاف بین ما در وزارت کشور با رئیس‌جمهور با انتصاب آقای قالیباف آغاز و روز به روز به اختلافات افزوده شد و هر روز گسترش یافت.»
 
یکی دیگر از اصولگرایان معروفی که از دولت سابق اخراج شد یا به عبارت بهتر حضورش در دولت بعدی تمدید نشد، محمدحسین صفارهرندی، وزیر ارشاد دولت نخست محمود احمدی‌نژاد بود.
 
او غیر مستقیم درباره این عبارت احمدی‌نژاد که گفته بود: «اصلا کاری با اصولگراها نداریم»، گفته است: «انتخاب‌شدن‌شان بر بستر همین جریان اصولگرایی بود و هنوز هم حساب آنها را برای ما لیست می‌کنند و می‌گویند دولت نهم و دهم اصولگرا اما رئیس آن دولت همه‌جا گفت که کاری با اصولگراها ندارم. وقتی کسی حساب خود را از این جبهه جدا می‌کند و می‌خواهد جدا عمل کند، دیگر طبیعی است که عوارض و عواقبی که بعدها به بار می‌آورد، باید آن را هم جوابگو باشد.
 
برخی از آقایان ناسپاس فعلی طوری راجع به دولت گذشته حرف می‌زنند که تمام هشت سال گذشته سیاهی، تباهی و عقب‌نشینی بوده است. در حالی که باید گفت آن دولت کمک‌هزینه‌هایی به آنها می‌داد که در شرایط سخت مددکار باشد و خوبی‌هایی که هیچ‌وقت از ذهن مردم خارج نمی‌شود.»

یک بار دیگر هم گفته بود: «کسی که ۱۱ روز خانه‌نشینی کرد، فکر نمی‌کند زمانی رئیس‌جمهور مملکت بوده و همه‌چیز در دستان خودش بوده است. پس چرا پلنگ‌صفتی می‌کند!»

او معتقد است که نخاله‌ها وارد دولت احمدی‌نژاد شدند و کارش را خراب کردند.

دولت نخست احمدی‌نژاد ماه عسل او و اصولگراها بود. سهم مناسبی به حامیانش در قدرت داد و در مقابل حمایت کامل را نیز از آنها گرفت.
 
برای همین بود که تصمیمات اقتصادی اشتباه او، مانند منحل‌کردن سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، سهام عدالت، مستقیم‌سازی یارانه‌ها، مسکن مهر و… با وجود نامه ۵۰ اقتصاددان به او تأثیری در روند دولت‌داری احمدی‌نژاد نداشت و صدای اعتراض هیچ‌کدام از اصولگراها را درنیاورد.
 
در انتخابات ۸۸ نیز اصولگراها از احمدی‌نژاد به‌شدت راضی بودند. نقشی که در مناظره‌ها ایفا می‌کرد و حملاتش به هاشمی و ناطق نوری، نه‌تنها اعتراضی در میان اصولگرایان برنینگیخت، بلکه شاید باعث خرسندی آنها نیز شد.
 
آنها سال ۸۸ هم از احمدی‌نژاد حمایت کردند؛ اگر چه این روزها یک‌به‌یک اعلام برائت می‌کنند و برخی از آنها مدعی‌اند به او رأی نداده‌اند. شروع جدایی اصولگراها از احمدی‌نژاد از زمانی آغاز شد که در چهارم مرداد ۱۳۸۸ و در شرایطی که تنها هشت روز از عمر رسمی کابینه اول محمود احمدی‌نژاد باقی مانده بود، او غلامحسین محسنی‌اژه‌ای و محمدحسین صفارهرندی، وزرای وقت اطلاعات و ارشاد را که از منتقدان اصلی مشایی در دولت بودند، برکنار کرد اما ماجرا از زمانی عجیب‌تر شد که احمدی‌نژاد با وجود تذکر رهبری و نامه‌ای که خودش به رهبری نوشت، در انتخابات ثبت نام کرد و رد صلاحیت شد.
 
بعد از آن بود که مدام پیام ویدئویی منتشر می‌کرد، ماجرای بست‌نشینی را به همراه بقایی و مشایی راه انداخت و حتی بعد از بازداشت این دو نفر، به‌تنهایی در امامزاده صالح تحصن کرد و جمعی محدود هم گردش جمع شدند.
 
پس از این اقدامات بود که شایعه برکناری‌اش از مجمع تشخیص مصلحت منتشر شد؛ اخبار حاکی از این بود که رابطه اعضا با او در مجمع هم چندان حسنه نیست؛ تا جایی که حتی احمد توکلی نیز در یک جلسه در مقابل دیگران به او و رفتارهای اخیرش اعتراض کرده بود.»
صفحه1 از89

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.