K2 Listing

K2 Listing

در پی فعالیت سامانه بارشی به‌ویژه طی چهارشنبه و پنجشنبه، هواشناسی گیلان هشدار سطح نارنجی کشاورزی صادر کرد و از آن‌ها خواست تا اقدامات کارشناسانه را جدی بگیرند.

 محمد دادرس امروز با اشاره به وضعیت آب‌وهوای استان گیلان طی روزهای آینده، اظهار کرد: با توجه به فعالیت سامانه بارشی به‌ویژه طی چهارشنبه و پنجشنبه بارندگی، وزش باد، رعدوبرق، کاهش پنج تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا، احتمال تگرگ، آب‌گرفتگی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب مورد انتظار است.

 

وی از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی کشاورزی در گیلان خبر داد و افزود: در پی فعالیت سامانه سرد و بارشی انتظار می‌رود اقدامات به‌موقع و به هنگام از سوی کشاورزان جهت برداشت محصول انجام شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با تأکید بر باز کردن خروجی دهانه‌ کرت‌ها (مرزها)، گفت: مزارعی که در مرحله رسیدگی قرار دارند نسبت به باز کردن دهانه خروجی کرت‌های شالیزاری اقدام تا از ماندآبی‌ و آسیب کاهش یابد.

دادرس با تأکید بر تسریع در برداشت شالی از سطح مزارع استان، تصریح کرد: کشاورزان باید اراضی شالیزاری که به‌صورت موردی در مرحله برداشت برنج قرار دارند را برداشت و به‌روزهای آتی موکول نکنند.

وی با تأکید بر انتقال شالی‌های درو شده به مکان‌های مسقف، گفت: شالی‌کارانی که در برخی مناطق به‌طور محدود برداشت و عملیات درو را انجام داده‌اند سریعاً نسبت به جمع‌آوری و انتقال محصول به مکان‌های مسقف و امن، اقدام کنند.

مدیرکل هواشناسی گیلان کشاورزان را به لغو موقت هرگونه کوددهی، محلول‌پاشی و سم‌پاشی در سطح باغات و شالیزارها تا پایان هفته جاری توصیه کرد و افزود: به دلیل شرایط مساعد جهت افزایش بیماری در مزارع شالیزاری، کشاورزان نسبت به پایش بیماری بلاست به‌خصوص در مزارعی که در مرحله خوشه رفتن و شیری شدن قرار دارند، اقدام کنند.

دادرس همچنین به کشاورزان توصیه کرد تا نسبت به انتقال یا ایمن‌سازی موتورپمپ و ادوات کشاورزی در مجاورت رودخانه‌ها، اقدام کنند.

دانشگاه گیلان برای رتبه های برتر آزمون سراسری و دارندگان مقام های ورزشی که در انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۰ این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند، تسهیلات در نظر گرفته است.

گیل ندا،  به گزارش روز دوشنبه ایرنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه گیلان، رئیس دانشگاه گیلان در این باره گفت: به تمامی پذیرفته شدگان دوره روزانه مقطع کارشناسی حائز رتبه کشوری به ازای هر نیمسال تحصیلی ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال کمک هزینه تحصیلی پرداخت می شود.

احمد رضی اظهار داشت: این کمک هزینه به دارندگان رتبه کشوری ۵۰۰ و کمتر از آن در گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک، رتبه کشوری ۱۵۰۰ و کمتر از آن در گروه علوم تجربی ، رتبه کشوری ۲۵۰ و کمتر از آن در گروه علوم انسانی، رتبه کشوری ۳۰ و کمتر از آن در گروه هنر و دارندگان رتبه کشوری ۲۰۰ و کمتر از آن در گروه زبان خارجه پرداخت می شود.

وی خاطر نشان کرد: به دارندگان مقام های اول تا سوم المپیک، بازی های آسیایی، یونیور سیاد جهانی ، مسابقات جهانی بزرگسالان ، جهانی و آسیایی دانشجویان، مسابقات آسیایی، بازی های کشورهای اسلامی، مسابقات جهانی "نوجوانان و جوانان"، باشگاه های آسیا، المپیاد دانشجویی کشور، قهرمان کشور در رشته های المپیکی و المپیاد حاشیه دریای خزر که دوره های روزانه و دوره های شهریه پرداز دانشگاه گیلان پذیرفته شوند با توجه به مقام های اول تا سوم هر بخش به ازای هر نیمسال تحصیلی تسهیلاتی در نظر گرفته است.

رئیس دانشگاه گیلان بیان داشت: اختصاص خوابگاه بر اساس مقررات و ضوابط موجود، امکانات کتابخانه به طور نامحدود و کمک هزینه خرید کتاب به مبلغ سالیانه پنج میلیون ریال به مدت چهار سال از دیگر امتیازات دانشگاه گیلان برای رتبه های برتر آزمون سراسری و دارندگان مقام های ورزشی است که در انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۰ این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

وی اظهار داشت: کمک هزینه تحصیلی پس از صدور معرفی نامه از سوی حوزه معاونت آموزشی به معاونت اداری مالی و مدیریت منابع در مقاطع تحصیلی کارشناسی ۶ نیمسال ، کارشناسی ارشد سه نیمسال و مقطع دکتری ۶ نیمسال پرداخت می شود ضمن اینکه کمک هزینه تحصیلی مقام های ورزشی دانشجویان پس از تایید اداره تربیت بدنی معاونت دانشجویی و صدور معرفی نامه از سوی حوزه معاونت آموزشی دانشگاه، توسط معاونت اداری مالی و مدیریت منابع پرداخت خواهد شد.

بر اساس آخرین آمار افزون بر ۱۸ هزار دانشجو در دانشگاه گیلان تحصیل می کنند که ۴۰ درصد دانشجویان این دانشگاه در مقطع تحصیلات تکمیلی شامل ٩٧ گرایش دکتری و ١٧٠ گرایش کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاهی جامع و بزرگترین دانشگاه شمال کشور، دارای یک پردیس دانشگاهی و ۱۰ دانشکده شامل ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، علوم کشاورزی، فنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، منابع طبیعی، هنر و معماری، علوم ریاضی، مکانیک و دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان است.

 قرار گرفتن در جمع دانشگاه های برتر سه نظام بین المللی و رتبه بندی جهانی تایمز ،لیدن، شانگهای و دسته دانشگاه های یک درصد برتر دنیا و ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور جزئی از توانمندی های دانشگاه گیلان است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به ارائه مدلی جدید برای برگزاری مناسبت‌های انقلابی و مذهبی با شیوع کرونا، گفت: عملکرد این شورا در گیلان خوب بوده است.

 

گیل ندا،  به نقل از مهر، مجتبی اشجری صبح دوشنبه در دیدار با استاندار گیلان به مناسبت سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به فعالیت این نهاد طی چهار دهه گذشته، گفت: این شورا در برگزاری مراسم ملی و انقلابی و همچنین اعلام مواضع نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران در مقاطع مختلف عملکرد خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه برگزاری بزرگداشت مناسبت‌های انقلاب و برگزاری مراسم ملی و انقلابی از وظایف این شورا است، اظهار کرد: لحظه‌شناسی از مهمترین ویژگی‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این سال‌ها بوده است.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه این نهاد مولود انقلاب همواره زمینه‌ساز حضور آگاهانه و به موقع مردم در مناسبت‌های ملی و انقلابی و رخدادهای مهم بوده است، افزود: این نهاد با زمینه‌سازی خلق حماسه‌های متعدد موجبات مانایی انقلاب اسلامی را فراهم آورده است.

وی در ادامه با بیان اینکه حضور پرشور مردم در بزرگداشت ایام‌الله انقلاب اسلامی نقشه‌های متعدد دشمنان نظام را خنثی کرده است، بیان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نقش مؤذن انقلاب اسلامی را داشته و همواره مردم را به پاسداشت مناسبت‌های انقلاب و حراست از نظام مقدس فراخوانده است.

اشجری با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در صراط مستقیم حرکت کرده است، گفت: این نهاد انقلابی موفقیت‌های خود را مدیون بصیرت و حضور آگاهانه و پرشور مردم در بزنگاه‌های حساس تاریخی است.

وی با بیان اینکه این شورا تلاش کرده با آگاهی‌بخشی، بازخوانی و واکاوی رویدادها و رخدادهای انقلاب جلوی تحریف و فراموشی مناسبت‌ها را بگیرد، تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا نیز این نهاد انقلابی تلاش کرد با ارائه مدلی ضمن صیانت از سلامت جامعه، زمینه‌های پاسداشت مناسبت‌ها را نیز فراهم کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه مناسبت‌های انقلاب اسلامی تعطیل نشدنی است، تاکید کرد: در ماه‌های اخیر مراسم سلامت‌محور بسیاری با حضور نمادین مردم و گاهی به شکل رژه خانوادگی خودرویی و یا برنامه زنده تلویزیونی در ساعات پر مخاطب برگزار شده است.

وی با بیان اینکه حضور آیت‌الله جنتی در رأس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی موجب قوام این نهاد انقلابی شده است، بیان کرد: هدایت‌های هوشمندانه و حمایت‌های دلسوزانه این عالم مجاهد سبب غنای مناسبت‌های انقلابی در سطح کشور شده است.

حجت الاسلام اشجری، استان گیلان را جز استان‌های موفق کشور در بزرگداشت مناسبت‌های اسلامی و انقلابی و برگزاری مراسم ملی و مذهبی دانست و اظهار کرد: این استان توانسته با ابتکار و نوآوری در بزرگداشت ایام‌الله انقلاب اسلامی در شرایط مختلف، به نمونه‌ای مثال‌زدنی و الگویی برای دیگر استان‌ها تبدیل شود.

وی ادامه داد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از یک مجموعه بزرگ مدیریتی در سطح استان تشکیل شده که با همفکری،
همدلی و همکاری و زمینه‌سازی حضور پرشور و شعور مردم، حماسه‌های بزرگی را در تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رسانده است.

 رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان با اشاره به نقش مهم نماز جمعه در تقویت انسجام و وحدت ملی، گفت: توجه به مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از کارکردهای نماز جمعه است.

گیل ندا، حجت‌الاسلام ولی عادلی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته رشت به سالروز اقامه نخستین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: نماز جمعه محور وحدت در جامعه اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به شعار امسال برنامه‌های ستاد بزرگداشت سالروز اقامه نماز جمعه، افزود: «همیشه انقلابی و همیشه مردمی» شعار برگزیده برای برنامه‌های امسال است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه برنامه‌ها امسال در سه سطح کشوری و استانی و شهری برگزار می‌شود، گفت: بازخوانی هویت نماز جمعه، تبیین حضور مردم در نماز جمعه، تشریح خدمات و دستاوردهای نماز جمعه از مهم‌تری اهدافی است که ستاد در بزرگداشت سالروز اقامه نماز دنبال می‌کند.

وی به پیوند میان ائمه جمعه و رهبر انقلاب اشاره و با بیان اینکه امام جمعه به واسطه جایگاه معنوی خود در میان مردم از جایگاه و اهمیتی خاصی برخوردار بوده است، ادامه داد: اقامه نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب یکی از برکات و دستاوردهای مهم بود.

حجت الاسلام عادلی با بیان اینکه انقلاب زمینه احیای دوباره نماز جمعه در ایران را فراهم کرد، اضافه کرد: توجه به مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از مهم‌ترین کارکردهای نماز جمعه محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه نمازجمعه و خطبه‌های آن فرصت مهم فرهنگی در کشور است، گفت: با طرح مسائل مهم کشور در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی از طریق نماز جمعه زمینه توجه مردم و مسئولان به این بخش‌ها فراهم می‌شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان با اشاره به اینکه باید تلاش شود تا از طریق نماز جمعه بر دانش دینی مردم نسبت به مسائل افزوده شود، افزود: همچنین می‌توانیم از ظرفیت‌های نماز جمعه برای مقابله با هجمه‌های دشمن نسبت به مسائل فرهنگی استفاده شود.

وی، افزایش انسجام و وحدت ملی، نظارت بر عملکرد مسئولان و پشتیبانی از قانون، حمایت از نهادهای انقلابی، تقویت مشارکت سیاسی مردم و اهمیت به نقش مردم در نماز جمعه از کارکردهای مهم نماز جمعه اعلام کرد.

عادلی با تأکید بر برنامه محور بودن ستاد نماز جمعه، افزود: ائمه جمعه در اجرای برنامه‌های فرهنگی از اعمال سلیقه شخصی پرهیز می‌کنند.

وی با اشاره به شناسایی ۱۴ موضوع فرهنگی و آسیب اجتماعی در سطح استان و تهیه و تدوین برنامه برای این مسائل، ادامه داد: در حوزه مشکلات و مسائل اجتماعی همانند آسیب‌هایی که متوجه خانواده‌ها است نیز برنامه تهیه و تدوین و موضوعات احصا شده است.

رئیس پلیس راه گیلان گفت: با تشدید محدودیت‌های تردد از ۱۵ تیرماه هزار و ۵۰۰ خودروی غیربومی در پی مسافرت به گیلان اعمال قانون شدند.

گیل ندا،  سرهنگ جاور صفاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا همکاران پلیس راهنمایی و رانندگی و پلیس راه در مبادی ورودی استان مستقر شدند و اکنون مبادی ورودی استان را رصد می‌کنند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان تصریح کرد: براساس تأکیدات ستاد ملی مقابله با کرونا به رانندگان خودروهای غیربومی در صورتی که مجوز ورود یا برگه تردد ندارند ابتدا تذکر لسانی داده می‌شود.

صفاری خاطرنشان کرد: در صورت عدم تمکین راننده از تذکر لسانی برای بازگشت به شهر مبدأ، طبق قانون اعمال قانون می‌شود و خودروهای غیربومی برای ورود به شهرهای قرمز کرونایی مبلغ یک میلیون تومان جریمه می‌شوند.

وی با بیان اینکه جریمه ورود به شهرهای نارنجی برای خودروهای غیربومی500 هزار تومان است گفت: همکاران ما در حال حاضر در محور آستارا، رودبار و چابکسر در صورت عدم تمکین رانندگان غیربومی و ورود آن‌ها به استان گیلان اعمال قانون را انجام می‌دهند.

رئیس پلیس راه گیلان با بیان اینکه ورود خودروها به استان گیلان در مبادی ورودی استان رصد می‌شود افزود: تأکید ما این بود که از مرکز نسبت به فعال‌سازی دوربین‌های هوشمند اقدام کنند که اکنون دوربین‌های موجود در مبادی ورودی فعال است.

صفاری با اشاره به اینکه ترددهای بین شهری براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تا پایان فصل کشاورزی برای پلاک‌های بومی استان گیلان آزاد است گفت: از 15 تیرماه با قرمز و نارنجی شدن برخی از شهرهای استان گیلان محدودیت‌های تشدید شد.

وی با اشاره به شمار خودروهای اعمال قانون شده در گیلان اظهار داشت: از 15 تیرماه به‌دنبال تشدید محدودیت‌ها و استقرار همکاران ما در مبادی ورودی استان گیلان بیش از هزار و 400 مورد تذکر لسانی و هزار و 500 مورد اعمال قانون انجام شد.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با تأکید بر لزوم رعایت محدودیت‌های تردد توسط مردم ابراز داشت: هم‌وطنان باید در این شرایط، محدودیت‌های کرونایی را رعایت و از مسافرت‌های غیرضروری پرهیز کنند.

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: یکی از مهم‌ترین انتظار مردم از قوه قضائیه مبارزه جدی و قاطع با فساد و رسیدگی عادلانه به پرونده‌های قضائی و توجه به قانون گرایی است.

 سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان در پیامی به مناسبت هفته قوه قضائیه گفت: یکی از مهم‌ترین انتظار مردم از قوه قضائیه مبارزه جدی و قاطع با فساد و رسیدگی عادلانه به پرونده‌های قضائی و توجه به قانون گرایی است.

 

در متن پیام آمده است:

دستگاه قضا به عنوان یکی از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی، نقشی تأثیر گذاری در پاسداری از ارزش‌ها، کرامت انسانی و آزادی‌های مشروع شهروندان ایفا کرده و در راستای اجرای عدالت در بیش از سه دهه گذشته یاران بسیاری را تقدیم انقلاب و تحقق حکومت عادلانه اسلامی کرده است.

بی‌شک کار و تلاش در مسیر عدالت گستری و احقاق حق خدمتی ارزشمند و فعالیتی الهی است که نشان از ذات احدیت و صفات خداوندی دارد چون که خداوند متعال خود بزرگ عادلی است که دادگاه عدلش عالمیان را فرا گرفته است.

یکی از مهم‌ترین انتظار مردم از قوه قضائیه مبارزه جدی و قاطع با فساد و رسیدگی عادلانه به پرونده‌های قضائی و توجه به قانون گرایی است. جدیت در این امور مهم باید محسوس باشد تا منجر به اعتماد بیشتر مردم گردد.

یقیناً تحولات چشم گیر در دوران ریاست جدید قوه قضائیه بسیار خوب و مناسب بوده و حس اعتماد و امید را در بین مردم تقویت کرده و باعث افزایش رضایت مندی عمومی شده است و امید است این روند امتداد یابد.

اینجانب با درود به روح پاک شهدای هفتم تیر، بر خود لازم می دانم هفته قوه قضائیه را به مجموعه زحمتکش و متعهد دستگاه قضائی در کشور و استان گیلان تبریک و تهنیت گفته و برای این عزیزان از پیشگاه خداوند بزرگ دوام توفیقات، صحت و سلامتی مسئلت نمایم.

دکتر هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ، 30 خرداد 1400 در استدیوی خبری مرکز صدا و سیمای استان گیلان (برنامه گفتگوی ویژه خبری) حضور یافت و به سوالات مجری برنامه پاسخ داد .

وی اظهار داشت: امسال با گرمای زود هنگام هوا شاهد رشد مصرف ناگهانی برق در کل کشور و به طبع در استان گیلان بودیم به گونه ای که در سه ماهه اول  امسال پیک بار مصرفی نسبت به سال قبل در گیلان  حدود 11 درصد افزایش داشته و این عدد در کل کشور 20 درصد بوده است و پیک مصرف در استان 6 درصد افزایش یافته، این درحالی است که در مدت مشابه سال قبل رشد پیک بار 5 درصد بوده است.

 

هنرمند تاکید کرد: کاهش ذخیره آب پشت سدها و کمبود تولید در نیروگاههای برقابی ، گرمای زودهنگام ، استخراج رمزارزهای غیر مجاز باعث افزایش مصرف برق در کل کشور شده است.

مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: طبق مصوبه هیئت وزیران امسال رشد 7 درصدی در قیمت تعرفه های برق را شاهد هستیم و علاوه براین مقدار از ابتدای خرداد سالجاری برای مشترکین پرمصرف 16درصد افزایش تعرفه را خواهیم داشت.

وی گفت: استان گیلان از 15 خرداد تا 15 شهریور جزء مناطق گرمسیری 4 بده و در این بازه الگوی مصرف برای مشترکین خانگی گیلانی 400 کیلووات ساعت است و اگر مشترکینی بیش از این مقدار مصرف داشته باشند جزء مشترکین پرمصرف محسوب شده و 23 درصد افزایش تعرفه برای آنها اعمال خواهد شد.

هنرمند افزود: بمنظور گذر موفق از پیک بار تابستان طی طرح های پاسخگویی بار، همکاری و تفاهم نامه هایی با بخشهای صنعت ، کشاورزی و تجاری صورت پذیرفته است و در صورت همکاری مشترکین مذکور پاداش به آنها تعلق خواهد گرفت.

مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: هیئت وزیران بخشنامه ای را تصویب کردند که بر اساس آن ادارات می بایست 50درصد مصرف انرژی برق خود را کاهش دهند و اگر این صرفه جویی توسط ادارات انجام نشود شرکت توزیع برق ملزم به قطع برق این ادارات میباشد که طی 2 هفته گذشته و براساس رصد دقیق صورت پذیرفته بوسیله کنتورهای هوشمند، برق 20 اداره که این بخشنامه را رعایت نکرده اند با هماهنگی استانداری قطع شد.

وی اضافه کرد: طبق تفاهم نامه با ادارات اگر در طول روز 10 درصد مصرف برق خود را کاهش دهند به آنها نیز پاداش تعلق خواهد گرفت و با 10 هزار واحد صنعتی موجود در استان 17 نوع قرارداد بسته شده که بر اساس آن از پتانسیل آنها در کاهش پیک بار استان استفاده شده و حدود 5/6 میلیارد تومان پاداش به بخش صنعت تخصیص داده شد.

این مسئول ضمن عذرخواهی به دلیل برخی خاموشی های حادث شده خاطرنشان کرد: وجود مشکل عرضه و تقاضا در مبحث انرژی برق سبب شده است که خاموشی های بصورت سراسری و نوبتی برای استان ها در نظر گرفته شود تا از بروز یه حادثه یا فاجعه بزرگ جلوگیری شود و تمام همت مسئولین شرکت توزیع برق گیلان بر این است تا این خاموشی ها و جداول تهیه شده اعمال نشود و هم استانی های گرامی بدون مشکل از نعمت روشنایی بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: جداول احتمالی خاموشی برای اطلاع رسانی به مردم شریف استان از طریق سایت اینشرکت به آدرس www.gilanpdc.ir و اپلیکیشن "برق من" در دسترس می باشد.  

هنرمند گفت: ساعت پیک مصرف در استان در روز 12 الی 18 و در شب 20 الی 24 می باشد و مشترکین محترم می توانند با اعمال راهکارهای ساده از جمله قرار دادن درجه کولر رو 25 درجه (دمای آسایش)، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف از خاموشی های احتمالی جلوگیری کنند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان به پویش مردمی مدیریت کولرها اشاره کرد و افزود: در این پویش نیاز است مردم شریف استان بین ساعت 2 تا 3 بعد ازظهر به مدت 15 دقیقه کولرهای خودرا در خانه یا محل کار خاموش کنند و با این کار 20درصد مصرف برق کاهش پیدا می کند.

وی تصریح کرد: با تشکیل کمیته جمع آوری مراکز غیر مجاز رمز ارز در استان با حضور دستگاههای اجرایی، قضایی و امنیتی تا کنون، 4800 دستگاه استخراج غیرمجاز رمز ارز در گیلان شناسایی شده است که بالغ بر 40 میلیارد تومان به صنعت برق خسارت وارد کرده اند و مشترکین می توانند با معرفی این مراکز غیرمجاز 10 میلیون تومان پاداش دریافت کنند.

محمد اسماعیل هنرمند گفت: از آغاز سال گذشته به منظور پایداری شبکه و تامین انرژی برق مشترکین در سطح استان گیلان اجرای دو طرح جهادی تبدیل شبکه فرسوده مسی به کابل خودنگهدار و طرح تاب آوری با موفقیت اجرا شد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان افزود: درفاز اول اجرای این طرح ۱۰۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده با صرف هزینه ۱۲۰میلیارد تومان به کابل خود نگهدار مجهز شد و در فاز دوم نیز 1000 کیلومتر دیگر با اعتبار140 میلیارد تومان در گیلان آغاز شده است.

وی درپایان اظهار داشت: در سطح استان قریب به  900کیلومتر طرح افزایش تاب آوری بهمراه اصلاح 119 فیدر با صرف هزینه 22میلیارد  تومان به بهره برداری رسید که این اقدامات مهم طی 503 مرحله با تلاشهای 2254 اکیپ عملیاتی انجام شده است.

جانشین ستاد کرونای گیلان، از مردم خواست از ساده انگاری کرونا پرهیز کنند و گفت: استان گیلان در پنجشنبه و جمعه گذشته هیچگونه فوتی ناشی از کرونا نداشته است و در حال حاضر کمترین میزان بستری را داریم.

محمود قاسم نژاد در جمع خبرنگاران، با اشاره به برگزاری ستاد مقابله با کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: در این جلسه درباره اقدامات برخی از دستگاه ها براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری شد.

 

وی با بیان اینکه خوشبختانه روند بیماری کرونا در استان طی هفته گذشته نزولی بوده است، افزود: استان گیلان در پنجشنبه و جمعه گذشته هیچگونه فوتی ناشی از کرونا نداشته است و در حال حاضر کمترین میزان بستری را داریم.

جانشین ستاد کرونای گیلان، از مردم خواست از هرگونه ساده انگاری کرونا پرهیز کنند و گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی همچنان یک اصل مهم است که اگر نسبت به آن بی توجهی کنیم با رشد مجدد بیماران و فوت ها در سراسر استان مواجه خواهیم شد.

قاسم نژاد، با بیان اینکه هم اکنون از نظر روند بیماری کرونا طی ماه های اخیر در بهترین وضعیت هستیم، خاطرنشان کرد: امروز باید فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنیم تا روند نزولی تداوم پیدا کند. خوشبختانه واکسن کرونا نیز به اندازه کافی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفته و براساس سند ملی واکسیناسیون به شهروندان تزریق می شود.

وی همچنین از تداوم اطلاع رسانی خطر کرونا در سطح جامعه خبر داد و یادآور شد: با همکاری ادارات و شهرداری ها و از طریق صدا و سیما و ارشاد اسلامی، آگاهی بخشی به مردم جریان دارد و مردم باید بدانند که کرونا هنوز تمام نشده و هرگونه سهل انگاری سبب اوج گرفتن بیماری می شود.

صفحه1 از159

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.