K2 Listing

K2 Listing

استاندار گیلان در پی درگذشت مرحوم فرهاد پاک سرشت کارگردان تئاتر، تلویزیون و سینما، نویسنده و شاعر برجسته گیلانی پیام تسلیتی صادر کرد.

گیل ندا،   متن پیام تسلیت مصطفی سالاری به این شرح است:

خانواده محترم پاک سرشت
ضایعه درگذشت مرحوم فرهاد پاک سرشت کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون، نویسنده و شاعر برجسته گیلانی را به شما، بستگان محترم و جامعه فرهنگی و هنری استان و کشور صمیمانه تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند بزرگ برای آن فقید سعید رحمت واسعه الهی و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت دارم.

مصطفی سالاری

استاندار گیلان

 گفتنی است مرحوم فرهاد پاک سرشت که سوابق بسیاری در زمینه های نویسندگی، کارگردانی تئاتر، تلویزیون و سینما و سرودن شعرهای فولکلور داشت، پس از طی دوره ای بیماری،  یکشنبه 26 خرداد در سن 62 سالگی درگذشت.

 سالاری آبان ماه سال گذشته از این هنرمند گیلانی عیادت کرد.

دبیر ستاد هماهنگی و پیگیری های ویژه استانداری گفت: اجرای بخشنامه استاندار گیلان موجب افزایش 87 درصدی سفرهای شهرستانی مدیران کل در ماه های فروردین و اردیبهشت نسبت به مدت مشابه سال گذشته شد.

 

گیل ندا،  یوسف گلشن در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرستان سیاهکل که در راستای اجرای بخشنامه "سفر هفتگی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی به شهرستان‌ها"  در بخش های مسکن، گردشگری، منابع طبیعی و راه سازی با حضور جمعی از مدیران استانی در فرمانداری برگزارشد، گفت: بر اساس گزارش های فرمانداران سراسر استان در ماه های فروردین و اردیبهشت امسال مدیران دستگاه های اجرایی 226 مورد در شهرستان‌ها حضور یافتند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 87 درصد بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه اجرای بخشنامه سفرهای هفتگی مدیران استانی پس از ابلاغ استاندار گیلان از ابتدای سال آغاز شد گفت : 119 مورد از سفرهای مذکور درقالب اجرای مفاد بخشنامه و 107 مورد دیگر نیز به صورت موردی و بازدیدی و ضرورت‌های دستگاهی انجام پذیرفته است.

دبیر ستاد هماهنگی و پیگیری‌های ویژه استانداری خاطرنشان کرد: بخشنامه استاندار گیلان و تاکیدات ایشان در شورای اداری، موجب افزایش حضور موثر و مستمر مدیران کل دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌های مختلف شده است.

مشاور استاندار با بیان اینکه شهرستان سیاهکل با سفر19مدیر استانی در سه ماه گذشته از شهرستان‌های موفق در اجرای بخشنامه سفرهای هفتگی روسای دستگاه های اجرایی بوده است افزود: بخشنامه «سفر هفتگی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی به شهرستان‌ها» شامل ضوابطی از جمله لزوم دیدار چهره به چهره با مردم با ثبت و پیگیری تا حصول نتیجه، بازدید از پروژه‌ها و اماکن پیشنهاد شده برای اجرای طرح‌های مدنظر، برگزاری نشست با نمایندگان اقشار و اصناف مرتبط ،رصد کامل تصمیمات و پیشرفت‌های حاصله و اطلاع‌رسانی عمومی به مردم است .

وی با بیان اینکه در راستای اجرای بخشنامه سفر هفتگی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان به شهرستان‌ها، سیاهکل میزبان مدیران راهداری و حمل و نقل جاده ای ،راه وشهرسازی ،آب و فاضلاب شهری و روستایی ،توزیع برق ،گاز ،منابع طبیعی و بنیاد مسکن ،میراث فرهنگی و گردشگری بود گفت : بعضی از موضوعات شهرستانی بیشتر از اینکه به اعتبار و بودجه خاصی نیاز داشته باشد نیازمند هماهنگی بین دستگاهی و برگزاری جلسات رودرو بین مدیران کل با حضور مدیران ذیربط محلی است که اجرای بخشنامه سفرهای هفتگی مدیران کل این فرصت مغتنتم را برای حل مشکلات مردم فراهم کرده است.

یوسف گلشن نظام مند شدن سفرهای مدیران را در رویکرد جدید سفرهای شهرستانی مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: یکی از اثرات دیگر سفرهای هفتگی مدیران کل کاهش بوروکراسی اداری و تسریع در حل مشکلات شهرستانی است.

بالاخره طلسم عدم حضور شهردار در شهر اولین ها شکست و رشت رسما میزبان شهردار خود شد.

گیل ندا،  در مراسم معارفه همه حضور داشتند و از دغدغه های خود برای فردای شهر باران می گفتند و از شهردار منتخب درخواست تلاش مضاعف برای رسیدگی به عقب ماندگی ها داشتند.
حضور رجال سیاسی و نخبگان از نماینده عالی دولت در استان تا نماینده مجلس و مدیران عامل و جمع کثیری از خانواده شهرداری به این مراسم وزنی قابل توجه بخشیده بود ولی شاید نقطه عطف آن تشویق ایستاده و ممتد همکاران شهرداری و بدرقه پر مهر "علی بهارمست" سرپرست قریب به یکساله شهرداری رشت بود که پیامی واضح از موفقیت و محبوبیت آقای سرپرست در دوره تصدی خود میداد.

ارزش کار بهارمست جوان وقتی نِمود می یابد که بررسی دوره طولانی سرپرستی وی مصادف با برهه زمانی میشود که اتفاقات کم سابقه و تقابل های تقریبا نزدیک به جنگ علنی در حوزه مدیریت شهری به اوج خود رسیده و طیف های منتسب به جریان های قدرت هر یک با تمام توان قصد قبضه قدرت در صحنه مدیریت شهری را دارند و با این وهم که در فقدان شهردار میتوانند هر خواسته نابجایی را به سرپرست جوان تحمیل کنند لیکن زهی خیال باطل...

کاپیتان همان طور که انتظار میرفت در این میدان نیز خوش درخشید و در پس دریای پرتلاطم اطراف شهرداری را به سان جزیره ثبات در آرامش معنا داری مدیریت کرد که این موضوع باعث دلگرمی همکاران و انجام امور محوله به بهترین شکل و البته با وجود محدودیت های بسیار گردید.

آقای کاپیتان زمان زیادی نیاز نداشت تا همچون مستطیل سبز عضدی به پسر خوب و محبوب و مورد اعتماد پرسنل شهرداری بدل شود و با درایتی که در کمتر سپید موی باتجربه ای در این سطح سراغ داریم با آرامش ذاتی خود شهرداری بحران زده را به سوی ساحل آرامش سوق دهد.

تشویق های ایستاده حاضرین در مراسم معارفه شهردار پیام تشکر یک شهر از جوان اول شهرداری بود و ندای تقدیر تک تک شهروندان از لا به لای آن به گوش میرسید.
این که متشکریم که مردانه در برابر همه پشت پرده های نگو ایستادی و خود را سدی در برابر زیاده خواهی ها کردی تا حقی از همکارانت به یغما نرود و "تو" امروز به پاس این بزرگی عزیز دل و نور دیده یک شهری...

باید توجه داشت علی بهارمست ها منحصر به فرد و محدودند و باید همچون ذخیره ای با ارزش برای روزهای سرد و سخت حفظ شوند.
زیاد نیستند جوانانی که در میدان عمل امتحان خود را پس داده و به گواه چند هزار نفر همکار از این آزمون با نمره ای درخشان فارغ شده اند.
حضرات صاحب کرسی و تصمیم ساز مردم این شهر حفظ و تکریم مدیر جوان خود را از شما مطالبه می کنند باشد که در روز مبادایی دیگر دوباره دست یاری ما را بفشارد و از حضور او پشت یک شهر گرم باشد.

کاپیتان مچکریم...

رئیس شورای قضایی استان گیلان اظهار داشت: لازم است تا با جدیت در پیشگیری از آسیب ها و نظارت مستمر، با تجاوزها و تصرفات از همان ابتدای وقوع آن برخورد قانونی شود و رجوع به دستگاه قضایی در آخرین مرحله مدنظر باشد.

 

گیل ندا، نشست شورای حفظ حقوق بیت المال با موضوع حفاظت از بستر و حریم رودخانه های استان به ریاست احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری و جمعی از مدیران دستگاه های مسئول و دادستان های واحدهای قضایی گیلان در سالن شهید بهشتی دادگستری کل استان برگزار شد.

احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان گیلان در آغاز سخنان خود در این نشست با اشاره به وقوع سیل های اخیر در کشور تصریح کرد: بارندگی ها علاوه بر خیر و برکتی که به همراه داشت موجب خسارات زیادی شد که هشدار و زنگ خطری جدی برای مسئولان به شمار می رود.

رئیس شورای قضایی استان با بیان اینکه براساس قانون، شرکت آب منطقه ای اختیار لازم برای برخورد با متجاوزان و متصرفان را بدون نیاز به تشکیل پرونده قضایی دارد، اظهار داشت: لازم است تا با جدیت در پیشگیری از آسیب‌ها و نظارت مستمر، با تجاوزها و تصرفات از همان ابتدای وقوع آن برخورد قانونی شود و رجوع به دستگاه قضایی در آخرین مرحله مدنظر باشد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان در ادامه خواستار دقت و حساسیت در صدور مجوز برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها شد و با اشاره به شیوه نامه ساماندهی رودخانه ها اظهار داشت: هدف از تدوین شیوه نامه ساماندهی رودخانه ها، کمک به حفظ منابع و بهبود وضعیت نگهداری رودخانه ها است و لازم است دادستان ها و روسای دادگستری ها در کل استان با نظارت و پیگیری مستمر در صورت مشاهده هرگونه انحرافی در مراحل اجرایی آن با قاطعیت برخورد کنند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: مصالح مورد نیاز برای امور عمرانی استان نباید تنها از بستر رودخانه ها تامین شود در حالی که می توان با استخراج از معادن کوهی در مکان هایی با کمترین پوشش گیاهی و بکارگیری از ظرفیت خطوط ریلی در جهت حمل و انتقال مصالح به نقاط مختلف استان، این نیاز را برطرف کرد.

سیاوش پور در پایان به مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی خاطرنشان کرد که در صورت مشاهده هرگونه تعرض به حقوق بیت المال و اعمال فشار از سوی فرصت طلبان و سودجویان، دستگاه قضایی را مدافع و پشتیبان خود دانسته و با گزارش اینگونه موارد، در استیفای حقوق مردم از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

گفتنی است در آغاز این نشست  وحید خرمی مدیرعامل آب منطقه ای استان گیلان گزارشی از وضعیت رودخانه های استان و اقدامات آن شرکت در حفظ و نگهداری حریم و بستر رودخانه ها ارائه کرد.

حکم وزیر کشور در خصوص انتصاب شهردار جدید رشت، توسط معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به ناصر حاج محمدی اعطاء شد.

 

گیل ندا، در این جلسه که عصر دیروز با حضور رئیس و نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد، جمالی نژاد حکم انتصاب ناصرحاج محمدی شهردار جدید رشت را به وی اعطاء کرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در این جلسه ضمن آرزوی موفقیت برای شهردار جدید رشت اظهار داشت: شورا و شهرداری برای جلب مشارکت مردم در برنامه های مدیریت شهری و همچنین اجرای پروژه های شهری با اتکا به منابع مردمی و سرمایه گذاران؛ باید در جامعه امیدآفرینی کنند.

مراسم معارفه و شروع به کار رسمی شهردار جدید رشت در استان گیلان و شهر رشت نیز ۲۵ خرداد ساعت ۱۶ در سالن شهدای ناجا میدان انتظام با حضور مسوولان ملی و استانی برگزار می شود.

ناصر حاج محمدی شانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری، با ۱۰ رای اعضای شورای اسلامی رشت به عنوان شهردار منتخب این کلانشهر انتخاب و برای تایید به وزارت کشور معرفی شده بود.

حاج محمدی سابقه شهرداری شاهرود و اسلامشهر را در کارنامه کاری خود دارد.

مسعود نصرتی قزوینی نژاد آخرین شهردار کلانشهر رشت که با انتخاب اعضای شورای دوره پنجم، با شعار رشت به سوی شکوفایی به عنوان شهردار رشت سکان مدیریت شهری این کلانشهر را به دست گرفته بود، سی ام تیرماه سال گذشته پس از ۱۰ ماه استعفایش را به رئیس شورا تقدیم کرد.
در این مدت شهرداری رشت با سرپرستی علی بهارمست اداره شد.
رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد، شورای اسلامی کلانشهر رشت ۱۱ عضو دارد.

استاندار گیلان از معرفی و احیای تولیدات، آداب و سنن گیلان از طریق برگزاری جشنواره‌ها در شهرها و روستاها خبر داد.

 

گیل ندا، مصطفی سالاری در حاشیه برگزاری جشنواره گلاب‌گیری در روستای گیلده شهرستان شفت در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اهداف این جشنواره‌ها افزود: گردهمایی مردم در اوقات فراغت و تبلیغ یک محصول ویژه مربوط به آن منطقه از اهداف برگزاری این جشنواره‌ها محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه هریک از مزیت‌ها و ظرفیت‌های استان می تواند موضوع جشنواره‌ها باشند، اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی اولیه صورت‌گرفته، امسال در شهرها و روستاهای استان گیلان با موضوعات مختلف همچون تولیدات استان یا مراسم‌های فرهنگی سنتی و آداب محلی شاهد برگزاری جشنواره‌ها خواهیم بود.   نماینده عالی دولت در گیلان گفت: با برگزاری جشنواره‌ها مراسم‌های قومی و فرهنگی و محصولات استان را به مردم ایران و دیگر کشورها معرفی می‌کنیم.   وی حضور مردم در این جشنواره‌ها را جذابیتی برای رونق و توسعه بخش گردشگری دانست و اظهار داشت: مردم از اقصی نقاط کشور می‌توانند به واسطه حضور در جشنواره‌ها از خدمات اقامتی و گردشگری منطقه نیز بهره ببرند.   استاندار گیلان افزود: حضور گردشگران در روستاهای گیلان برای استفاده از برنامه‌های جشنواره باعث برنامه‌ریزی درست رونق اشتغال و درآمدزایی برای روستاییان و جلوگیری از زمین فروشی و مهاجرت روستائیان می‌شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، جذب حداکثری را اولویت برنامه های ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان خواند و گفت: نباید به دنبال دفع افراد باشند.

گیل ندا،  آیت الله رسول فلاحتی سه شنبه شب در دیدار با جمعی از پیشکسوتان ایثارگر و جانبازان بالای ۵۰ درصد شهرستان شفت با اشاره به اینکه جانبازان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا از افتخارها و ذخایر نظام اسلامی هستند اظهار کرد: خود را مدیون تلاش ایثارگران در طول انقلاب اسلامی می‌دانیم و توجه به این قشر از جامعه از وظایف متولیان امر محسوب می‌شود.
وی تکلیف را روزی در کنار امام (ره) قرار گرفتن و حضور در جبهه‌های جنگ عنوان کرد و افزود: امروز در جبهه گسترده‌تر جنگ نرم قرار داریم و این عرصه وارد خانه‌های ما شده است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه اکنون سه تکلیف به عهده داریم، تصریح کرد: حفظ نظام اسلامی که یادگار هزار ساله عالمان شیعه به ویژه امام (ره) بوده، نخستین تکلیف است.
آیت الله فلاحتی، ماندگاری در مسیر انقلاب اسلامی را افتخار دانست و بیان کرد: هر کسی خود را فدایی انقلاب بداند بزرگ‌ترین ارزش است.
وی به حاشیه نشینی و انزوای نیروهای ارزشی و انقلابی گیلان در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: امروز دیگر جای انزوا نیست بلکه زمان ورود نیروهای انقلابی به عرصه است و از این نیروها حمایت می‌کنیم.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه تربیت نسل معاصر دومین تکلیف در جامعه اسلامی است، خاطرنشان کرد: شیوه‌های تربیتی باید به روزرسانی شده و براساس مبانی اسلام جدید باشد.
آیت الله فلاحتی یادآور شد: نسل جوان به دنبال الگو است و ایثارگران بهترین الگو برای نسل امروز هستند.
وی، سومین وظیفه نیروهای انقلابی را آگاهی دهی به نسل امروز دانست و اظهار کرد: در بمباران تبلیغاتی دشمن، حرف در عرصه رسانه فراوان داریم زیرا در دوران جنگ نرم رفتار خشن ناکارآمد است.
امام جمعه رشت به فعال شدن ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان اشاره کرد و افزود: بگذارید همه بفهمند می‌خواهیم واجب الهی را عملی کنیم و تمام افراد بتوانند به همدیگر تذکر دهند.
رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان، گفت: جذب حداکثری اولویت برنامه‌های ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان است و نباید به دنبال دفع افراد باشند.
آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه نباید به دست دشمن بهانه دهیم، بیان کرد: دشمن به دنبال اشکال گرفتن است و خوبی‌ها را نمی بیند.
وی، خواستار بیان رهنمودهای مقام معظم رهبری در خطبه‌های نمازجمعه توسط ائمه جمعه گیلان شد و تصریح کرد: اگر قدرت تجزیه و تحلیل سخنان رهبر معظم انقلاب را ندارید فرمایشات رهبری را برای مردم بخوانید.
نماینده ولی فقیه در گیلان، فرمایش مقام معظم رهبری را نهج البلاغه انقلاب توصیف کرد و گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب فصل الخطاب است.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال سیاه نمایی در بخش اقتصادی جامعه است، خاطرنشان کرد: عالم دین نباید مال طلب، مقام طلب و معصیت طلب باشد زیرا موجب خسران در دنیا و آخرت می‌شود.
وی ادامه داد: دولت‌ها و مسئولان آمدند اما نه تنها امر به معروف و نهی از منکر احیا نشد بلکه از اجرای آن جلوگیری کردند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه وظیفه داریم محیط خود را درست کنیم، خاطرنشان کرد: بنا داریم امر به معروف و نهی از منکر را در گیلان استمرار ببخشیم و این فریضه الهی را همگانی کنیم.
آیت الله فلاحتی، فضا برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر در گیلان را آماده ذکر کرد و یادآور شد: بیشتر مسئولان مرتبط با انجام این فریضه الهی، در مسیر و پای کار هستند.
وی با اشاره به تغییر بعضی از ائمه جمعه، اظهار کرد: زمانی قرار بود که مدت حضور ائمه جمعه مدت ۳ یا ۴ سال باشد بنابراین انتظار داریم اگر امام جمعه جدیدی در شهرها آمد نیروهای ارزشی، ایثارگر و انقلابی از آنها حمایت کنند.

گویی حجم حواشی حول مجموعه علوم پزشکی استان گیلان تمامی نداشته و در سایه بی توجهی و عدم توانمندی مدیران ارشد آن آمار معضلات این مجموعه که مستقیما با سلامت گیلانیان مرتبط بوده و در این حوزه دارای شرح وظایفی خطیر میباشد هر روز سیر سعودی دارد.

 

گیل ندا، بررسی عملکرد مجموعه علوم پزشکی در سالهای اخیر به وضوح نشانگر این امر میباشد که هر چه پیش میرویم این نهاد از رسالت خود فاصله گرفته و درگیری در مناقشات سیاسی از یک سو و حضور فعال دست های پشت پرده و ایجاد رانت های اقتصادی از سوی دیگر این نهاد عریض و طویل متولی سلامت استان را به مفلوجی ناتوان جهت انجام امور محوله خود بدل کرده است!!

مدیریت ضعیف در بخش های مختلف مجموعه و عدم نظارت بر عملکرد حوزه های مختلف علمی، خدماتی و درمانی باعث نزول سطح کیفی خدمات و بهره وری علوم پزشکی گیلان گردیده است و وضعیت نابسامان بیمارستان ها و مراکز درمانی و اپیدمی نارضایتی عمومی در اکثر شهرستانهای استان گیلان خود گواهی مبرهن بر این ادعاست...

فارغ از عدم ارائه خدمات پزشکی درخور شأن گیلانیان در بیمارستان ها و مراکز تحت امر علوم پزشکی دامنه بحران این نهاد به جایی رسیده که طبق شنیده ها از تامین هزینه غذا برای بیماران نیز عاجز میباشند.
این در حالیست که اگر مدیران این مجموعه علت مشکلات موجود را فقدان منابع مالی ذکر می کنند باید پاسخگو این امر باشند که چرا؟ چگونه؟ و چطور نبود منابع امکان تجهیز مراکز درمانی و رسیدگی کیفی به بیماران را محدود کرده است لیکن با تغییر معاونت توسعه و اولویت بندی هدفمند مدیران ارشد علوم پزشکی در پرداخت کارانه پزشکان هیچ خللی ایجاد نگردیده است؟؟؟

تعریف شرایط اوکازیون در پرداختها و عدم تاخیر لحظه ای در وصولی همکاران پزشک (البته با هدف جلب رضایت و ضمانتی برای ابقای مجموعه مدیریتی) در حالی صورت میگیرد که گویا مجموعه علوم پزشکی گیلان زیر بار هیچ یک از تعهدات دیگر خود نرفته و تسویه حساب با پیمانکارانی که در شرایط اقتصادی بحران زده کنونی مدتهاست در پی ارائه خدمات به این مجموعه پیگیر مطالبات خود میباشند اولویتی برای مدیران خوش اشتهای علوم پزشکی گیلان محسوب نمی گردد!

شنیده ها حاکی از این است عدم پرداخت مطالبات معوقه پیمانکاران باعث گردیده در روزهای اخیر بیماران بستری در بیمارستانهایی همچون رازی رشت و چند بیمارستان دولتی دیگر در تامین به موقع غذای بیماران با مشکل روبرو شوند که با توجه به رسالت درمانی این مجموعه میتوان از این اتفاق تاسف بار به عنوان یک فاجعه نام برد که البته معاونت توسعه مجموعه علوم پزشکی باید پاسخگوی عملکرد خود در این زمینه باشد...

ضعف عملکرد و اعلام شکایات و نارضایتی های مکرر از وضعیت موجود در علوم پزشکی گیلان باعث گردیده مدیران ارشد علوم پزشکی کشور با حساسیتی دوچندان وقایع استان را رصد کرده و به علت ضعف در مدیریت و معاونت توسعه در تخصیص منابع به گیلان تا تعیین تکلیف نهایی حساسیت بیشتری به خرج دهند که این امر باعث عدم تحقق و وصول بودجه های مصوب شده از تهران گردیده است که در نهایت خسران این اتفاق دودی است بر چشمان منتظر بیماران گیلانی...

قابل به ذکر است کلیه سیستم های نظارتی در حال بررسی تخلفات متعدد مجموعه علوم پزشکی گیلان میباشند لیکن حجم تخلفات و انباشت نارضایتی ها سرعت رسیدگی به این امر را کند کرده است لذا با توجه به اهمیت موضوع عموم گیلانیان خواستار توجه ویژه به این موضوع از سوی متولیان امر میباشند...

صفحه1 از77

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.