K2 Listing

K2 Listing

 

گیل ندا، شهرداری رشت با موضوع نهضت جنگل و میرزا کوچک خان در اولین نمایشگاه و نشست تخصصی “گردشگری مقاومت” که در سالن همایشهای بین المللی شهرداری قم برگزار شد، حضور یافت.
علی محجوب رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در حاشیه برگزاری نمایشگاه طی نشستی اظهار داشت: گردشگری مقاومت از مباحثی است که می‌تواند در ارتقای هویت محلی و ملی نقش مهمی را ایفا کند.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت عنوان کرد: استان گیلان تنها استاندار و دادستان شهید کشور را تقدیم انقلاب اسلامی کرده و نقش زنان گیلانی و رشتی از شکل‌گیری نهضت جنگل تا انقلاب اسلامی و حضور در عرصه‌های مختلف جامعه و پایبندی به ارزشهای دینی و انقلابی بی‌بدیل است.
علی محجوب ضمن اشاره به تقدیم هشت هزار شهید توسط مردم گیلان در دوران دفاع مقدس ابراز داشت: نقش زنان در موضوع مقاومت و تربیت مردانی چون میرزا کوچک خان، شهید قلی‌پورها، املاکی‌ها، حسین پورها را نباید نادید گرفت.
وی قیام نهضت جنگل را طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مینیاتوری از انقلاب اسلامی دانست و گفت: اقداماتی مانند تدوین مسیر پایداری و مقاومت برای بازدید از خانه موزه میرزا کوچک خان، مزار دکتر حشمت، مزار میرزا و موضوعات مرتبط با نهضت جنگل و سایر موضوعات پیرامون توسط شهرداری رشت در دست نهایی شدن است.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت اهمیت مساله ارتقای هویت اسلامی و هویت بومی و محلی را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: ایجاد خانه موزه شهید میرزا کوچک خان ، بهسازی و راه اندازی خانه موزه مشروطه که منزل اولین شهردار رشت بوده، از اقدامات شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت در راستای گردشگری مقاومت و تقویت هویت جمعی محسوب می‌شود.

عضو شورای شهر رشت نوشت: بنده هنوز زنده هستم و می توانم به هر سوال یا شبهه احتمالی که برخی در ذهن دارند پاسخ دهم نه اینکه با شیطنت‌ها فرد را مورد قضاوت قرار دهیم.

نادر حسینی عضو شورای شهر رشت در واکنش به مطالب ارائه شده در فضای مجازی نوشت:

نادرحسینی هیچ شهادت ضد و نقیضی تاکنون نداشته است. بنده در اسفند ماه به جهت روزهای پایانی سال و پرداخت حقوق و مزایای حدود چهار هزار نفر پرسنل شهرداری و مطالبات پیمانکاران و جمع‌بندی مباحث مالی شهرداری و…. رأی به ماندگاری علوی دادم که بسیار شفاف بود و در ابتدای امسال به دوستان موافق استیضاح عرض کردم که به شهردار مهلت شش ماهه بدهید تا عملکرد شهردار رو ببینیم و بعد بررسی و قضاوت کنیم تا برای مردم پاسخ منطقی درخصوص استیضاح داشته باشیم که متاسفانه دوستان گوش نکردند و سریع اقدام کردند که این برای همه دوستان شورایی و تابعین آن‌ها شفاف بود.

همچنین بنده در روز استیضاح رأی خودم را به آقایان عزیزی و عاشری نشان دادم تا شک و شبهه‌ای نباشد که این دو بزرگوار بارها شهادت دادند که این هم شفاف بود.

درخصوص حضور بنده در دیوان عدالت اداری نیز باید عرض کنم که قاضی محترم دیوان یک عضو شورا و آقای فرماندار و نماینده وزارت کشور وشهردار را احضار نمودند که بنده روند رای گیری را مختصر تشریح کردم و برگشتم که این موضوع هم شفاف بود.

من نمی‌دانم دیگر چه باید می‌کردم تا موضوعات شفاف باشد. متاسفانه برخی بدون علم و آگاهی درست درطول دو ماه گذشته نسبت به بنده درفضای مجازی مسائلی رو نسبت دادند که نوعی ظلم بود و در ایام گذشته نخواستم واکنشی نشان بدم و به نوعی صبوری کردم اما امروز رأی دیوان به عنوان بالاترین مرجع رسیدگی بر همگان روشن است.

حال توصیه من به همه دوستان شورایی و افکار عمومی مثل همیشه این است که دنیا به پایان نرسیده و مجدد اجازه بدهیم تا شهردار رشت با رایی که دریافت نموده به کار و خدمت خود ادامه دهد و پس از مقطعی عملکرد ایشان مورد ارزیابی قرار گیرد و اگر کم کاری وکاستی صورت گرفته آن وقت مورد قضاوت یا اقدامی دیگر قرار گیرد.

پس عجله نکنیم و هنوز حدود سه سال فرصت خدمت در این دوره مانده است. در پایان عرض می‌کنم که بنده هنوز زنده هستم و می توانم به هر سوال یا شبهه احتمالی که برخی درذهن دارند پاسخ دهم نه اینکه با گفته‌ها وشیطنت‌های برخی فرد را مورد قضاوت قرار دهیم که به دور از تقوا و اخلاق است.

حکم دیوان عدالت برای بازگشت علوی به شهرداری رشت صادر شد.

 

گیل ندا، حکم دیوان عدالت برای بازگشت علوی به شهرداری رشت صادر شد.

بر این اساس، صورتجلسه استیضاح سید امیرحسین علوی و تایید نتیجه آن از سوی هیئت تطبیق به طور موقت لغو شد و علوی باید بار دیگر به عنوان شهردار رشت به فعالیت خود ادامه دهد.

وکالت این پرونده با علیرضا سحرخیز بوده است.

سید مجتبی خدمت بین دانا سرپرست شهرداری رشت در حاشیه بازدید از روند اجرایی پروژه تعریض خیابان سرچشمه گفت: از مدیر منطقه سه شهری به شکل ویژه انتظار دارم فرآیند افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه را تا ۱۰ روز آینده فراهم کند.

گیل ندا، به گزارش ایلنا از رشت،سید مجتبی خدمت بین دانا سرپرست شهرداری رشت به همراه سید شمس شفیعی، مهدی نوری هریس و کریمی کرنق از اعضای شورای شهر رشت، میثم حرفتخواه رییس سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت، محمد دانش شکیب مدیر منطقه سه شهری و برخی معاونین این منطقه از روند اجرایی پروژه تعریض خیابان سرچشمه (حدفاصل میدان شهید سیرت نیا به سمت میدان شهدای رسانه) بازدید به عمل آورد.

سرپرست شهرداری رشت با تاکید بر اینکه تسریع در روند اجرای پروژه‌ها با هدف جلب رضایت شهروندان در اولویت کار شهرداری قرار دارد اذعان کرد: با توجه به مساعد بودن شرایط جوی برای اجرای پروژه‌های عمران شهری، از محمد دانش شکیب مدیر منطقه سه شهری به شکل ویژه انتظار دارم کلیه تمهیدات لازم را به گونه‌ای فراهم آورد که پروژه تعریض خیابان سرچشمه ظرف ده روز آینده به بهره‌برداری برسد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت گفت: افراد مختلف برای کسب منصب شهرداری رشت برنامه‌های خود را ارایه می‌دهند که متاسفانه پس از انتخاب آن‌ها به عنوان شهردار در اجرای برنامه ناتوان عمل می‌کنند، دادگستری باید افرادی که موفق به اجرای برنامه‌های خود نمی‌شوند، محاکمه کند.

گیل ندا،  به گزارش ایلنا از رشت، مسعود عباس نژاد در جلسه کارگروه شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به پدیده جدید درخواست تخریب مالک توسط برخی مالکان، ادامه داد: جدیدا با پدیده جدیدی مواجه هستیم که برخی از مالکان به اعضای شورا جهت گرفتن حکم تخریب مراجعه می‌کنند و این به دلیل فقری است که وجود دارد و این مالکان توانایی پرداخت جریمه را ندارند و اعتقاد دارند که در صورت تعیین تخریب برای ملک دیگر شهرداری اقدامی در آن ملک انجام نخواهد داد و مالک که قصد فروش ملک را هم ندارد می‌تواند برای استفاده شخصی از ملک خود استفاده کند.

عباس‌نژاد ادامه داد: برخی دیگر از سازندگان که اقدام به پیش‌فروش کردند وقتی متوجه افزایش ارزش قابل توجه آن ملک می‌شوند درخواست تخریب می‌دهند تا بتوانند خریدار را متقاعد به دریافت هزینه پیش‌پرداخت و فسخ قرار داد کنند تا بعدا خود سازنده بتوانند با روش‌هایی ملک را از حکم تخریب خارج و سود بیشتری کسب کنند که برای این آسیب‌ها باید راهکارهایی اندیشیده شود.

وی با اشاره به مصوبه شورای شهر در خصوص جرایم کسری پارکینگ، تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای شهر جرایم کسری پارکینگ در کمیسیون ماده ۱۰۰ باید در حسابی جداگانه ذخیره شود و از این پول ذخیره شده فقط برای احداث پارکینگ در شهر استفاده شود. در سال گذشته حدود ۳۰ میلیارد از این مبلغ به دست آمد اما ۱۸ میلیارد از این پول را برای پرداخت حقوق استفاده شد که این جرم است.

عباس‌نژاد با تاکید بر لزوم کمک دادگستری به مجموعه مدیریت شهری، توضیح داد: اعضای شورا به برنامه کاندیداهای شهرداری رای می‌دهند؛ افراد مختلف برای کسب منصب شهرداری رشت برنامه‌های خود را ارایه می‌دهند که متاسفانه پس از انتخاب آن‌ها به عنوان شهردار در اجرای برنامه ناتوان عمل می‌کنند، دادگستری باید افرادی که موفق به اجرای برنامه‌های خود نمی‌شوند، محاکمه کند.

آسفالت مسیر خیابان شهیدان عاطفی به متراژ پنج هزار متر و بازگشایی‌ ۹۵ درصدی خیابان مصباح و شهیدان عاطفی از جمله اقدامات اخیر شهرداری رشت محسوب می‌شود.

گیل ندا، سازمان عمران با مشارکت منطقه سه شهرداری رشت سه روز متوالی است که در حال آسفالت مسیر خیابان شهیدان عاطفی به متراژ پنج هزار متر می‌باشد که طی دو روز گذشته سید امیر حسین علوی به همراه اعضای شورای اسلامی شهر رشت از این پروژه و بازگشایی خیابان مصباح و شهیدان عاطفی که ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، بازدید بعمل آوردند.

گفتنی است، از دیگر برنامه‌های پیشنهادی شهرداری رشت پس از اتمام فرآیند ایمن‌سازی حاشیه رودخانه، جانمایی مبلمان شهری و فضای سبز می‌باشد.

فرمانداری رشت ۲ نشانی الکترونیکی و یک شماره تلفن برای جامانده‌های دریافت یارانه‌ای مردم گیلان معرفی کرده است.

 

گیل ندا،  فرمانداری رشت اعلام کرد: چنانچه افرادی در دریافت یارانه جا مانده اند و یا سوالی در این خصوص داشته باشند می‌توانند از ۳ طریق اقدام کنند: 
افرادی که در خواست دارند یارانه آن‌ها از سرپرست خانوار جدا شود ، می‌توانند به نشانی الکترونیکی www.rasht.gilan.ir مراجعه کنند.

شهروندانی که پرداخت یارانه و یا مبلغ کمک معیشتی آن‌ها قطع شده با شماره تلفن ۶۳۶۹ -۰۲۱ تماس بگیرند.

همچنین کسانی که به دریافت نکردن یارانه اعتراض دارند به نشانی الکترونیک hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

شهردار رشت مشخص کردن پیمانکار پروژه لایروبی تالاب و اجرای هر چه سریعتر پروژه‌های خرد را توسط سازمان عمران و معاونت بازآفرینی خواستار شد و تصریح کرد: پروژه‌های شهرسازی حاشیه تالاب حداکثر تا دو هفته دیگر باید آماده شود زیرا دیگر زمانی برای جذب اعتبارات باقی نمانده است.

گیل ندا، سید امیر حسین علوی شهردار رشت در جلسه نحوه ساماندهی و اجرای پروژه‌های مدیریت تالاب عینک اجرای لایروبی تالاب عینک و آمادگی شهرداری برای تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای آن را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای پهنه رصدخانه تاکید شهرداری بر این است که یک پروژه کوتاه مدت شامل لایروبی و احداث خرده پروژه‌ها نظیر احداث پل چوبی و امثالهم که مطالعات آن از قبل توسط مشاور انجام گرفته تعریف و تهیه شود.

شهردار رشت مشخص کردن پیمانکار پروژه لایروبی تالاب و اجرای هر چه سریعتر پروژه‌های خرد را توسط سازمان عمران و معاونت بازآفرینی خواستار شد و تصریح کرد: پروژه‌های شهرسازی حاشیه تالاب حداکثر تا دو هفته دیگر باید آماده شود زیرا دیگر زمانی برای جذب اعتبارات باقی نمانده است.

علوی اظهار داشت: از سازمان سرمایه‌گذاری انتظار داریم با محوریت این سازمان تمامی بسته‌های سرمایه‌گذاری تالاب عینک آماده و کار پروژه تالاب هم آغاز شود.

شهردار رشت در پایان ضمن تاکید بر همکاری همه جانبه تمامی معاونتها و مدیریتهای ذیل شهرداری با سازمان سرمایه‌گذاری اذعان کرد: در کنار اجرای عملیات لایروبی انتظار داریم تا سازمان عمران و بازآفرینی شهری برای شهرداری معادل چهار تا پنج میلیارد تومان پروژه کوتاه مدت عملیاتی را در پهنه تالاب عینک تعریف نماید.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: باید مشخص شود که چرا اقدامات لازم در حوزه تالاب عینک تاکنون اجرایی نشده تا با رفع آنان بتوانیم سرعت انجام پروژه‌‌ها را افزایش دهیم.

مجید عزیزی ادامه داد: از متولیان امر در حوزه شهرداری رشت و سازمانهای ذیربط درخواست دارم تا ابتدا مشکلات پروژه‌های تالاب عینک را احصا نمایند تا پس از مشخص شدن موانع انجام کار، جلسات مشترکی را با ادارات و دستگاههای اجرایی برگزار کنیم.

وی برگزاری یک جلسه با استاندار گیلان را هم لازم و ضروری خواند و اضافه کرد: در راستای از میان برداشتن موانع و بروکراسی‌های اداری هم باید به خوبی از ظرفیت سه نماینده شهرستان رشت در مجلس استفاده کنیم تا در ادامه فعالیتها با چالش جدیدی مواجه نشویم.

نایب رئیس شورا ضمن تاکید بر معرفی یک نماینده از سوی شورا برای شرکت در جلسات اجرای پروژه‌های خرد حاشیه تالاب و فرآیند لایروبی آن و ارائه گزارشات آن به شورای شهر گفت: شورای اسلامی شهر رشت با تمام توان و ظرفیت خود آماده همه نوع همکاری با شهرداری و رفع موانع است تا بدین سبب یک تحول اساسی در شهر رشت ایجاد شود.

عزیزی اجرای پروژه‌هایی مانند لایروبی تالاب و پروژه‌های خرد در حاشیه آن را از جمله اقداماتی که آثار خوبی بر روحیه شهروندان خواهد داشت دانست و یادآور شد: شهرداری رشت توانمندیهای لازم در حوزه مدیریتی را دارد اما باید انسجام و هماهنگی لازم بین معاونتهای مختلف شهرداری هم در همین راستا به وجود بیاید که تحقق آن را از شهردار رشت خواستاریم.

صفحه1 از49

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.