K2 Listing

K2 Listing

شهردار رشت با حضور در صحن علنی شورای شهر رشت، بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰ شهرداری را تقدیم شورا کرد.

گیل ندا، به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، سید محمد احمدی شهردار رشت امروز (پنج‌شنبه ۲ بهمن) با حضور در صحن علنی شورا لایحه بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰ شهرداری را تقدیم شورا کرد و در سخنانی اظهار داشت: یکی از اولویت‌های ما در سال آینده تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام شهرداری رشت است.

 

شهردار رشت رقم کلی بودجه سال آینده شهرداری را هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت: در لایحه بودجه‌ای که تنظیم شده و امروز تقدیم شورای شهر شد برای هزینه‌های جاری شهرداری ۵۹۰ میلیارد تومان و برای پروژه‌های عمرانی هم ۶۱۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

 

احمدی از افزایش ۳۷ درصدی بودجه شهرداری رشت در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: البته نگاه من به عنوان شهردار رشت این بود که افزایش بیش از ۲۵۰ درصدی بودجه را برای شورای شهر مطالبه کنم که البته برای آن منطق تئوری و عملی هم داشتم.

 

وی از کاهش ۱۰ درصدی درآمدهای حاصل از کمیسیون ماده ۱۰۰ در لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری رشت خبر داد و گفت: کاهش وابستگی بودجه شهرداری به کمیسیون ماده ۱۰۰ امری است که باید در طول سنوات به صورت تدریجی نسبت به انجام آن اقدام شود.

 

احمدی وابستگی بیش از حد بودجه شهرداری‌ها به منابع حاصل از کمیسیون ماده ۱۰۰ را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه برای تهیه بودجه عملیاتی باید از این وابستگی خارج شویم افزود: شهرداری‌هایی نظیر تهران و اصفهان از این وابستگی خارج شده‌اند و به سمت کسب درآمدهای پایدار پیش رفته‌اند.

 

شهردار رشت بودجه سال ۹۹ شهرداری را حدود ۹۰۵ میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: رویکرد شهرداری رشت در بودجه سال ۱۴۰۰ تمرکز بر کسب و تولید درآمدهای پایدار در شهرداری است.

 

احمدی اجرای طرح ممیزی نوین املاک را از جمله بخش‌های مهم کسب درآمدهای پایدار در لایحه بودجه سال آینده اعلام کرد و افزود: قرارداد ممیزی نوین املاک منعقد و تمام مقدمات و مراحل آن هم فراهم شده است و تا دو ماه دیگر عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

 

شهردار رشت حمایت از طرح‌های درآمدزا و مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های بازگشایی معابر را از بخش‌های مهم لایحه بودجه سال آینده شهرداری رشت خواند و اضافه کرد: اجرای اقدامات ویژه جهت افزایش درآمد هم از مواردی است که تاکنون توجه خاصی به آن نشده و باید این رویکرد در شهرداری تغییر کند.

 

احمدی در ادامه با تاکید بر اینکه پارک ۴۵۰هکتاری از جمله پروژه‌های ارزشمند شهرداری رشت محسوب می‌شود و برای آن حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است تصریح کرد: با در اختیار گرفتن این پارک سرانه فضای سبز شهر رشت به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

 

رئیس شورای شهر رشت نیز در این جلسه ضمن تشکر از شهردار رشت بدلیل تسلیم به موقع بودجه سال آتی به شورای اسلامی شهر عنوان کرد: شهردار رشت در بحث‌های مربوط به بودجه دیدگاه‌هایی بسیار تخصصی دارد که این امر می‌تواند برای شهرمان بسیار کمک کننده و سازنده باشد.

 

احمد رمضانپور نرگسی با اشاره به اینکه ۱۹۱ روز تا پایان کار شورای شهر رشت زمان باقی مانده است اذعان کرد: از رؤسای کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر تقاضا دارم لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری را با یک نگاه کارشناسانه در موعد مقررمورد بررسی قرار دهند.

حضور مدیران شهرداری رشت و در راس آن‌ها شهردار رشت در سطح شهر و نظارت مستقیم رییس ستاد بحران شهرداری رشت به نوعی تداعی‌گر یک تلاش شبانه روزی برای راحتی و آسایش شهروندان بود.

گیل ندا، بارش برف در روز پنجشنبه اگرچه آنچنان پر قدرت نبود و در نهایت در حداقل مقدار به پایان رسید اما نشان داد که چقدر می‌توان به ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت امیدوار بود.

آمادگی کامل در یک مانور طبیعی

آماده باش نیروهای شهرداری رشت از مدیران رده بالا گرفته تا نیروهای خدمات شهر، گذاشتن ناظر در مسیرها، بسیج ماشین آلات، اتوبوس‌ها و خودروهای سنگین و نیمه سنگین آتش‌نشانی، استفاده از ظرفیت بسیج و انجیوها، همه و همه نشان از برنامه ریزی مناسب داشت تا خیال شهر و شهروندان را بابت برف‌های آینده راحت نماید.

حضور مدیران شهرداری رشت و در راس آن‌ها شهردار رشت در سطح شهر و نظارت مستقیم رییس ستاد بحران شهرداری رشت به نوعی تداعی‌گر یک تلاش شبانه روزی برای راحتی و آسایش شهروندان بود.

البته نباید از کمبود امکانات برفروبی استان گیلان و به خصوص شهرداری رشت مغفول ماند و در نهایت انتظار برفروبی کوچه‌ها توسط شهرداری رشت با توجه به امکانات موجود بیش از اندازه است.

اطلاع‌رسانی به شهروندان و رویه‌ای که تغییر کرد

یکی از معضلاتی که شهروندان رشتی هنگام بارش برف با آن مواجه بوده اند؛ حجم بالای اعلام آمادگی ارگان‌های مختلف به ویژه شهرداری رشت با انتشار انبوه اخبار بوده است که گاها باعث وحشت مردم و در نهایت تولید بحران می‌شد.

شهرداری رشت در برف اخیر اینبار هوشمندانه‌تر عمل کرد و به جای انتشار انبوه اطلاعات یکسان که گاها باعث سردرگمی مخاطبین و حتی تولید رعب و وحشت می‌شد به سمت تولید محتوای فرهنگی رفت.

نقطه قوت دیگر ماجرا اعلام وضعیت شهرداری و شهر توسط یک نفر و آنهم توسط شهردار رشت به عنوان رییس ستاد مدیریت بحران بود. در سالهای گذشته انتشار اخبار توسط معاونین، مدیران و روسای مناطق سبب سردرگمی مردم شده و خود مولد بحران می‌شد.

صدور اطلاعیه یکی دیگر از روش‌هایی بود که شهرداری رشت در بارش برف برای اطلاع‌رسانی استفاده کرد، روشی که به صورت خلاصه و مفید شرایط و وضعیت شهر را در اختیار شهروندان قرار داد.

امیدواریم در برف‌های آینده نیز شهرداری رشت با همین جدیت در سطح شهر رشت حضور یابد و شهروندان نیز با رعایت وظایف شهروندی، خاطرات خوبی را برای همگان ثبت کنند.

فرماندار رشت با اشاره به تغییر وضعیت شهرستان رشت از نارنجی به زرد، تاکید کرد: تردد به شهرستان‌ها و استان‌های زرد، نیازی به دریافت مجوز تردد ندارد.

علی فتح اللهی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به تغییر وضعیت شهرستان رشت به وضعیت زرد کرونایی، اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد مقابله با کرونا، تردد بین شهرستان‌های با وضعیت زرد بلا مانع است و نیازی به دریافت برگه تردد نمی‌باشد.

 

وی با بیان اینکه با این تغییر وضعیت، تردد در بین اکثر شهرستان‌های استان گیلان بلامانع است، افزود: با توجه به اینکه دو شهرستان لاهیجان و رودسر همچنان در وضعیت نارنجی قرار دارند، ورود و خروج به این شهرستان ها، همچنان با دردست داشتن مجوز تردد، امکان‌پذیر است.

فرماندار رشت در خصوص صدور برگه تردد برای سفرهای خارج از استان، اضافه کرد: جهت سفر به استان‌هایی مانند تهران که در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند، نیز نیازی به صدور مجوز تردد نیست و فرمانداری تنها برای سفر به مناطق نارنجی مانند استان مازندران، برگه تردد صادر می‌کند.

گیل ندا،  به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، احمد رمضانپور نرگسی رئیس شورای شهر در یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورا در خصوص بودجه سال 1400 شهرداری رشت، گفت: جای آن دارد که تشکری از واحد درآمد و همکاران آنان و معاونین شهردار رشت و تک‌تک همکاران شورایی در کمیسیون‌های پنج‌گانه جهت به نتیجه رساندن به موقع لایحه تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1400 داشته باشم.

وی ادامه داد: تک‌ به‌ تک بندهای لایحه تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1400 مورد بحث و بررسی قرار گرفت. دو مورد از این موارد بیشتر مورد بحث قرار گرفت، یک موضوع بحث وحدت رویه آرایی که توسط هیئت عمومی دیوان صادر میشود که مقامات بالادستی مانند وزارت کشور بر آن تأکید داشتند و موضوع دیگر در خصوص ماده 42 بود که نهایتا منجر به این نتیجه گردید که شهرداری آیین نامه مترتب بر آن را تهیه و به شورا ارائه دهند.

رمضانپور در ادامه جلسه با اشاره به اینکه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌موقع تهیه و به شورای اسلامی شهر رشت تقدیم گردیده است گفت: این نشان از تحول و مدیریت شهردار رشت و بنا به خواست اعضای شورا برای رعایت مُر قانون بوده است که خوشبختانه این همکاری شکل گرفت و تعرفه عوارض و بودجه تحویل شورا داده شد که در مقایسه با سالهای اخیر و ادوار گذشته این اولین بار است که لایحه بودجه به موقع به صحن شورا تقدیم گردیده و نمایندگان مردم زمان مناسب جهت بررسی و تصمیم گیری در این مورد را دارند.

ریاست شورا تأکید کرد: موارد بسیار زیادی وجود دارد اما باید تأکید کرد که شأن و لیاقت مردمان این شهر بسیار بیشتر از این عدد و ارقام است، اما تلاش ما بر این بود تا مدیریت مالی را در تعرفه‌ها داشته و درآمد پایدار ایجاد کنیم و بحث درآمد از تخلفات ساختمانی را کنار بگذاریم.

وی افزود: امیدوارم برنامه‌ریزی مناسبی شکل بگیرد تا بودجه ما از جرائم کمیسیون ماده 100 دور شود، زیرا ممکن است با تصمیمات مجلس این درآمد از شهرداری‌ها حذف شود؛ بنابراین ما می‌بایست فرش قرمز برای سرمایه‌گذاران پهن کنیم و از ظرفیت آنان استفاده کنیم.

رمضانپور تصریح کرد: سرمایه‌گذار و سرمایه‌دار با هم فرق دارند، کسانی که حاضر است سرمایه خود را وارد بازار و کار کند بسیار محدود هستند و ما باید آنان را جذب کنیم تا از درآمد جرائم کمیسیون ماده 100 خود را رها کنیم.

گیل ندا،  استقرار ماشین‌آلات شهرداری رشت در نقاط مختلف شهر در دقایق اولیه بارش برف

فرزاد توکلی عمده مشکل قطعی اینترنت در منطقه گلسار را به دلیل ممانعت مردمی در نصب دکل دانست.

 چند وقتی است که هموطنان ما در استان رشت با ارسال پیام‌هایی از مشکل قطعی اینترنت در منطقه گلسار خیابان ۱۲۶ شکایت می‌کردند؛ با پیگیری خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات موضوع را از فرزاد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان جویا شدیم.

 

توکلی در این‌باره توضیحاتی را ارائه داد و گفت: مدتی پیش در خیابان ۱۲۶ گلسار ما مشغول انجام و نصب سایت همراه اول بودیم که در این بین با مشکلات زیادی رو به رو شدیم که منجر به طولانی شدن این پروژه شد، که مشکل اصلی هم ممانعت مردمی بود. همچنان این مشکل وجود دارد و ما امیدواریم که این مشکل‌ها بر طرف شود تا بتوانیم به راحتی ادامه روند پروژه را به سرانجام برسانیم. با وجود همه این مشکلات این پروژه درحال پیشرفت بوده و مراحل بتن ریزی آن چند روزی است که انجام شده است. چون بتن باید زمانی بگذرد تا خشک شود و بعد از آن اجازه نصب دکل داده می‌شود؛ با توجه به وضعیت آب و هوایی، معمولا این زمان در فصل تابستان ۳۰ روز و زمستان به ۴۰ تا ۴۵ روز می‌رسد.

وی ادامه داد: با گذشت این زمان اگر بازهم مردم این منطقه ممانعت نکنند و کار به دادگاه و مراحل قضایی نکشد دکل نصب می‌شود، اما اگر مخالفت‌ها ادامه داشته باشد این روند زمان بیشتری خواهد برد.

شایان ذکر است در این منطقه سه سایت دیگر درحال انجام و راه اندازی است، اما روند پیشرفتشان از این پروژه عقب‌تر بوده که بازهم با ممانعت مردمی مواجه است و متاسفانه فرایند کار با این اوصاف  بسیار کند شده و هزینه‌های بالایی هم برای ما و هم برای اپراتور‌ها به همراه دارد.

 

شهردار رشت از افتتاح پروژه درمانگاه هموفیلی رشت در ایام دهه مبارک فجر سال جاری خبر داد.

سید محمد احمدی با اشاره به پروژه جمع‌آوری روان آب‌های سطحی در رشت، اظهار کرد: در پروژه جمع‌آوری روان آب‌های سطحی طی دو ماه اخیر بیش از ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی انجام‌شده است و با افزایش ردیف اعتباری این پروژه‌ها را با سرعت بیشتری به اتمام می‌رسانیم.

 

شهردار رشت با اشاره به پیشرفت پروژه‌های ازجمله کارخانه کود آلی، تصفیه شیرابه طی دو ماه اخیر تصریح کرد: موضوع تصفیه شیرابه بسیار پیچیده است و اجازه می‌خواهم تا دراین‌باره در زمان دیگری به‌طور کامل صحبت کنیم.

احمدی با تأکید بر اینکه در حال حاضر روزانه حدود ۲۰۰ تن در کارخانه کود آلی تبدیل می‌شود، تصریح کرد: برای جذب اعتبارات ملی درباره این مهم مشغول رایزنی در سطح استانی و ملی هستیم و معتقدم برای رفع مشکلات سراوان باید در ابتدا ظرفیت کارخانه کود آلی را افزایش دهیم و چنانچه این ظرفیت به یک هزار تن روزانه افزایش پیدا کند به شرایط ایده آلی دست پیدا می‌کنیم.

شهردار رشت با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌هایی پیرامون تالاب عینک رشت در دستور کار قرار دارد، گفت: قصد داریم تالاب عینک را به مدت‌زمان ۱۰ ساله و بر اساس اختیارات آب منطقه‌ای اجاره کنیم و به لطف خدا پروژه آرامگاه دکتر حشمت و درمانگاه هموفیلی رشت نیز در ایام مبارک دهه فجر افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به پروژه‌های مشارکتی شهرداری رشت با قرارگاه سازندگی خاتم افزود: با توجه به مشکلات مالی که شهرداری رشت با آن دست‌به‌گریبان است درباره پروژه‌های مشارکتی قرارگاه خاتم و شهرداری رشت نیز نیازمند تهاتر هستیم.

شهردار رشت با بیان اینکه بزرگ‌ترین دغدغه در حوزه رودخانه‌های رشت سرازیری فاضلاب‌ها به داخل گوهر رود و زر جوب است، تصریح کرد: برخی از متولیان دراین‌باره کوتاهی می‌کنند و به‌یقین با جلوگیری از سرازیری فاضلاب‌ها به رودخانه‌های رشت، بخش عمده‌ای از مشکلات در این حوزه برطرف می‌شود و در جلسه‌ای که اخیراً با فرمانده قرارگاه خاتم نیز برگزار شد پیشنهادی مبنی بر اینکه در حال حاضر که بودجه در مجلس در دست بررسی است وضعیت جذب اعتبار برای رودخانه‌های رشت در کمیسیون تلفیق گنجانده شود.

احمدی با اشاره به اجرای رینگ ۹۰ متری در رشت گفت: این مهم نیز در دستور بررسی قرار دارد و درباره پروژه پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان نیز جلسات متعددی با مسؤولین مرتبط و کارشناسان برگزارشده و یکی از بهترین اتفاقات دراین‌باره افزایش سرانه فضای سبز رشت به ۹ مترمربع است و در حال حاضر سرانه فضای سبز رشت کمتر از ۲ مترمربع است.

شهردار رشت از تعیین تکلیف عمارت دانش‌سرای رشت خبرداد و گفت: با حمایت معاونت رئیس جمهوری تأمین اعتبار تملک و خرید عمارت دانش‌سرا رشت در دستور کار قرار می‌گیرد.

سید محمد احمدی در دیدار با رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کشور اظهار کرد: امیدواریم در این جلسه با پیگیری و رایزنی بتوان بخشی از مشکلات شهری رشت را رفع کنیم.

 

وی از تعیین تکلیف عمارت دانش‌سرای رشت خبر داد و اظهار کرد: با حمایت معاونت رئیس جمهوری تأمین اعتبار تملک و خرید عمارت دانش‌سرا رشت در دستور کار قرار می‌گیرد.

شهردار رشت با بیان اینکه طبق رایزنی‌های صورت گرفته با رئیس سازمان برنامه بودجه تخصیص بودجه ویژه برای احداث دستگاه زباله سوز به اجرا در خواهد آمد، افزود: با هماهنگی لازم با معاونت رئیس جمهوری و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) تفاهم نامه مشترک قرارگاه خاتم و شهرداری رشت بررسی می‌شود.

وی گفت: در آینده و با حضور رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در خصوص افزایش ظرفیت کارخانه کمپوست و دیگر پروژه‌های عمرانی رشت تصمیم گیری می‌شود.

صفحه1 از41

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.