K2 Listing

K2 Listing

شنیده ها حکایت از آن دارد که به زودی و طی روزهای آینده پیام جعفری نیا مدیر غیربومی روابط عمومی شورای شهر رشت از سمت خود عزل و یک نیروی بومی و جوان به جای او منصوب خواهد شد.

 

گیل ندا،  عملکرد جعفری نیا در برخورد گزینشی با رسانه ها بارها مورد نقد قرار گرفته و در دوران او برای نخستین بار در تاریخ شورای شهر رشت تعدادی از خبرنگاران از ورود به صحن شورا منع شدند که این موضوع بعنوان نقطه سیاه کارنامه شورای پنجم همیشه در اذهان خواهد ماند.

طی دو سال اخیر و از زمان حضور جعفری نیا در شورا، این نهاد اجتماعی متاسفانه به ۱۱ جزیره تبدیل شده است که این موضوع را باید مدیون عملکرد وی در روابط عمومی شورا بود! تغییر رویه عجیب و غریب جعفری نیا پس از انتخاب شهردار و اعلام کاندیداتوری امیر حسین علوی برای مجلس ملموس است. بطوری که میتوان آن را به عنوان نقطه عطف نامید و می توان اخبار شورای شهر به دو قسمت قبل و بعد از آن تقسیم کرد!

همچنین بارها اعضای شورای اسلامی شهر رشت نسبت به عملکرد جعفری نیا انتقاد داشته و در خصوص تفاوت گذاشتن او میان اعضای شورا معترض بوده اند. به گونه ای که فرهام زاهد در یکی از جلسات صحن علنی شورا، روابط عمومی شورا را روابط خصوصی خطاب و نسبت به عملکرد این مدیر غیربومی در مجموعه شورا اعتراضاتی را مطرح کرد.

اوج عملکرد ضعیف و تعمدانه جعفری نیا در جلسات انتخاب شهردار رخ داد، او با انتخاب گزینشی خبرنگاران به بهانه نوبتی کردن حضور رسانه ها از ورود خبرنگاران تاثیر گزار ممانعت بعمل می آورد بطوری که در بعضی جلسات مهم به طور کل پایگاه‌های خبری که چند ساله اخیر تمام جلسات را حضور پیدا میکردند ممنوع الورود و برخی ماهنامه ها و هفته نامه ها و رسانه های مکتوب که از سرعت انتقال اخبار کمتری برخوردار هستند حضور پیدا می کردند.

عملکرد جعفری نیا به همین جا ختم نشد او در یک اقدام بی سابقه یکی از اعضای شورای شهر رشت را در فضای مجازی مورد تمسخر قرار داد که باعث ایجاد تنش در فضای مجازی و رسانه ها گردید، انتشار هدفمند تصاویر اعضای شورا و القای شکست در مناسبات شورایی از دیگر اقدامات قابل توجه وی بود.

از دیگر اقدامات قابل تامل جعفری نیا در حوزه روابط عمومی برگزاری جشنواره رسانه و مدیریت شهری بود. جایی که یکی از افراد منتخب این جشنواره مطلبی را به صورت تقریباً کامل از فرانسیس تیبالدز وام گرفته بود و البته حوزه وی پس از این رسوایی با توجیه آنکه در این مطلب از منبع رفرنس گرفته شده آن را اصطلاحاً ماست مالی کرد. هرچند که هیچ رفرنسی در هنگام انتشار مطلب دیده نشده بود و بیش از ۹۸ درصد کلمات متن ارائه شده با متن پروفسور تیبالدز یکسان بود.

جعفری نیا شیرازی از افراد غیر بومی شهرداری محسوب میشود که با عملکرد بسیار ضعیف خود ارتباط رسانه ها با مجموعه شورای شهر را تیره و تار ساخت و نتوانست در انجام وظایف خود عدالت را رعایت کند. او ارتباط مردم با اعضای شورا را با اقداماتی همچون انسداد نظرات در پیج اینستاگرام شورای شهر به حداقل رساند.

در خصوص وضعیت حوزه روابط عمومی شورای شهر رشت گفته می شود بجز عزل جعفری نیا، چند تن دیگر از کارشناسان حوزه روابط عمومی شورا نیز تغییر خواهند کرد. نکته ای که نشان از تمایل تیم جدید هیئت رئیسه شورا برای پالایش در تمامی سطوح شورا جهت ایجاد پویایی بیشتر و عبور از شرایط فعلی دارد.

جالب آنکه در دو روز گذشته برخی از افراد نزدیک به مجموعه روابط عمومی شورا اقدام به انتشار مطالبی در فضای مجازی در خصوص پیام جعفری نیا کرده اند که امیدواریم این اقدامات بنا به خواسته شخصی جعفری نیا جهت جمع کردن حمایت مجازی نبوده باشد. زیرا دیگر هیچ یک از این اقدامات فایده ای نداشته و تصمیم بر ایجاد تغییر در روابط عمومی شورا کاملاً جدی و قریب الوقوع است.

عضو شورای شهر رشت گفت: یازده نیروی غیر قانونی در واحدهای مختلف شهرداری جذب شدند که از بازرسی می خواهم در این حوزه ورود کنند.
 

گیل ندا ، محمدحسن علیپور در یکصد و دومین جلسه شورا با اشاره به سخنان بازرس کل گیلان مبنی بر اینکه هیچ کس حق دخالت در عزل و نصب های شهرداری را ندارد، اظهار کرد: این حرف کاملا درست است و برای این توصیه مفید از ایشان نهایت تشکر را دارم‌.

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه این روزها نیروهایی خارج از بدنه شهرداری در موضوعات مختلف تاثیرگذار هستند، به تجمع اخیر کارگران شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: هیچ اهدافی پشت این تجمع نبود بلکه آنها برای دریافت حق و حقوقشان فریاد زدند تا بیش از این شرمنده خانواده خود نباشند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر رشت عنوان کرد: متاسفانه گاهی نهادهای نظارتی در شهرداری رشت وظایف خود را به‌درستی انجام نمی دهند.

وی با تایکد بر اینکه بازرسی و حراست باید منشا پاکدستی باشند و اجازه هیچ گونه فساد و رانتی را ندهند، تصریح کرد: این روزها که شهرداری رشت با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم می کند از مسئولین استانی می‌خواهم تا برای احقاق حقوق شهروندی در جهت دریافت مطالبات شهرداری، ما را همراهی کنند‌‌ تا بتوانیم پاسخگوی مطالبات مردم و کارگران باشیم.

علیپور در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: بنابر گزارشات مردمی، در حوزه منطقه ۱ رشت یکی از مدیران ما که خود در حوزه تخلف و پیشگیری فعالیت می کند نقش مهمی در احداث یک ساختمان ۵ طبقه بدون مجوز را دارد.

این عضو شورا ادامه داد: یازده نیروی غیر قانونی در واحدهای مختلف شهرداری جذب شدند که از بازرسی می خواهم در این حوزه ورود کنند.

علیپور در پایان گفت: از شهردار رشت تقاضا دارم که نسبت به پیگیری و برخورد با اینگونه تخلفات اقدام کنند تا بیش از این شاهد اینگونه اتفاقات نباشیم.

محمد حسن عاقل منش در ابتدای جلسه هشتاد و سوم کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری با تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار، خبرنگاران را افرادی توصیف کرد که با عشق و علاقه و تلاش خستگی ناپذیر در جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی اجتماعی تلاش می کنند.

 
 
گیل ندا،  وی با اشاره به سختی کار و امرار معاش دشوار خبرنگاران تنها عشق و علاقه قلبی آنها به مردم و خدمت به جامعه را انگیزه اصلی خبرنگاران در تداوم کار سخت و زیان آور آنها عنوان کرد و اظهار داشت: شورا و مدیریت شهری به سهم خود از تلاشهای جامعه خبرنگاری در زمینه توسعه شهر عزیزمان رشت قدردانی و تجلیل می کند.
 
وی همچنین به آیین تجلیل شورا و شهرداری رشت از خبرنگاران که روز شنبه ۱۹ مرداد برگزار می شود، اشاره کرد و خاطر نشان نمود: امیدوارم روزی خاطره انگیز برای همه خبرنگاران شهرمان رقم بخورد.
 
 
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای اسلامی شهر رشت در ادامه گفت: یکی از موضوعات مهمی که این هفته داشته ایم سالگرد صدور فرمان مشروطه بود.
 
روز چهاردهم مرداد ۱۲۸۵ خورشیدی فرمان مشروطه بالاخره با مجاهدتهای بسیاری از شخصیتها و مردم به وسیله مظفرالدین شاه صادر شد و امروز ۱۱۳ سال از آن روز می گذرد.
 
وی افزود: به یقین جنبش مشروطیت را یکی از مهمترین رخدادهای تاریخ معاصر ایران باید دانست که بدون شک سرآغاز تحولی بزرگ در کشور بود.
 
عاقل منش از جمله دستاوردهای مهم مشروطیت، شکل گیری انجمنها و مدارس با دیدگاه های سیاسی متفاوت تا آن زمان بود که قانون انجمن‌های ایالتی و ولایتی نیز از دل آن نشو و نما گرفته و روز ۲۲ اردیبهشت ۱۲۸۶ یعنی یکسال پس از صدور فرمان مشروطیت قانون انجمن‌های ایالتی و ولایتی مشتمل بر ۱۲۲ ماده، به تصویب نخستین دوره نمایندگان مجلس شورای ملی رسیده است.
 
وی افزود: نکته ای را که در اینجا با بیان این رخداد تاریخی می خواهم عرض کنم این است که ما باید از این وقایع برای روشن شدن راه آینده مان درس بگیریم. جنبش مشروطه که حاصل همکاری و وفاق روحانیون، فرهنگیان، بازاریان، تجار صدیق و درستکار و شخصیتهای سیاسی و اجتماعی و مردم بود، عامل شکوفایی و پیشرفت کشور شد و در یکصد و ۱۳ سال گذشته یکی از مترقی ترین حرکتهای دو قرن اخیر کشور را رقم زد. بازخوانی رفتار علما، فرهنگیان، تجار و…. در این جنبش که گیلان و رشت سهمی مهم در آن داشته اند، می تواند برای ما چراغ راه و هدایت مسیر آینده باشد.
 
وی در پایان این بخش از سخنانش گفت: اگر امروز ما از این رخدادهای تاریخی درس نگیریم، سالیان سال باید افسوس چنین روزهایی را بخوریم و تاوان سختی را هم بپردازیم.
 
 
 
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای اسلامی شهر رشت در ادامه از برگزاری دو نمایشگاه اسناد یکی در مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان با نمایش مجموعه ای از اسناد و مدارک مربوط به مشروطه از مجموعه دار بزرگ گیلانی مهران اشراقی و دیگری از نمایشگاه اسناد و مدارک مشروطه در خانه میرزا به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با مجموعه آقای حسن اکبری خبر داد و از برگزاری اینگونه نمایشگاه ها قدردانی کرد.
 
وی در ادامه این نشست ابتکار رضا خرسندی یکی از فعالان اجتماعی را که در فضای مجازی با ایجاد کمپین “رشت شهر بدون گرسنه” فعالیت می کند را ستود و از وی خواست تا برای معرفی تشکیلات خود برای جمع حاضر صحبت کند.
 
رضا خرسندی مدیر موسسه نیکوکاران شریف هم ابتدا به شرح فعالیت این موسسه پرداخت و بیان داشت: ما غذاهای میهمانی ها و هر کس که علاقه مند باشد غذای افراد نیازمند و بی خانمان ها را تامین کند، جمع کرده و در دو وعده و ساعت غذایی ناهار و شام به افراد نیازمند می رسانیم.
 
وی ادامه داد: حالا که این کمپین شکل گرفته و ما اقدامات اولیه را هم انجام داده ایم نیازمند کمک و همراهی مسوولان و مدیران هستیم.
 
دکتر بلال برشان رئیس مرکز بهداشت شهرستان رشت که به این نشست دعوت شده بود هم در باره این کار نیکو و حسنه گفت: اقدام و حرکت شما قابل توجه و درخور ستایش است اما باید تلاش کنید خدای ناکرده غذای آلوده یا بیات به نیازمندان ارائه نشود.
 
وی همچنین از همکاری مرکز بهداشت برای ویزیت رایگان بی خانمانهایی که نیازمند به خدمات پزشکی باشند، در اجرای برنامه همکاری با این کمپین خبر داد و گفت: ما نیز از چنین حرکتهایی به سهم خود حمایت می کنیم.
 
 
 
خانم دکتر ییلاق بیگی رئیس اداره بهزیستی شهرستان رشت هم از همکاری در جهت ارائه بسته های بهداشتی همراه غذا در اجرای این طرح برای افراد بی خانمان خبر داد و گفت: این همکاریهای بین بخشی می تواند در پیشگیری آسیبهای اجتماعی کمک کند.
 
فاطمه شیرزاد هم با تاکید بر حمایت از این ابتکار خوب اظهار داشت: ان شاءالله در کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری هم از شما دعوت می کنیم تا زمینه های همکاری بیشتر نیز فراهم گردد.
 
احمد رمضانپور نیز با اشاره به اینکه خداوند سجان در قرآن کریم به کسانی که ایمان آورده و عمل صالح انجام می دهند، وعده اجر عظیم داده است، اذعان داشت: واقعاً جای تعجب است که چرا در برنامه های مختلف ما این همه غذا هدر می رود؟
 
این عضو شورای اسلامی شهر رشت خاطر نشان کرد: ایران بر اساس آمارها رکورددار غذاهای دور ریز است که هر چه گروه ها و تشکلهای مردم نهاد بتوانند کمک کنند تا این آمار کمتر شود، اقدام حسنه انجام داده اند.
 
 
 
 
سپس مروت علی خدایاری مسوول سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت با ارائه گزارشی از وضعیت موجود این دو تشکیلات وابسته به شهرداری خواستار هدایت و توزیع غذاهای جمع آوری شده این موسسه در سامانکده شد.
 
در پایان هم تصمیم گرفته شد تا این تشکل مردم نهاد با انعقاد تفاهمنامه همکاری با شهرداری رشت همکاری خود را برای توزیع غدای گرم به مددجویان ساکن سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت انجام داده و به انجام تبلیغات محیطی در سطح شهر رشت نیز بپردازد.
 
در بخش دیگر این نشست جواد هادی زاده به تشریح دریافت مجوزهای لازم برای ایجاد اولین فرهنگسرای گردشگری رشت پرداخت و خواستار فعالیت در مکانی مشخص شد که با نظر حمایتی کمیسیون، علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت قول مساعدت در زمینه بررسی محتوای کار و همکاریهای دوجانبه را به این فعال و تلاشگر بخش گردشگری ارائه داد.
 
 
 
عاقل منش همچنین از درخواست کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای اسلامی شهر رشت از دکتر حاج محمدی مبنی بر مشخص شدن وضعیت پروژه های فرهنگی شهر رشت خبر داد و بیان داشت: در پاسه به درخواست ما، شهردار محترم فهرست کامل پروژه های فرهنگی شهر، مدت قرارداد، میزان تامین اعتبار، پیشرفت فیزیکی و… این پروژه ها را در بسته ای مشخص ارائه کرده است که امیدواریم در جلسات آینده روی اولویتهای کمیسیون برای اجرای این پروژه ها به بحث و تبادل نظر بپردازیم.
 
در پایان هم علیرضا قانع سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت به عنوان نماینده شورا در نشستهای آیین جشن یکصد سالگی دبیرستان ماندگار دکتر بهشتی رشت انتخاب شد.
 
این انتخاب به دنبال ارسال نامه مدیر عامل انجمن دانش آموختگان دبیرستان ماندگار شهید بهشتی به شورا و ارجاع این نامه به کمیسیون فرهنگی در دستور کار این جلسه قرار گرفته بود.
 
 
 

گیل ندا،  مدتهاست که معضل اشتغال در ایران به دلیل فقدان برنامه محوری در این حوزه به بحرانی بدل گردیده است که کانون خانواده و سلامت روحی و روانی جامعه را هدف قرار داده و منشا بسیاری از جرائم و ناهنجاری های اجتماعی گردیده است.
بحران در حوزه اشتغال همواره ارتباطی مستقیم با شرایط نابسامان اقتصادی علی الخصوص با تولید ملی دارد و پر واضح است هر گاه چرخ تولید ملی کُند گردد اولین صدمه و لطمه یقینا متوجه بازار کار خواهد شد.

علم اقتشاد به وضوح بیان می کند در شرایطی که به هر دلیل کشور دچار شرایط سخت اقتصادی شده و سیاست های کلان پاسخگوی رفع معضلات نمیباشد این کارآفرینان و بنگاههای کوچک اقتصادی هستند که باید با حمایت و البته برنامه محوری بار حوزه اقتصاد و اشتغال را بر دوش کشیده و جامعه را از تبعات امنیتی، اقتصادی و اجتماعی معضل بیکاری مصون دارند.

استان گیلان به علت عدم وجود زیرساخت های مورد نیاز همواره جزو استانهای آسیب پذیر در حوزه اشتغال میباشد و اندک صنایع ای هستند که هنوز رمق و توان تولید در گیلان را داشته و صدای چکش کارگران از کارگاههای آنها هنوز به گوش میرسد.

شرکت "خانه گستر ویسرود" یا (صنایع بزرگ فولادی ویسرود) یکی از معدود صنایع موفق در گیلان محسوب می شود که از سال ۱۳۸۶ به صورت سهامی خاص فعالیت خود را در زمینه طراحی، ساخت و اجرای انواع سازه های فلزی آغاز کرده و با گسترش روزافزون گستره فعالیت های خود به حفظ پرسنل و عدم تعدیل نیرو در شرایط اقتصادی نابسامان کنونی شهره است.

این شرکت که از کادر مدیریتی مجرب بهره میبرد در زمینی به مساحت ده هزار متر مربع در شهرک صنعتی شفت با بهره گیری از فن آوری روز، تکنولوژی، ماشین آلات اتوماتیک و تامین مواد اولیه مرغوب از منابع معتبر و همچنین تبادل اطلاعات و ارتباط نزدیک و مستمر با منابع تولید علم و تحقیق و توسعه، محصولات خود را در بالاترین سطح کیفی تولید و عرضه می نماید و این نگاه راهبردی و قرابت به علم روز کلیدواژه موفقیت آن در سالهای اخیر بدون دریافت هیچ نوع حمایت دولتی میباشد.

باید در نظر داشت امروز دنیا به سمت رونق اقتصاد در بخش خصوصی میرود و دولتها همچون گذشته توانایی نقش آفرینی در حوزه اقتصاد را ندارند.
اقتصاد از شکل سنتی خود پوست اندازی کرده و به علمی مدرن و البته با ضرورت وجود نگاهی جامع بدل گردیده است و در این بین نخبگان و کارآفرینانی همچون "مهندس مجید رجبی ویسرودی" که کارنامه ای قابل توجه در حوزه اقتصادی دارند میتوان با ایده و تجارب خود کلید قفل های زنگار زده صنعت و اقتصاد در استان باشند.

نشست اعضای شورای اسلامی کار شهرداری رشت با مدیرعامل تعاونی مسکن سازمان جهت ایجاد فرصت مناسب برای خانه دار کردن پرسنل برگزار شد.

 

گیل ندا،   نشست اعضای شورای اسلامی کار شهرداری رشت با مدیرعامل تعاونی مسکن سازمان جهت ایجاد فرصت مناسب برای خانه دار کردن پرسنل برگزار شد.

در این نشست که ظهر امروز در دفتر ریاست بازرسی شهرداری برگزار شد به بررسی چگونگی واگذاری زمین به کارکنان برای ساخت خانه پرداخته شد.

جواد شهند در این جلسه با اشاره به مشکلات اقتصادی و نرخ تورم اظهار داشت: در سال های اخیر قیمت بالای مسکن و نرخ بالای اجاره واحدهای مسکونی دغدغه های زیادی را برای همکاران ایجاد کرده است که می توانیم با استفاده از پتانسیل های تعاونی مسکن و ظرفیت های موجود در شهرداری رشت این دغدغه ها را کاهش دهیم و فضای مناسبی با استراتژی برد برد برای کارکنان و مجموعه شهرداری رشت ایجاد کنیم.

رئیس شورای اسلامی کار شهرداری رشت با بیان اینکه تامین مسکن کارکنان با ایجاد امنیت روانی و آرامش سبب ارتقای خدمات می شود گفت: یکی از مهم ترین وظایف سازمان ها توجه به امور رفاهی و معیشتی کارکنان و کارمندان و همچنین تامین مسکن این افراد بوده و شهرداری رشت نیز از این قضیه مستثنی نیست. وی افزود: اعضای شورای اسلامی کار در راستای منافع کارکنان تمام قد در کنار تعاونی مسکن خواهند بود و تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات احتمالی به کار خواهند گرفت.

در پایان مدیرعامل تعاونی مسکن شهرداری رشت به ارائه آمار و ارقام واگذاری زمین و مسکن در گذشته و چگونگی روند آن به کارکنان پرداخت و ابراز امیدواری کرد تا این پروسه پس از بررسی زمین های متعلق به شهرداری و با موافقت شورای اسلامی شهر دنبال شود.

 

در دهه چهارم انقلاب یکی از تهدیدهایی که انسجام ملی را تحت شعاع قرار داده است فاصله بین مردم و مسئولین و ایجاد دو طیف مجزا از این دو رکن تشکیل دهنده جامعه میباشد که در موازین اسلامی، انقلابی و حتی جمهوریت ارتباطی لازم و ملزوم برای آن تعریف شده است.

 

گیل ندا، اهمیت موضوع وقتی بیشتر مورد توجه قرار میگیرد که مقام معظم رهبری بارها در منویات خود با تاکید بر لزوم حضور مسئولین در بین مردم تاثیر این مسئله را به عنوان یکی از نِمودهای انقلاب اسلامی متذکر شده اند.

در این بین یقینا حضور مدیران محلی در بین شهروندان و پیگیری مشکلات آنها به صورت میدانی تاثیری دوچندان داشته و باعث ایجاد همدلی و حمایت مردم از مدیران و کارگزاران امور خواهد شد.

با شروع دوره پنجم و حضور جوانی با بصیرت انقلابی از نسل دوم انقلاب در راس شورای اسلامی شهر و اجرای منسجم طرح میز خدمت با هدف حضور و بازدید میدانی از مشکلات محلات و نتایج مطلوب و گره گشای اجرای صحیح این طرح میتوان مدعی شد رشت به عنوان یکی از شهرهای پیش رو در اجابت دعوت رهبر انقلاب گام برداشته و آمارها نشان میدهد در طی قریب به دو سال، اجرای این طرح باعث کسب رضایت شهروندان علی الخصوص در مناطق کم برخوردار را به دنبال داشته است.

اپیدمی و ظهور تابلوهای میز خدمت در سایر سازمان ها و ادارات دولتی یکی پس از دیگری حجت را تمام کرده و بر ایده، مسیر و روش اجرای طرح میز خدمت از سوی رییس جوان شورای شهر رشت صحه میگذارد تا جایی که شاهد آن هستیم پس از گذشت نیمی از عمر مدیریت شهری در دوره پنجم امروز پیش کسوتان و ریش سفیدان شورا نیز با اشاره به انباشت مطالبات مردمی در مجموعه شهرداری و نقد از روال مدیریتی ناصحیح رایج، به نوعی نسخه میز خدمت برای حل مشکلات شهرداری می پیچند و اسماعیل حاجی پور به عنوان عضو باتجربه ادوار شورای شهر و از فعالین نسل اول انقلاب امروز در صف حامیان میز خدمت و حضور مدیران در بین مردم قرار میگیرد.!

به نظر میرسد با ورود به سال سوم دوره پنجم شورای شهر و درک صحیح اعضای شورا از زمان باقیمانده واقعیت گرایی و منطق هر چه بیشتر جایگزین ثبیت نام و مصادره امور در بین برخی شورا نشینان خواهد شد و این امر باعث پرداختن بیشتر و بهتر به ایده های جامع و ثمر بخش همچون میزخدمت در راستای ارائه خدمات کیفی به شهروندان خواهد شد.

رشت شناسنامه تئاترایران است
گیل ندا، هویت هر شهر به احیای هنر و فرهنگ و پیشینه آن وابسته است و پرداختن به این مهم جزو اولویت های یک مدیریت شهری پویا میباشد. در اقدامی بجا در روز بیست و هفتم تیر ماه سال ۱۳۹۷ با ایده و طرح هنرمندان شاخص تئاتر گیلان و صدور مجوز شورای اسلامی شهر و حمایت و پیگیری های آقای دکتر نصرتی شهردار وقت و تولی گری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برای اولین بار در سطح کشور اجرای تئاتر خیابانی در رشت کلید خورد و به دلیل حضور پای کار و مشتاقانه هنرمندان تراز اول تئاتر گیلان که در کشور نیز دارای جایگاه ویژه ای میباشند این طرح مورد توجه و استقبال شهروندان و گردشگران قرار گرفت.

خوشبختانه اجرای طرح تئاتر خیابانی به دلیل این امر که در ید اختیار هنرمندان تخصصی رشته تئاتر قرار گرفت به بهترین شکل ممکن در یک سال اول به سرانجام رسید و برگزاری باشکوه اختتامیه آن و حضور نمایندگان محترم مجلس، اعضای شورای شهر، شهردار محترم و جمعی از مدیران شهرداری و سایر سازمانها و حضور قابل توجه شهروندان خود بهترین گواه این مدعاست.باید توجه داشت برگزاری این طرح طی یک سال با بیش از سیصد و اندی اجرای میدانی مستلزم عبور از چالش ها و مشکلات قابل توجه ای بود که مدیریت شهری با استفاده از همه ظرفیت های خود موفق به عبور از آن گردید که این امر جای توجه و تقدیر از دست اندرکاران امر دارد.

امروز و در دوره پست مدرن و زندگی ماشینی یکی از مسائل مد نظر مدیریت شهری حتی در کلانشهرهای توسعه یافته ایجاد نشاط عمومی است و به طور حتم ایجاد بستر برای اجرای هنرهای تخصصی و پرمخاطب همچون تئاتر باعث ایجاد نشاط عمومی خواهد شد و برگزاری تئاتر در خیابان قطعا دربرگیری این نشاط عمومی را مضاعف خواهد کرد.
برگزاری این طرح و استقبال کم نظیر آن در شهر فرهنگی رشت از سوی شهروندان ثابت کرد که ایده ها و طرح هایی که از غربال کارشناسی عبور کرده باشد و ظرفیت و بستر برای آن مهیا گردیده شود میتوانند به اجرای پروژه هایی موفق تبدیل شوند که در کارنامه مدیریت شهری به عنوان یک اقدام درست ثبت گردد لذا انتظار میرود علی الخصوص در حوزه فرهنگ و هنر که رشت همواره جزو رتبه های برتر در سطح کشور میباشد کارشناسان امر بیش از گذشته به جوانان فعال میدان داده و از ایده های آنها بیشترین استفاده را کنند.

رشت شناسنامه تئاتر ایران است و فقدان حتی یک فرهنگ سرا درخور شان جایگاه تئاتر رشت در شهر اولین ها جای بسی تاسف است و مسئولین باید حمایت و ایجاد لجستیک از رشته هایی همچون تئاتر را در دستور کار و اولویت خود قرار دهند.
انتظار میرود شهردار محترم رشت با مطالعه در خصوص تاریخ و فرهنگ رشت و شناخت کافی در خصوص علائق رشتوندان در این مسیر مستدام بوده و با جدیت به مسائل فرهنگی شهر بپردازد.

تجلیل و تقدیر از سالها زحمات اساتید و هنرمندان از دست رفته عرصه تئاتر رشت همچون استاد فرهاد پاکسرشت و مرحومه میرمعنوی را وظیفه خود میدانم و خواستار حمایت ویژه متولیان امر از همه هنرمندان علی الخصوص هنرمندان وادی تئاتر میباشم و ارتقا سطح معیشت و رفاه این قشر ارزشمند را به عنوان اولویتی فراموش شده یادآور می شوم و در این مسیر از جانب خود، سایر منتخبین مردم در شورای پنجم و مجموعه شهرداری اعلام آمادگی میکنم که مدیریت شهری با همه توانن در راستای ایجاد بستر و زیر ساخت های مورد نیاز در حوزه فرهنگ و هنر پای کار خواهد بود.

گیل ندا، جلسه فوق العاده شورای اسلامی کار شهرداری رشت با موضوع بررسی وضعیت بیمه تکمیلی درمانی کارکنان برگزار شد.
در جلسه فوق العاده شورای اسلامی کار شهرداری رشت که در دفتر مدیر سرمایه انسانی شهرداری برگزار شد به بررسی وضعیت بیمه تکمیلی کارکنان پرداخته شد و اعضای شورا به دلیل تمدید قرارداد شهرداری با شرکت آسیا و نارضایتی کارکنان به دلیل عدم انجام تعهدات بیمه طرف قرارداد خواستار برگزاری جلسه به صورت اضطراری با شهردار شدند.
تبعات منفی حذف بیمه تکمیلی و تاثیرات منفی عدم انجام تعهدات بیمه از دیگر موضوعات مطروحه در این جلسه بود.
قابل ذکر است که شرکت آسیا در سال های گذشته به تعهدات خود در قبال کارکنان شهرداری رشت عمل نکرده است آنهم در شرایطی که به واسطه این بیمه، قرارداد بیمه جامعه شهرداری رشت را منعقد کرده است. جالبتر اینکه این شرکت هر سال علی رغم عدم انجام تعهدات برای تمدید قرارداد با شهرداری رشت تلاش می کند.

صفحه1 از23

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.