K2 Listing

K2 Listing

عضو شورای شهر رشت درباره مناقصه افزایش خطوط کارخانه کود آلی گفت: سازمان بازرسی بعد از کارشناسی های انجام شده تصمیم گرفت که افزایش رقم یک و سه دهم بالاسری را حذف کند و قیمت روز این مناقصه به مبلغ ۳۲ میلیارد تومان خواهد بود

حمد رمضانپور نرگسی رییس کمیسیون عمران شورای شهر رشت در مورد آخرین وضعیت مناقصه افزایش خطوط کارخانه کود آلی گفت: این قرارداد که در مورد افزایش بازیافت زباله از ۵۰۰تن به یک‌هزار تن بود، حرف و حدیث هایی داشت که مسئولان نظارتی در این زمینه ورود کردند.

رمضانپور نرگسی گفت: شورا خواستار ورود دستگاه نظارتی به این قرار داد شد و همچنین درخواست شد که ضمن پیگیری کار نباید متوقف شد.

عضو شورای شهر رشت اظهار کرد: بعد از گذشت یک ماه و پس از بررسی‌های انجام شده، سازمان بازرسی به قیمت قرارداد ایراد گرفت.

وی افزود: مناقصه با قیمت ۲۹ و نیم میلیارد تومان بوده اما پیمانکار با قیمت یک و سه دهم بالاسری معادل ۴۱ میلیارد تومان قرارداد را تنظیم کرد که ۸/۵ میلیارد تومان با خرید سوله ها افزایش پیدا می کرد.

این عضو شورا یادآور شد: با اعتراض شورا، بررسی‌های همه جانبه انجام شد و سازمان بازرسی بعد از کارشناسی های انجام شده تصمیم گرفت که افزایش رقم یک و سه دهم بالاسری را حذف کند و قیمت روز این مناقصه به مبلغ ۳۲ میلیارد تومان خواهد بود که این رقم با رقم قبلی که ۴۱ میلیارد تومان بوده بالغ بر ۸ ونیم میلیارد تومان تفاوت دارد.

رییس کمیسیون عمران شورای شهر رشت در ادامه افزود: پیمانکار با توجه به اینکه بازرسی چنین نظری داده باید قرارداد توسعه کارخانه کود آلی را با رقم ۳۲ میلیارد تومان ادامه دهد و اگر موافقت نکند طبق قانون مناقصه را باطل خواهیم کرد و دوباره این پروژه را با همین شرایط به مناقصه خواهیم گذاشت.

وی در ادامه به مسئله جذب اعتبار برای پسماند اشاره کرد و به دیارمیرزا گفت: در مجموع ۶۵ میلیارد تومان اعتبار ملی جذب شده که به احتمال زیاد به ۹۰ میلیارد تومان افزایش خواهد پیدا کرد.

رمضانپور نرگسی با اشاره به تاکید دکتر نوبخت معاون رییس جمهوری برای پرداخت اعتبارات پسماند، اظهار کرد: برای موضوع پسماند شهرستان رشت همه پای کار آمدند که از زحماتشان بسیار سپاسگزارم.

وی با تاکید بر اینکه با همکاری همه مسئولان در سال آینده در سراوان زباله ای ریخته نخواهد شد، افزود: بر اساس قانون جذب اعتبارات تا تاریخ ۳۱ تیرماه باید انجام شود اما به علت شیوع بیماری کرونا و با مصوبه دولت این تاریخ به ۳۱ شهریور تغییر یافته است.

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه شورا و شهرداری کاملا پیگیر جذب اعتبارات ملی حوزه پسماند هستند، به دیارمیرزا گفت: کاری که در حوزه پسماند در حال انجام است کاملا زیرساختی است و مستقیم با سلامت جامعه در ارتباط بوده و از پروژه های مهم مدیریت شهری در شورای پنجم است.

متن این پیام به شرح زیر میباشد:

بسمه تعالی
روابط عمومی به مثابه ویترینی تمام نما در کنار انعکاس فعالیت های یک سازمان یا نهاد، پل ارتباط فی ما بین مردم و حوزه ماموریت خود میباشد و شبکه ای کاربردی جهت تسهیل و تسریع انتقال و پیگیری مطالبات مردمی محسوب می گردد.

روز ارتباطات و روابط عمومی مجالی برای بازبینی دقیقِ مسیر گذشته است تا بتوان با درکی صحیح از جایگاه و نقش کاربردی واحد روابط عمومی با اصلاح ضعف های گذشته خود را برای فراز و نشیب های فراوان پیش رو و نیز ترسیم چشم اندازی روشن از آینده که می تواند درخور شان و منزلت جوامع امروز طراحی و تدبیر شود آماده کرد.

ایجاد تفاهم اجتماعی به عنوان سرمایه‌ای ارزشمند جهت تاثیر در توسعه جوامع انسانی در ابعاد مختلف را می توان دستاورد عملکرد روابط عمومی به عنوان یکی از ارکان مدیریت توامند دانست که مدیران باید به آن توجه لازم داشته باشند.

اینجانب روز ارتباطات و روابط عمومی را به دست اندر کاران پر تلاش روابط عمومی های فعال در کشور علی الخصوص استان گیلان و شهر رشتتبریک و تهنیت عرض نموده وامید دارم این روز نقطه عطفی درتوسعه و تحول عملکرد آنها باشد.


احمد رمضانپور نرگسی
عضو ادوار مجلس شورای اسلامی
و نماینده شورای اسلامی شهر رشت

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت – یک شنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه، دویست و هشتمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا با حضور رئیس، اعضا و مشاورین کمیسیون با دستور:
 
۱- بررسی پروژه‌های بازآفرینی شهر رشت
۲- بررسی خط پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع)
 
احمد رمضانپور نرگسی، رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت در این جلسه با اشاره به بررسی خط پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) اظهار کرد: بخشی از کارهای این پروژه انجام‌شده و بخش دیگر مانده است.
 
وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه خیلی مهم است افزود: اگر تخلفی در اجرای این پروژه صورت گرفته است باید دستگاه‌های نظارتی با سوءاستفاده گران برخورد کنند.
 
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت با بیان اینکه ما باید تکلیف خط این پروژه را مشخص کنیم گفت: پروژه باید به دو شکل منابع داخلی شهرداری و یا فراخوان سرمایه‌گذار اجرایی شود و خط پروژه باید در چارچوب قانون باشد.
 
رمضانپور نرگسی با اشاره به اینکه خط پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) جزء ۲۶۴ پروژه‌ای که در سال ۹۹ ، معاونت عمرانی و زیربنایی برای آن ردیف گذاشته است افزود: اعضای شورای شهر به این نتیجه رسیدند که با توجه به منابع شهرداری، امکان اجرایی کردن تمامی پروژه‌ها وجود ندارد.
وی با بیان اینکه چند پروژه مهم سال ۹۹ مشخص‌شده بیان کرد: قرار بر این شد که روی این چند پروژه کار شود که آن‌هم کار تلفیقی و استفاده از منابع داخلی و بخش دیگر منابع سرمایه‌گذار است.
 
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت گفت: پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) در حوزه سرمایه‌گذاری بوده زیرا در اولویت‌های ما است و باید سریع‌تر این پروژه اجرا شود.
 
رمضانپور نرگسی با بیان اینکه سه طرح روی پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) بررسی‌شده خاطرنشان کرد: این پروژه در سه زمان مختلف و با سه هدف مختلف و آنچه ما دنبالش هستیم تسریع کار اجرای پروژه، صلاح شهرداری و توجیه اقتصادی و فنی پروژه است.
 
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت تصریح کرد: این پروژه هم به لحاظ فنی و هم در زمینه اقتصادی توجیه دارد و به خاطر داشتن توجیه فنی و توجیه اقتصادی این پروژه در سال ۹۹ با تمام شرایط رکود اقتصادی باید اجرایی شود و به همین دلیل ما این پروژه را در اولویت قرار داده‌ایم.
 
وی با اشاره به اینکه این پروژه از اهمیت بالایی برای شهر رشت برخوردار است افزود: باید کار کارشناسی برای انجام این پروژه انجام شود.
 
فرهام زاهد، عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه باید حوزه‌های مرتبط با یکدیگر جلسات بیشتری برگزار کنند تا به هماهنگی برسند اظهار کرد: در حوزه بازآفرینی با جمع‌بندی در حوزه‌های مشترک می‌توان به نتیجه بهتری رسید.
 
وی با اشاره به اینکه خط پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) باید به خط پروژه قبلی برگردد افزود: در پروژه‌های عمرانی باید همه چی واضح باشد و باید تغییرات در این پروژه‌ها به‌صورت واضح مشخص باشد.
 
 
حامد عبدالهی، عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) زمان زیادی است که همین‌طور مانده اظهار کرد: برخی از افرادی که به این پروژه مربوط هستند باید در این جلسات حاضر باشند و توضیح بدهند که مسیرها چرا به این شکل تغییر کرده است. 
 
وی با اشاره به اینکه افرادی که اطلاعات کاملی دارند باید پاسخگو باشند افزود: ویژگی‌ها و قوانین شهرسازی باید در این پروژه رعایت شود.
 
عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت با اشاره به اینکه توجیه اقتصادی و فنی این پروژه باید به‌صورت دقیق بررسی شود تصریح کرد: باید برای این کار وقت کافی گذاشته شود و مدیران وقت باید پاسخگو وضعیت خط پروژه باشند.
 
عبدالهی با تأکید بر اینکه نباید صحبت‌ها به‌صورت حدس و گمان باشد خاطرنشان کرد: موضوع، موضوع بسیار مهمی است و باید تمامی زوایا این پروژه به‌طور دقیق بررسی شود.
 
بهراد ذاکری، عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) پر شبهه ترین پروژه عمرانی شهر رشت در چند سال اخیر است اظهار کرد: خط پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) در طرح تفصیلی قدیم و جدید باید به‌خوبی بررسی شود زیرا خط پروژه خیلی تغییر نداشت و ما جلوی تغییرش را گرفته بودیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان گفت : زمان فعالیت مرکز تعویض پلاک شهر رشت به درخواست شهروندان افزایش یافت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان  امروز گفت : مرکز تعویض پلاک شهر رشت از امروز ۸ اردیبهشت از ساعت ۸ تا 17 آماده ارائه خدمات به شهروندان است.

 

سرهنگ امیر طالبی از مراجعه کنندگان خواست برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا نکات بهداشتی فردی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
وی تصریح کرد : پیش از این ساعت کار مرکز تعویض پلاک شهر رشت به علت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا 8 تا 14 بود.

سکه و طلا امروز در بازار رشت گران شد.

اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد :
تمام سکه بهار آزادی65 میلیون و100 هزار ریال + یک میلیون و900 هزار ریال
نیم سکه بهار آزادی32 میلیون و500 هزار ریال + 500 هزار ریال
ربع سکه بهار آزادی 18 میلیون و 700 هزار ریال + 400 هزار ریال
هر گرم طلای 18عیار هم 6 میلیون و550 هزار ریال + 280 هزار ریال

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت در نخستین جلسه این کمیسیون در سال جدید با اشاره به اینکه کلیات بودجه در اواخر اسفند ماه سال ۹۵ به مبلغ نهصد و پنج میلیارد تومان به تصویب رسید اظهار کرد: جزئیات بودجه سال ۹۹ شهرداری رشت نیز در دست بررسی است و طی یکی دو روز آینده این مهم نیز به نتیجه می رسد.

احمد رمضانپور با بیان اینکه در جلسات کمیسیون تلفیق پیرامون پروژه های عمرانی به بحث و تبادل نظر پرداختیم افزود: متاسفانه طی چند سال اخیر تحقق بودجه شهرداری رشت شرایط نامطلوبی داشت و شاهد تحقق کمتر از پنجاه درصدی بودجه شهرداری رشت هستیم .
 
وی با تاکید بر اینکه بر اساس تحقق درآمدها ، پروژه های عمرانی شهرداری اجرایی می شود گفت: حدود ۲۵۶ پروژه عمرانی در بودجه سال ۹۹ شهرداری رشت گنجانده شده است اما با توجه به عدم تحقق بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت باید با دقت بیشتری در این باره اقدام کند.
 
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت با تاکید بر اینکه پروژه های اولویت دار در دستور کار قرار دارد افزود: اعضای شورا و شهردار رشت بر روی اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی از جمله پروژه احسان دوست، خیابان جوان ، ژپنج و غیره تاکید و توجه دارند.
 
رمضانپور با اشاره به اینکه جذب اعتبارات ملی برای پروژه های عمرانی رشت از دیگر برنامه هایی است که مورد توجه شورا قرار دارد تصریح کرد: در گذشته نیز از این طریق نسبت به خرید خودروهای آتش نشانی و غیره اقدام شد و معتقدم باید برای جذب بیشتر اعتبارات دولتی با هدف پیشبرد پروژه های عمرانی رشت برنامه ریزی کنیم.
 
وی به همکاری شهرداری رشت با قرار گاه خاتم اشاره کرد و گفت: این مهم یکی دیگر از برنامه ریزی های انجام شده به منظور اجرا و سرعت بخشیدن به پروژه های بزرگ عمرانی در رشت است.
 
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت با بیان اینکه با ایجاد سوله های مربوط به پسماند از ورود زباله به سراوان جلوگیری می شود افزود: در شورای پنجم رشت اقداماتی خوبی در سراوان توسط شهرداری انجام شد و در حال حاضر نیز مشغول احداث دو سوله بزرگ با هدف جلوگیری از سرازیری زباله به سراوان هستیم.
 
رمضانپور با اشاره به اینکه روزانه یکهزار تن زباله که متعلق به چند شهر و دهداری است وارد سراوان می شود بیان کرد: در آینده ای نزدیک زباله ها وارد این سوله ها شده و با تکمیل این سوله دیگر زباله خام به سراوان سرازیر نمی شود.
 
وی با تاکید بر اینکه ویروس کرونا بر روی اقتصاد سیاسی دنیا تاثیرگذار بوده است افزود: یقینا پس از دوران پسا کرونا ، کشورهایی می توانند موفق باشند که بدهکار نباشند و میانگین سنی جمعیت آنان جوان باشد و خوشبختانه با توجه به اینکه کشور ایران بدهکاری های بین المللی ندارد و میانگین سنی جمعیت کشور نیز ۳۲/۵ است چنانچه شرایط به خوبی مدیریت شود مشکل چندانی به وجود نمی آید.
 
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت با اشاره به اینکه ۷۰ درصد درآمد شهرداری ها از ساخت و ساز ها تامین می شود تصریح کرد: به طور یقین با مشکلات اقتصادی که به واسطه شیوع کرونا بر جامعه حاکم شده است در بخش ساخت و ساز نیز با مشکلات فراوانی مواجه می شویم و با بررسی وضعیت موجود به این نتیجه رسیدیم که از همین منابع مالی محدود و جذب اعتبارات دولتی و همچنین مدیریت بدون پول گام های خوبی در سال ۹۹ برداریم.
 
رمضانپور با بیان اینکه پروژه های همچون اجرای فیبر نوری و پارک آبی در رشت از جمله اقدامات خوب و مدیریت بدون پول است گفت: پروژه هایی همچون فیبر نوری و پارک آبی در رشت با مشارکت سرمایه گذار در دست انجام است و باید زمینه های حضور و مشارکت سرمایه گذاران بیش از پیش فراهم شود.
 
رمضانپور با ابراز گلایه از روند اجرای پروژه احساندوست رشت طی سالیان متمادی تصریح کرد: این پروژه سالهاست که به خاطر مشکلاتی به حال خود رها شده است اما خوشبختانه در حوزه پسماند اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه معتقدم شهرداری رشت باید نسبت به تولید ثروت اقدام کند افزود: معتقدم باید هر چه سریعتر نسبت به راه اندازی مرکز پژوهش شورا اقدام شود و مرکز پژوهش بازوان پُر قدرت برای تصمیم گیری بهتر اعضای شورا در مباحث مختلف است.
 
رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز با حضور در جلسه کمیسیون عمران شورای شهر رشت با اشاره به اینکه پروژه های شهرداری رشت در سال ۹۹ محدود هستند اظهار کرد: به این نتیجه رسیدیم که باید واقع گرانه به پروژه ها نگاه کنیم و ان شاا فردا جزئیات بودجه سال ۹۹ شهرداری رشت به تصویب می رسد و پس از آن باید استارت اجرای بندهای بودجه سریعا زده شود.
 
اسماعیل حاجی پور با بیان اینکه برای پروژه هایی همچون هوشمند کردن صدور پروانه ساخت و ساز اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است افزود: باید در این باره طبق قانون و بدون تعارف اقدام شود و امیدواریم در سال ۹۹ با جذب سرمایه گذار نتایج خوبی رقم بخورد.
 
وی با تاکید بر اینکه باید برای حضور سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کنیم گفت: تقاضا دارم با راه اندازی مرکز پژوهش های شورا ، در بخش های مطالعاتی و روند اجرای پروژه ها گام هایی موثر برداریم .
 
فرهام زاهد عضو کمیسیون عمران شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه به روند اجرای پروژه های عمرانی شهرداری رشت نظارت مستمر انجام می شود اظهار کرد: اولویت بندی پروژه ها اقدام موثری است که می تواند نتایج خوب و قابل توجه ای برای شهر و شهروندان به همراه داشته باشد.
 
عضو دیگر کمیسیون عمران شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به پیگیری های انجام شده به منظور واگذاری اجرای برخی از پروژه های عمرانی شهرداری رشت به قرار گاه خاتم اظهار کرد: سالها درباره دعوت از قرار گاه خاتم به منظور همکاری با شهرداری رشت در پروژه های عمرانی صحبت شد اما بالاخره این مهم در شورای پنجم تحقق پیدا کرد .
 
حامد عبداللهی با بیان اینکه پشتکار خوبی در مجموعه معاونت عمرانی شهرداری رشت مشاهده می شود افزود: امیدوارم بتوانیم در پایان دوران فعالیت شورای پنجم رشت کارنامه عملکردی خوبی بر جا بگذاریم.
 
یکی دیگر از اعضای کمیسیون عمران شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه متاسفانه در تحقق بودجه با مشکلاتی مواجه هستیم اظهار کرد: باید نگاه ها و سیاست ها را در حوزه درآمدی شهرداری رشت تغییر بدهیم.
 
حجت جذب با بیان اینکه بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت چهارصد میلیارد تومان محقق شد افزود: معتقدم شهرداری رشت باید تولید مِلک کند و با تغییر کاربری یکسری از املاک از ظرفیت های تولید پول آن ها استفاده کند.
 
وی با تاکید بر اینکه ورودی های شهر رشت شرایط مناسبی ندارند گفت: وضعیت ورودی های شهر رشت مناسب نیست و باید در این باره نیز اقدام مناسبی صورت بگیرد.
 
یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز با حضور در جلسه کمیسیون عمران شورا با اشاره به اینکه در مرداد ماه سال جاری سومین سال از عمر فعالیتی شورای پنجم به اتمام می رسد اظهار کرد: متاسفانه به علت مشکلات و تنگناهایی که در جریان انتخاب شهردار ایجاد شد انتظارات مردم محقق نشد و شهروندان می خواهند بدانند که از شورای پنجم رشت چه عملکردی بر جا مانده است.
 
محمد حسن عاقل منش با بیان اینکه شورای پنجم باید یک یادگاری مشخص از خود بر جای بگذارد افزود: قرار است چند پروژه بزرگ و مهم را با همکاری قرارگاه خاتم به سرانجام برسانیم و انتظار می رود با برداشتن موانع پیش رو این مهم هر چه سریعتر محقق شود.
 
وی به آرامگاه مشروطه واقع در ابتدای خیابان پرستار رشت اشاره کرد و گفت: این نوع پروژه ها شناسنامه عملکردی شوراهای ادوار مختلف هستند .
 
عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به رصد خانه کوشیار گیلانی واقع در رشت بیان کرد: اتمام و بهره برداری از این پروژه جزو مطالبات علاقمندان به علم نجوم در رشت است و خوشبختانه فرزندان شهر رشت در این حوزه در سراسر کشور و حتی دنیا به طور چشمگیری درخشیده اند و انتظار دارم پس از سال ها انتظار این پروژه به اتمام برسد.
 
عاقل منش به تخلیه ساختمان میرزا خلیل رفیع واقع در صیقلان اشاره کرد و گفت: این ساختمان قرار است به موزه مشروطه تبدیل شود و متاسفانه با بی توجهی به تاریخ پُر افتخار مردم رشت در مشروطه در این باره اجحاف شده و معتقدم با بهره برداری از این پروژه پیرامون نقش مردم رشت در مشروطه احقاق حق می شود و خوشبختانه در حال حاضر چند نفر از مجموعه داران برای راه اندازی موزه مشروطه رشت اعلام آمادگی کرده اند.
 
عضو شورای اسلامی شهر رشت آرامگاه دکتر حشمت را یکی دیگر از ظرفیت های خوب این شهر دانست و تصریح کرد: متاسفانه این آرامگاه تا کنون به سرانجام نرسیده است و معتقدم همچون سال گذشته باید اعتبارات مناسبی به این پروژه اختصاص پیدا کند.
 
عاقل منش با اشاره به آرامگاه چهار شهید گمنام واقع در مسکن مهر و بوستان ملت رشت افزود: سازمان برنامه و بودجه گیلان از بابت همکاری در پروژه های فرهنگی رشت اعلام آمادگی کرده است و معتقدم باید از چنین ظرفیت هایی در راستای تکمیل و بهره برداری از چنین پروژه هایی بیشتر استفاده کنیم.
 
معاون برنامه ریزی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ایجاد استخر آرامش در سراوان به منظور جلوگیری از سرازیری شیرآبه به داخل محیط اطراف است اظهار کرد: اقدامات خوبی با جذب اعتبار دولتی در سراوان انجام شد که از آن جمله می توان به ایجاد راه دسترسی به مساحت یکهزار و دویست متر مربع در سراوان اشاره کرد .
 
فرامرز جمشیدپور با بیان اینکه ظرفیت کارخانه کمپوست باید افزایش پیدا کند افزود: در حال حاضر پیمانکار مربوط به این مهم تعیین شده است و این پروژه پنجاه میلیارد تومان هزینه به همراه دارد.
 
وی به احداث سوله های جدید در کارخانه کمپوست اشاره کرد و گفت: دو سوله ۶ هزار متری در مجموع به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان و یک سوله جدید به مبلغ ۱۳ میلیارد تومان هزینه در این محدوده در دست احداث است.
 
معاون برنامه ریزی و حمل و نقل ترافیک شهرداری رشت با تاکید بر اینکه ۹۵ میلیارد تومان اسناد خزانه در اختیار شهرداری رشت قرار گرفته است بیان کرد: چهل میلیارد تومان اولیه مربوط به کارخانه زباله سوز را جذب کرده ایم و بابت ۱۵ میلیارد تومان دیگر نیز نامه نگاری هایی انجام شده است و در تلاشیم تا ۳۱ میلیارد تومان برای افزایش ظرفیت کارخانه کودآلی نیز جذب کنیم.
 
جمشیدپور با اشاره به اجرای دیگر پروژه های عمرانی رشت از جمله هشت دی افزود: در این مسیر تملک هایی باید انجام شود و برای این اقدام به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و در مجموع برای پروژه هشت دی ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
 
وی به پروژه امام علی اشاره کرد و گفت: در خط پروژه اول بخشی را تملک کرده ایم و برای اجرای این پروژه بدون نیاز به تملک ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
 
مشاور کمیسیون عمران شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه با ورود کرونا مشکلات اقتصادی فراوانی در جامعه ایجاد شد اظهار کرد: اولویت بندی پروژه های شهرداری رشت اقدام بسیار موثری است و در حال حاضر دغدغه های فراوانی پیرامون جذب منابع درآمدی شهرداری رشت وجود دارد .
 
داریوش رحمتی به بودجه ۹۰۵ میلیارد تومانی شهرداری رشت در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: معتقدم قیمت منطقه ای پروژه امام علی نیازمند بازنگری است و این پروژه می تواند به عنوان یک منبع مالی برای شهرداری رشت نقش ایفا کند .
 
وی با تاکید به دقت و توجه شهروندان نسبت به وضعیت آسفالت شهر گفت: اجرای آسفالت مناسب موجبات رضایتمندی شهروندان را فراهم می کند.
 
یکی دیگر از مشاورین کمیسیون عمران شورای رشت نیز با اشاره به محدودیت های مالی شهرداری رشت اظهار کرد: معتقدم باید ریسک پذیری را بالا ببریم باید ریسک پذیری را بالا ببریم و نباید به واسطه مشکلات مالی در جا بزنیم.
 
محمد علی شعبانپور با اشاره به همکاری ما بین شهرداری رشت و قرار گاه خاتم افزود: قرار گاه خاتم آمادگی لازم را بابت این همکاری دارد.
 
محمد رضا پرتو از دیگر مشاورین کمیسیون عمران شورای رشت نیز با تاکید بر جذب سرمایه گذار در اجرای پروژه های عمرانی رشت اظهار کرد: باید از این بابت تعامل و همراهی بیشتری توسط شهرداری رشت انجام شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت کمیسیون تلفیق در بیست و چهارمین روز از ماه فروردین با حضور اعضا و مدیران شهرداری برگزار گردید.

 

نایب رییس شورای اسلامی شهر رشت در خصوص هزینه ایاب ذهاب مدیران در بودجه تصریح نمود: پیرو ادامه بحث هایی که از جلسه قبل انجام گرفت مدیرانی که حق ایاب و ذهاب دریافت می کنند نباید از راننده های استیجاری برای رفت و آمد خود استفاده کنند.

فرهام زاهد در خصوص حل مشکل قرارداد راننده های استیجاری بیان نمود:در خصوص حل مشکل قرارداد و بیمه راننده های استیجاری خواسته همه اعضای شورا قرارداد بستن این راننده با شرکت تعاونی شهرداری برای رفع این مشکل است. اما متاسفانه با توجه به طی مراحل قانونی در شورای حل اختلاف، در شهرداری برای این امر اقدامی صورت نگرفت. 

 

حامد عبدالهی عضو هیات رییسه شورای شهر رشت در خصوص هزینه ایاب و ذهاب مدیران بیان نمود: برخی از مدیران شهرداری ماشین اداره را در خانه نگه می دارند و برای آمدن به محل کار از راننده های استیجاری استفاده می کنند. جلوی این گونه عملکردها را باید گرفت اما این بدان معنا نباید باشد که به دیگر مدیرانی که رعایت می کنند اجحاف شود.

 

محمد حسن عاقل منش در همین خصوص خاطر نشان نمود: نکاتی که در مورد هزینه های مازاد بیان می شود دغدغه تمام اعضای شورا است. علاوه بر هزینه ایاب و ذهاب در خصوص اضافه کار نیز ما شاهد اجحاف و اعتراض برخی از پرسنل هستیم. و حلقه مفقوده تمام این موضوعات ضعف در نظارت است. در خصوص هزینه ایاب و ذهاب تعداد محدودی از مدیران هستند که رعایت نمی کنند که با یک نظارت صحیح شهرداری می تواند جلوی این ریخت و پاش ها را بگیرد.

 

امیر حسین علوی با اشاره به مشکل بیمه راننده های استیجاری افزود: پیگیری هایی که در خصوص حل مشکل قرارداد راننده های استیجاری در این چند مدت انجام گرفت کمیسیون حل اختلاف استانداری موافقت خود را برای امضای قرارداد راننده های استیجاری با مجموعه تعاونی شهرداری اعلام نمود که متاسفانه در خصوص این لایحه در شهرداری هنوز اقدامی صورت نگرفته است. اگر قبل از اقدام برای قرارداد راننده ها با شرکت تعاونی طبق مباحثی که مطرح می شود راننده ها در شهرداری مرکز متمرکز شوند آن وقت مبلغ قراررداد این راننده ها از حد اختیار شهردار برای ترک تشریفات در کمیسیون ماده 14 خارج خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به تفاوت حجم کار در شهر رشت به دلیل وسعت شهر رشت نسبت به دیگر شهرهای استان گیلان تصریح نمود: در بودجه سال 99 شهرداری برای امور مربوط به رفت و روب را به سازمان پسماند و امور مربوط به فضای سبز به سازمان سیما و منظر واگذار شده است. با توجه به حجم بالای کار در سطح شهر رشت این تمرکز باعث ناکارآمدی و فساد خواهد شد. و این در حالی است که قبل از این مسئولیت این امور در بین پنج منطقه شهرداری تقسیم شده بود. در سال های گذشته نیز وقتی این امور به سازمان واگذار شد به دلیل نبود نیروی کافی برای این حجم از کار در سازمان، تجربه ناموفقی را شاهد بودیم.

 

محمد حسن علیپور با اشاره به بروکراسی فرسایشی در پرداخت حقوق نیروهای حجمی افزود: در زمانی که مسئولیت رفت و روب و فضای سبز بر عهده مناطق بود صورت وضعیت توسط پیمانکار به منطقه فرستاده میشد و منطقه نیز آن را برای کار کارشناسی به سازمان مربوطه ارایه می داد و این سیکل با هر ایرادی باید تکرار می شد. این بروکراسی فرسایشی پرداخت به موقع حقوق به پرسنل نیروهای حجمی را دچار مشکل می نمود.

 

حامد عبدالهی عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر رشت در خصوص واگذاری مسئولین رفت و روب و فضای سبز شهر به سازمان ها پسماند و سیما و منظر بیان نمود: وظایف هر سازمان طبق اساس نامه همان سازمان کاملا مشخص است. سازمان نمی تواند طبق اساس نامه کار نظارتی داشته باشد. اگر سازمان ها برای انجام امور مربوط به وظایف خود با کمبود نیرو مواجه هستند باید میتوان مشکل نیرو در این حوزه ها رو برطرف نمود تا کارها به نحو احسن در این سازمان ها انجام شود. در حال حاضر نواحی در مناطق شهرداری با حجم بالایی از کار مواجه هستند. اگر رفت و روب و فضای سبز شهر به دو سازمان تخصصی همین امر واگذار شود نواحی نیز می توانند عملکرد بهتری در حوزه های دیگر داشته باشند.

 

محمد حسن عاقل منش عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در خصوص واگذاری امور مربوط به رفت و روب و فضای سبز به سازمان ها تصریح نمود: در خصوص این واگذاری دو تفکر جدا وجود دارد که در این جلسه بیان شد اما باید ذینفعان این حوزه اعم از مدیران مناطق و شهردار حضور یابند تا مباحث مطروحه کاملا روشن شود.

در پایان مقرر شد در این خصوص با حضور مسئولین مربوطه همان حوزه تصمیم گیری شود.

مهران فتاحی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان اعلام کرد: 1000 بسته بهداشتی به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان، تهیه گردیده که به کمک های دانشجویان هزینه این بسته ها بدون کمک هیچ نهاد و ارگانی تامین گردید.
عملیات توزیع این بسته ها نیز از روز گذشته به کمک دانشجویان ،در راستای حمایت از اقشار ضعیف شهرستان رشت،آغاز شد .

صفحه1 از39

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.